Skoki narciarskie
Facebook Maren Lundby
Autor Mateusz Dziubiński - 12 Maja 2020

Wielka afera w skokach narciarskich. Skandaliczne zachowanie organizatorów Pucharu Świata

Skoki narciarskie przedwcześnie zakończyły sezon z powodu rozprzestrzeniającej się epidemii koronawirusa. Choć od ostatnich zawodów minęły już dwa miesiące,  dopiero teraz dowiedzieliśmy się o skandalicznym niedopatrzeniu organizatorów Pucharu Świata. 

Skoki narciarskie wciąż wywołują emocje, mimo że sezon startów został zakończony już kilka tygodni temu. Jak się okazało, triumfatorka klasyfikacji generalnej w rywalizacji pań o Puchar Świata do tej pory nie otrzymała należnej jej nagrody.

Nie żyje legenda Realu Madryt. Kibice Nie żyje legenda Realu Madryt. Kibice "Królewskich" pogrążeni w rozpaczyCzytaj dalej

DZISIAJ GRZEJE:

  1. Polskie media nie mają wątpliwości. Lewandowska jest w kolejnej ciąży, co za szczęście
  2. WIDEO - Nielegalne wyścigi uliczne w wykonaniu kandydatów na Prezydenta


Skoki narciarskie. Skandal po zakończeniu sezonu kobiet

Mimo że zawodnicy zakończyli rywalizację w skokach narciarskich już dwa miesiące temu, wciąż otrzymujemy nowe informacje ze świata tej dyscypliny. Tym razem niestety nie chodzi jednak o doniesienia czysto sportowe, a o skandal, który wyszedł na jaw w ostatnich dniach.

Jak się okazało, zwyciężczyni rywalizacji wśród kobiet, Norweżka Maren Lundby do tej pory nie otrzymała należnej jej nagrody. I tak jak Stefan Kraft mógł cieszyć się z cennego trofeum w swej kolekcji, tak najlepsza z pań wciąż czeka na swój puchar. 25-letnia zawodniczka w rozmowie z dziennikiem “Dagbladet” zdradziła, że organizatorzy Pucharu Świata wciąż nie wręczyli jej Kryształowej Kuli.

Wielkie szczęście w domu Arkadiusza Milika. Partnerka piłkarza przekazała radosną nowinę (FOTO)Wielkie szczęście w domu Arkadiusza Milika. Partnerka piłkarza przekazała radosną nowinę (FOTO)Czytaj dalej


Triumfatorka Pucharu Świata nie otrzymała zasłużonej nagrody

Jak wiadomo, rywalizację na skoczniach wśród zarówno panów, jak i pań zakończono przedwcześnie w związku z rosnącym zagrożeniem ze strony koronawirusa. Rozstrzygnięcia zapadły na podstawie rankingów po ostatnich rozegranych zawodach i tym samym po raz trzeci w swej karierze Maren Lundby mogła cieszyć się z tytułu najlepszej zawodniczki Pucharu Świata. W jej kolekcji nie pojawiła się jednak wręczana za ten wyczyn Kryształowa Kula.

Trofeum nie było na miejscu w chwili rozgrywania, jak się okazało ostatnich zawodów. Organizatorzy zapewnili zatem Norweżkę, że otrzyma swój puchar drogą pocztową. Finał sezonu miał nastąpić w rosyjskiej miejscowości Czajkowski i to właśnie tam znajdowała się cenna nagroda. Wysłano ją do Moskwy, po czym ślad po niej zaginął. Nikt nie wie, co stało się z Kryształową Kulą. - Odkurzyłam i przygotowałam już miejsce, ale póki jej nie mam, nie czuję, że wygrałam - skwitowała w wywiadzie skandaliczny incydent Lundby.

Źródło: "Dagbladet"

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Ostrzeżenia dla milionów Polaków. Trzeba bardzo uważać, wprowadzono pierwszy stopień
  2. Amerykański bombowiec przeleciał nad Polską. Huk maszyny nad Warszawą
  3. Zbigniew Boniek zaatakował partię rządzącą. Jeden pomysł wzbudził jego gniew i wściekłość
  4. Zlatan Ibrahimović pochwalił się nowym samochodem. Ale cacko, auto jak marzenie (FOTO)
  5. Mało kto zdawał sobie sprawę. Adam Małysz zdradził wielki sekret. Prawda wyszła po latach
  6. Następny krok w powrocie do normalności. Dziś zostaną otwarte kolejne miejsca, wielu będzie zachwyconych

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj zestadionu.pl na: Google News