Skoki narciarskie Kulm skocznia
Wikipedia
Autor Piotr Bernaciak - 13 Lutego 2020

Skoki narciarskie o nietypowej porze. Organizatorzy konkursu w Kulm zaszaleli z terminarzem

Skoki narciarskie w Kulm zbliżają się wielkimi krokami. Już w ten weekend odbędzie się konkurs, który przybliży nas do ostatecznych rozstrzygnięć w Pucharze Świata. Organizatorzy konkursu zatwierdzili jednak ważną zmianę. Rozpocznie się on o dość nietypowej godzinie.

Skoki narciarskie w Kulm przyciągają ogromne zainteresowanie ze strony fanów, którzy chcą śledzić końcówkę zmagań w Pucharze Świata. Najpopularniejsze zawody całej dyscypliny wielkimi krokami zbliżają się do zakończenia, a blisko końca w samej czołówce tabeli znajduje się Dawid Kubacki. Polscy kibice ze szczególnym zainteresowaniem śledzą jego poczynania.

Już niebawem czeka ich jednak pewnego rodzaju wyzwanie, bowiem organizatorzy zawodów PŚ w Bad Mitterndorf postanowili zorganizować konkurs w godzinach, które są dla polskich widzów dość nietypowe. Wszystko przez to, że większość zawodów rozpoczyna się w godzinach popołudniowych.

Dawid Kubacki otrzymał prestiżową nagrodę. Znalazł się w gronie gwiazd sportuDawid Kubacki otrzymał prestiżową nagrodę. Znalazł się w gronie gwiazd sportuCzytaj dalej

Skoki narciarskie w Kulm o nietypowej godzinie

W piątek serie treningowe odbędą się o 11.00 i 12.00, a kwalifikacje o 13.00. W sobotę dojdzie do pierwszej serii zaliczanej do Pucharu Świata, która będzie miała miejsce o 11.00. Poprzedzi ją jednak seria próbna, do której dojdzie o 10.00. Nie inaczej będzie w niedzielę, gdy kwalifikacje odbędą się już o 9.45, a konkurs o 11.00. Z pewnością nie są to godziny, do których jesteśmy przyzwyczajeni.

W Pucharze Świata wciąż prowadzi Stefan Kraft, a drugi jest Karl Geiger. Ogromne szanse na utrzymanie miejsca na podium ma Dawid Kubacki, który utrzymuje trzecią pozycję przed Ryoyu Kobayashim. W czołowej dziesiątce jest również Kamil Stoch, który zajmuje szóste miejsce.

Zinedine Zidane miał wypadek samochodowy. Niespodziewany finał incydentuZinedine Zidane miał wypadek samochodowy. Niespodziewany finał incydentuCzytaj dalej

Skoki narciarskie w Kulm. Nietypowe godziny zawodów

Dawid Kubacki po raz kolejny liczyć będzie na odrobienie straty do Krafta i Geigera. Wobec świetnej formy w 2020 roku niewykluczone, że Polak zdoła spełnić swój cel. Na ten moment do drugiego miejsca brakuje mu 105 punktów w Pucharze Świata, jednak nie jest to strata nie do odrobienia. Wszystko wyjaśnią ostatnie konkursy.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Nie żyje słynny bokser. Był autorem najszybszego nokautu w historii
  2. Oficjalnie: Robert Kubica wraca na tor! Wiemy, gdzie będzie występował
  3. Zwycięski gol Polaka w pucharze Grecji. Co na to Jerzy Brzęczek? (WIDEO)
  4. Noriaki Kasai ma problemy. Już nie zobaczymy go na skoczni?
  5. Jerzy Brzęczek nie będzie miał wyboru. Jakub Błaszczykowski coraz bliżej kadry na Euro
  6. Dramat Kubackiego i Stocha. W mediach pojawiły się niepokojące doniesienia

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj zestadionu.pl na: Google News