Skoki narciarskie
Wikipedia/Piotr Drabik
Autor - 12 Grudnia 2019

Złe wiadomości dla polskich kibiców skoków narciarskich. Podjęto decyzję ws. odwołanego konkursu

Skoki narciarskie są w tym sezonie wyjątkowo nierówne przez warunki atmosferyczne. Przez to polscy skoczkowie osiągają wyjątkowo odległe lokaty. Teraz polscy kibice mają dodatkowe powody do niezadowolenia.

Skoki narciarskie od kilkunastu lat są zimowym sportem narodowym w naszym kraju. Jeszcze kiedy startowała Justyna Kowalczyk to niekiedy przegrywały z biegami narciarskimi, jednak zawsze znajdowały się w czołówce. W tym sezonie polskim skoczkom nie idzie najlepiej, ale główną przyczyną takiego stanu rzeczy są warunki atmosferyczne. Konkursy to loteria. Jeden z nich nawet się nie odbył.

Gwiazdor Fame MMA atakuje znanego sportowca. Gwiazdor Fame MMA atakuje znanego sportowca. "Chłopek roztropek na jednego liścia"Czytaj dalej

Skoki narciarskie są zawsze świetnie organizowane w Zakopanem

Przez to, że nie doszło do konkursu Pucharu Świata w Kuusamo, istniała spora szansa na to, że ten dodatkowy konkurs przejmie Zakopane. Wiadomo nie od dziś, że polscy kibice będący tam tworzą znakomitą atmosferę, a wszyscy startujący skoczkowie chwalą sobie to miejsce. Niestety jednak FIS zdecydował inaczej.

Odwołany konkurs otrzymała skocznia w Lahti. Pierwszeństwo w organizacji zawodów w takim wypadku zawsze przypada państwu, które straciło dane zawody. Lahti skorzystało z tej okazji. Przez to dodatkowy konkurs odbędzie się 28 lutego 2020 roku. Tę zmianę w kalendarzu PŚ zatwierdziło już FIS. To oznacza, że pierwszy raz od 2011 Zakopane nie zorganizuje weekendu składającego się z trzech konkursów, chyba że na jakiejś innej skoczni zawody zostaną odwołane przez złe warunki atmosferyczne. A jak wiemy - jest na to szansa.

Skoki narciarskie zmagają się z problemem złych warunków atmosferycznych

W tym sezonie skoki narciarskie nie są do końca sprawiedliwe, bo głównym czynnikiem decydującym o kolejności jest wiatr. Po czterech konkursach klasyfikacja generalna Pucharu Świata jest bardzo wyrównana. Liderem jak na razie jest Daniel Andre Tande przed Stefanem Kraftem i Karlem Geigerem. Najlepszy z Polaków - ósmy - jest Stoch. Zaraz za nim plasuje się Kubacki. 29. miejsce zajmuje Maciej Kot, 30 jest Piotr Żyła, na 33. lokacie plasuje się Jakub Wolny, a 35 jest Stefan Hula. Najbliższy konkurs odbędzie się w Klingenthal.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Arkadiusz Milik może zgarnąć nagrodę od UEFA! Rywalizuje m.in. z Neymarem
  2. Mistrz świata złożył oskarżenie w prokuraturze. Został poważnie oszukany
  3. Wiemy już, ile potrwa przerwa gwiazdora Bayernu. Ważne wieści dla kibiców
  4. Dlaczego Lewandowski nie zagrał z Tottenhamem? Polak zabrał głos po meczu
  5. Gwiazdor Fame MMA atakuje znanego sportowca. "Chłopek roztropek na jednego liścia"
  6. TVP przekazało najgorsze wiadomości. Nie żyje uwielbiany przez miliony sportowiec, przegrał walkę z chorobąNastępny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj zestadionu.pl na: Google News