Dawid Kubacki
Instagram/Dawid Kubacki
Autor - 14 Stycznia 2020

Legenda skoków ujawnia, na co stać Kubackiego. Bardzo odważna prognoza

Skoki narciarskie w tym sezonie bardzo emocjonują polskich kibiców. Szczególnie dobrze spisuje się Dawid Kubacki, który ostatnio odnosi same sukcesy. Jedna z legend prognozuje, że stać go na zdecydowanie więcej.

Skoki narciarskie w ostatnim czasie mogą być ulubionym sportem Polaków. Do swojej optymalnej formy wraca Piotr Żyła, znowu bardzo dobrze skacze Kamil Stoch, a Dawid Kubacki jest w znakomitej formie. Wydaje się, że może osiągnąć w tym sezonie naprawdę dużo.

Gigantyczne zaskoczenie. FC Barcelona ogłosiła nowego trenera, miliony kibiców pierwszy raz o nim usłysząGigantyczne zaskoczenie. FC Barcelona ogłosiła nowego trenera, miliony kibiców pierwszy raz o nim usłysząCzytaj dalej

Skoki narciarskie są dla polskich kibiców bardzo emocjonujące

Kubacki niedawno wygrał Turniej Czterech Skoczni, a od początku tych zawodów stanął na podium aż sześć razy z rzędu. Dla 29-latka to fantastyczny czas, ale niewykluczone, że będzie spisywał się lepiej. Apoloniusz Tajner uważa, że może powalczyć o coś więcej.

- Można nadrobić stratę do Geigera, ale będzie to trudne, jeśli Niemiec utrzyma się w takiej formie. A utrzymać się może, bo ma po swojej stronie doświadczenie, własne i trenera Horngachera. Natomiast zaczyna się łamać dotychczasowy lider Ryoyu Kobayashi. Widać, że ma jakiś problem - twierdzi Tajner w rozmowie z "Super Expressem". Kubacki aktualnie zajmuje czwarte miejsce w klasyfikacji generalnej, wyprzedzają go Geiger, Kraft i Kobayashi. Do Niemca traci 255 punktów.

Skoki narciarskie zawitają do Titisee-Neustadt

- Widać tendencję wzrostową. Mam bardzo dobre odczucia po turnieju w Predazzo. Uważam, że poza Dawidem Kubackim możliwości polskich skoczków jeszcze nie odpaliły. Oni nie są jeszcze w optymalnej formie - dodał później Tajner, który przede wszystkim liczy na Kamila Stocha. Według niego zacznie on wkrótce wygrywać konkursy. Na ten moment jest szóstym skoczkiem w klasyfikacji generalnej.

Skoki narciarskie w najbliższy weekend zawitają do Titisee-Neustadt. W piątek odbędą się kwalifikacje, natomiast w sobotę i niedzielę dwa konkursy indywidualne. Po nich polscy skoczkowie mogą poprawić swoją pozycję w klasyfikacji generalnej. Kubacki z kolei ma okazję na siódme podium z rzędu.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Gigantyczne zaskoczenie. FC Barcelona ogłosiła nowego trenera, miliony kibiców pierwszy raz o nim usłyszą
  2. Znany dziennikarz apeluje do Jerzego Brzęczka. "Jeszcze raz o to proszę"
  3. Lukas Podolski komentuje swoją przyszłość. Ważna informacja dla kibiców Ekstraklasy : Tu nigdy nie zagram
  4. Robert Lewandowski apeluje do kibiców. Chodzi o zdrowie małego chłopca
  5. Dawid Kubacki dostał reprymendę od kolegi z kadry. Poszło o jego ostatnie występy
  6. Fanki zamurowało, Justyna Żyła przyznała się do sztucznego poprawienia swojej urody. Do sieci wyciekły zdjęcia "przed" i "po"
Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj zestadionu.pl na: Google News