Skoki narciarskie
ANDRZEJ IWANCZUK/REPORTER
Autor Mateusz Dziubiński - 13 Marca 2020

Świetne wieści dla polskich skoczków przed nowym sezonem. Znajdą się na uprzywilejowanej pozycji

Skoki narciarskie nie zagoszczą już w tym sezonie na ekranie naszych telewizorów. FIS podjął decyzję o natychmiastowym zakończeniu sezonu z uwagi na epidemię koronawirusa. Organizatorzy nie chcieli ryzykować zdrowia zawodników. Smutne okoliczności ostatnich dni nie oznacza jednak, że nie mamy powodów do optymizmu w przyszłych imprezach.

Skoki narciarskie od listopada do marca wyznaczają rytm życia dla wielu kibiców. Wielkie sukcesy, jakie odnosili nasi zawodnicy w ostatnich latach, przyczyniły się do ponownego spopularyzowania dyscypliny wśród społeczności, która pamięta jeszcze wielkie triumfy Adama Małysza.

Oficjalnie: rozgrywki Ekstraklasy zawieszone. Wiemy, kiedy mogą zostać wznowioneOficjalnie: rozgrywki Ekstraklasy zawieszone. Wiemy, kiedy mogą zostać wznowioneCzytaj dalej

Skoki narciarskie powrócą już latem

Dobre występy naszych reprezentantów w niedawno zakończonym sezonie będą miały swoje odzwierciedlenie również w przyszłych miesiącach. Wraz z zakończeniem rywalizacji w Pucharze Świata poznaliśmy ostateczny podział miejsc, jakie przypadną danym reprezentacjom w okresie letnich zawodów. Zgodnie z World Ranking List, a więc zestawieniem punktów zdobytych łącznie przez wszystkich zawodników, największą ilość miejsc startowych na pierwszy period Letniej Grand Prix otrzymały drużyny Austrii, Japonii, Niemiec, Norwegii, Polski i Słowenii, Nasza reprezentacja znalazłą się również w gronie ekip, które będą miały prawo wystawienia dodatkowego, siódmego zawodnika. Wszystko dzięki dobrym występom w niedawnych konkursach Pucharu Kontynentalnego. Oprócz nas przywilej ten przypadł również Austrii i Słowenii.

Artur Boruc z objawami koronawirusa. Niepokojące informacje ws. zdrowia PolakaArtur Boruc z objawami koronawirusa. Niepokojące informacje ws. zdrowia PolakaCzytaj dalej

Dobre występy polskich skoczków zapewniły reprezentacji komplet miejsc na letnie zawody

To nie koniec dobrych wiadomości, gdyż w letnim Pucharze Kontynentalnym, również będziemy jedną z reprezentacji o największej ilości uprawnionych do startów zawodników. Limit sześciu miejsc na pierwszy period letniej rywalizacji otrzymały Austrii, Niemiec, Norwegii, Polski i Słowenii.

Pierwsze konkursy letniej Grand Prix zaplanowano na 18 lipca w Wiśle. Następnie najlepsi skoczkowie świata zawitają do Kazachskiego Szczuczyńska, który zadebiutuje w roli gospodarza zawodów tak prestiżowej rangi.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Europejski kraj zamyka granice. Samoloty z wielu krajów nie mają wstępu
  2. SGGW wykwaterowuje studentów z akademików. Muszą niezwłocznie opuścić pokoje
  3. 22-letni piłkarz zmarł nagle w trakcie meczu. Nagranie tylko dla widzów o mocnych nerwach (WIDEO)
  4. Towarzyski mecz reprezentacji Polski przełożony. Organizatorzy nie wiedzą, co będzie dalej
  5. Właściciel legendarnego klubu zarażony koronawirusem. Spotkał się z piłkarzami, niepokojące doniesienia
  6. Lidl właśnie zmienił ceny produktów, które teraz kupują wszyscy na zapas. Obecne wydarzenia wpłynęły na decyzję?

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj zestadionu.pl na: Google News