Skoki narciarskie sezon Puchar Świata
Ze Stadionu
Autor Piotr Bernaciak - 12 Marca 2020

Sezon skoków narciarskich zakończony. Federacja podjęła ostateczną decyzję

Skoki narciarskie od dłuższego czasu zmagają się z bardzo poważnym problemem, jakim jest koronawirus panujący w wielu krajach. Dziś podjęto bardzo ważną decyzję dotyczącą dalszej części zmagań z udziałem wielu reprezentantów.

Skoki narciarskie w Pucharze Świata od wielu tygodni stał pod ogromnym znakiem zapytania. Wszyscy zdają sobie sprawę z tego, jak poważna jest sytuacja związana z epidemią koronawirusa. Długo zastanawiano się, czy rozgrywanie zawodów i imprez sportowych ma jakikolwiek sens w obliczu poważnego zagrożenia zdrowia nie tylko kibiców na trybunach, ale również zawodników.

Od jakiegoś czasu nie decydowano się na wpuszczanie kibiców na trybuny, a dziś ostatecznie zadecydowano o dalszych losach tego sezonu w Pucharze Świata. Władze długo zastanawiały się nad podjęciem decyzji w tej sprawie, zdając sobie sprawę z tego, że jest to bardzo ważna kwestia. Obecnie wiemy już, że dalsze skoki w najbardziej prestiżowych rozgrywkach nie zostaną dokończone.

Media oceniły występ Łukasza Piszczka z PSG. Polak ponosi odpowiedzialność za porażkę Borussii?Media oceniły występ Łukasza Piszczka z PSG. Polak ponosi odpowiedzialność za porażkę Borussii?Czytaj dalej

Skoki narciarskie dobiegają końca

Sezon zimowy ostatecznie dobiega końca. Puchar Świata został zakończony przedwcześnie, bo skończyć go miały dopiero wyniki ostatnich zawodów w Planicy. Dowiadujemy się, że w związku z tym podjęto również decyzję o wyłonieniu zwycięzcy na podstawie obecnych wyników klasyfikacji generalnej Kryształowej Kuli. Wiemy już, kto sięgnął po wielki triumf.

Ostatecznie zdobywcą Kryształowej Kuli w 2020 roku został Austriak Stefan Kraft, który wypracował sobie przewagę nad Karlem Geigerem. O sporym pechu może mówić Dawid Kubacki, którego na ostatniej prostej w walce o trzecie miejsce wyprzedził Ryoyu Kobayashi. Dzięki dobrym skokom w ostatnich tygodniach piąte miejsce zajął Kamil Stoch.

Koronawirus w Realu Madryt. Koronawirus w Realu Madryt. "Królewscy" wyłączeni z rozgrywek, panika w klubieCzytaj dalej

Skoki narciarskie. Stefan Kraft wielkim zwycięzcą

Z pewnością Stefan Kraft nie może być w pełni zadowolony z ostatecznego triumfu wywalczonego w taki sposób, jednak mimo wszystko trudno było na ten moment znaleźć lepsze rozwiązanie dla skoczków. Na kolejne występy naszych reprezentantów w Pucharze Świata zaczekamy więc do końca roku, a teraz wypada jedynie podziękować im za wszystkie emocje, które nam dali przez ostatni czas.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Europejski kraj zamyka granice. Samoloty z wielu krajów nie mają wstępu
  2. Pożar domu jednorodzinnego na Mokotowie. Jedna osoba zginęła
  3. 22-letni piłkarz zmarł nagle w trakcie meczu. Nagranie tylko dla widzów o mocnych nerwach (WIDEO)
  4. Towarzyski mecz reprezentacji Polski przełożony. Organizatorzy nie wiedzą, co będzie dalej
  5. Właściciel legendarnego klubu zarażony koronawirusem. Spotkał się z piłkarzami, niepokojące doniesienia
  6. Lidl właśnie zmienił ceny produktów, które teraz kupują wszyscy na zapas. Obecne wydarzenia wpłynęły na decyzję?

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj zestadionu.pl na: Google News