skoki narciarskie
instagram.com/adammalysz
Autor Mateusz Wysokiński - 12 Lutego 2020

Polscy skoczkowie przed ekstremalnym wyzwaniem. Adam Małysz ostrzega

Skoki narciarskie w Kulm będą najważniejszą imprezą sportową następnego weekendu. Tysiące Polaków zasiądzie przed telewizorami i jak co tydzień będzie podziwiać wyczyny Kamila Stocha i Dawida Kubackiego, którzy będą walczyć o podium prestiżowego konkursu. Adam Małysz, który przez lata reprezentował Polskę, ma ważną radę i ostrzeżenie dla reprezentantów Polski. Takie słowa sportowcy powinni wziąć sobie do serca.

Skoki narciarskie w Kulm zapowiadają się naprawdę obiecująco. Reprezentanci Polski, którzy zmierzają do Austrii w celu wzięcia udziału w prestiżowym konkursie w Bad Mitterndorfie stoją przed niełatwym zadaniem. Skocznia mamucia w Austrii jest jednym z najcięższych obiektów do skakania w cyklu Pucharu Świata, a "polski" bilans na skoczni jest bardzo skromny. Reprezentanci Polski w historii startów w Austrii tylko cztery razy zajęli miejsce na podium. Osobą, która z gigantycznym obiektem radziła sobie najlepiej, jest Adam Małysz, który w trakcie kariery aż trzy razy znajdował się na podium po konkursie w Kulm. Legendarny skoczek wystosował bardzo ważne ostrzeżenie dla skoczków, które może pomóc im w osiąganiu jak najlepszych wyników.

Opublikowano nagranie z katastrofy śmigłowca Kobego Bryanta. Sceny mrożą krew w żyłach (WIDEO)Opublikowano nagranie z katastrofy śmigłowca Kobego Bryanta. Sceny mrożą krew w żyłach (WIDEO)Czytaj dalej

Skoki narciarskie. Adam Małysz przestrzega przed Kulm

Legenda polskich skoków jest zawsze tam, gdzie reprezentacja Polski. Adam Małysz aktywnie bierze udział w życiu kadry narodowej i już nie raz opowiadał o dyspozycji Kamila Stocha, czy Dawida Kubackiego, Tym razem "Orzeł z Wisły" zwrócił się do polskich sportowców z ostrzeżeniem w sprawie tego, co właściwie może ich czekać na austriackiej skoczni. Zdaniem Małysza, osiąganie pomyślnych rezultatów na tym obiekcie wcale nie jest takie proste.

- Kulm to niełatwy „mamut”, który sprawia problemy właściwie wszystkim. Ma dość ostre przejście między rozbiegiem a progiem, a sam próg jest długi i lekko „ucieka” spod nart. - opowiada o skoczni w Kulm legenda polskich skoków.

Żona Kamila Stocha opowiedziała o zaręczynach. Żona Kamila Stocha opowiedziała o zaręczynach. "Trzy lata musiałam czekać"Czytaj dalej

Bad Mitterndorf nie był łaskawy dla Stocha

O tym, jak ciężkim obiektem jest skocznia w Kulm, zdaje sobie sprawę sam Kamil Stoch, który nie raz w swojej karierze przekonał się o potędze skoczni. Do historii przeszedł nieudany start Polaka z mistrzostw świata w 2016 roku, kiedy to brał udział w konkursie jako dwukrotny mistrz olimpijskich. Ku zdziwieniu wszystkich, Polak nie przeszedł nawet kwalifikacji.

Przypomnijmy, że barwy reprezentacji Polski w trakcie austriackiego konkursu reprezentować będzie nie tylko Stoch i Kubacki, ale także Piotr Żyła, Jakub Wolny, Klemens Murańka, Aleksander Zniszczoł i Andrzej Stękała.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Wielki transfer w Ekstraklasie. Reprezentant Polski jest blisko odejścia do nowego klubu
  2. Koniec sezonu dla legendy reprezentacji Polski. Zerwał więzadła krzyżowe, fatalna wiadomość
  3. Arkadiusz Milik ukarany przez władze. Śmieszna decyzja włodarzy ligi wzbudziła wielkie kontrowersje
  4. Wielokrotny reprezentant Polski ostro komentuje piłkarza Legii. "Nie jest kandydatem na gwiazdę"
  5. Legia Warszawa poniesie karę za obrzydliwe zachowanie kibiców. Wymowne słowa rzecznika PZPN
  6. Dramat Kubackiego i Stocha. W mediach pojawiły się niepokojące doniesienia

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj zestadionu.pl na: Google News