Skoki narciarskie Puchar Świata
facebook.com/wwwSkaczemyPL
Autor Łukasz Kowalski - 13 Stycznia 2021

Legenda skoków narciarskich wyjawiła tajemnicę Polaków. Wiemy, dlaczego wygrali z Granerudem

Skoki narciarskie mają za sobą jeden z najbardziej intensywnych okresów w sezonie - Turniej Czterech Skoczni. Ten padł łupem Kamila Stocha. Legendarny austriacki trener Toni Innauer w niedawnym wywiadzie wskazuje, co było głównym powodem, dzięki któremu Polacy odskoczyli reszcie stawki, w tym faworyzowanemu Halvorowi Egnerowi Granerudowi. Austriak jest pod wrażeniem ostatnich wyników Biało-Czerwonych.

  • Skoki narciarskie mają za sobą bardzo intensywny okres
  • Legendarny austriacki skoczek Toni Innauer wskazał główną przyczynę zwycięstwa Polskich skoczków na Turnieju Czterech Skoczni
  • Austriak wyjawił, dlaczego Biało-Czerwoni odskoczyli podczas turnieju liderowi Pucharu Świata Halvorowi Egnerowi Granerudowi

Skoki narciarskie tradycyjnie zaczęły nowy rok od zawodów w Turnieju Czterech Skoczni. Ten po raz trzeci padł łupem Kamila Stocha. Polak wygrał konkursy w Innsbrucku i Bischofshofen. Do tego w Garmisch-Partenkirchen najlepszy był Dawid Kubacki.

Polscy skoczkowie wystrzelili z formą na turnieju. Podopieczni trenera Michala Doleżala w wielkim stylu pokonali najgroźniejszego rywala, jakim jeszcze przed startem prestiżowej imprezy wydawał się Halvor Egner Granerud.

Skoki narciarskie: legenda wyjaśnia dlaczego Polacy pokonali Graneruda w Turnieju Czterech Skoczni

Norweg przed startem Turnieju Czterech Skoczni zaliczył pięć kolejnych zwycięstw w Pucharze Świata. Na samej imprezie tylko raz, w Garmisch-Partenkirchen, zdołał wskoczyć na podium. W noworocznym konkursie zajął drugie miejsce za Kubackim.

Cały turniej zakończył na czwartym miejscu. Do trzeciego miejsca, które zajął Kubacki, zabrakło mu czterech dziesiątych punktu. Na zwycięską ścieżkę wrócił dopiero w niedzielnym konkursie w Titisee-Neustadt. Sobotni wygrał Stoch.

Tragiczne doniesienia obiegły świat. Legenda sportu nie żyje, tajemnicze okoliczności śmierciTragiczne doniesienia obiegły świat. Legenda sportu nie żyje, tajemnicze okoliczności śmierciCzytaj dalej

Po zawodach w niemieckim miasteczku długiego wywiadu dla "Deutsche Welle" udzielił Toni Innauer, kory podzielił się swoimi przemyśleniami na temat wydarzeń z Turnieju Czterech Skoczni i konkursów w Titisee-Neustadt. Legenda austriackich skoków narciarskich ujawniła powód, dla którego to Polacy wygrali Turniej Czterech Skoczni, a nie Granerud.

- W tym wypadku mamy do czynienia ze skoczkiem we wspaniałej formie, ale bez rutyny. Był to zapewne główny powód, dlaczego w porównaniu do Kamila Stocha lub Dawida Kubackiego, nie osiągnął sukcesu w turnieju. Z drugiej strony Norweg szybko się uczy i wyciąga wnioski, co zaprezentował na przykład w drugim konkursie w Titisee-Neustadt -stwierdził Innauer.

Toni Innauer zachwyca się polskimi skoczkami

- Polacy i Norwegowie zaprezentowali w Szwarcwaldzie niebywałą dyspozycję. Kamil Stoch pokazał klasę w sobotę, choć polscy skoczkowie mieli wtedy trochę więcej szczęścia z wiatrem. W niedzielę z kolei obudzili się Marius Lindvik, Daniel-Andre Tande i przede wszystkim Halvor Egner Granerud - dodał były austriacki skoczek.

W najbliższy weekend Puchar Świata będzie się rozgrywał na Wielkiej Krokwi w Zakopanem. Przez panującą pandemię koronawirusa na trybunach zakopiańskiej skoczni zabraknie kibiców. - Wszystkie drużyny liczą na to, że własne ściany im nie pomogą - przyznał były skoczek.

- Kamil Stoch i spółka prezentują się ostatnio wybitnie - można rzec, że drużynowo zdominowali resztę stawki. Mowa nie tylko o Stochu, Kubackim czy Żyle. Do gry wchodzą też młodsi zawodnicy, czego przykładem jest Andrzej Stękała, którego jeszcze tak na dobrą sprawę szerzej nie znamy - przyznał legendarny skoczek.

Innauer jest dwukrotny medalista zimowych igrzysk olimpijskich. W 1976 roku w Innsbrucku zdobył srebrny medal, a już cztery lata później w Lake Placid nie miał sobie równych. Był także wicemistrzem świata w lotach narciarski z Vikersund z 1977 roku. Na koncie ma dwa zwycięstwa w Pucharze Świata.

Artykuły polecane przez redakcję ZeStadionu.pl:

Jak pożegnać się z pupilem? O najstarszym cmentarzu dla zwierząt w Polsce

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj zestadionu.pl na: Google News