Skoki narciarskie
Instagram/yumuharada
Autor - 14 Stycznia 2020

Wypadek skoczka na legendarnej skoczni. To dla niego koniec sezonu, ogromny pech [WIDEO]

Skoki narciarskie w tym sezonie zakończyły się już dla drugiego zawodnika. Na legendarnym obiekcie bardzo groźnego wypadku doznał jeden ze skoczków. To dla niego ogromny pech.

Skoki narciarskie w tym sezonie cieszą się ogromnym zainteresowaniem. Liderem w klasyfikacji generalnej jest Karl Geiger, drugi jest Stefan Kraft, natomiast trzeci Ryoyu Kobayashi. Wysoko, bowiem odpowiednio na czwartym i szóstym miejscu, są Dawid Kubacki i Kamil Stoch.

Żona Krzysztofa Piątka to najprawdziwsza piękność. Jej zdjęcia podbijają internet (FOTO)Żona Krzysztofa Piątka to najprawdziwsza piękność. Jej zdjęcia podbijają internet (FOTO)Czytaj dalej

Skoki narciarskie straciły kolejnego zawodnika

Puchar Świata to jednak nie wszystko. W nim startują najlepsi z najlepszych. W czasie, kiedy polscy kibice emocjonowali się konkursem w Val di Fiemme, skakano również w Japonii. Na legendarnym obiekcie w Sapporo - podczas 62. HBC Cup - skok na aż 144 metry oddał Yumu Harada. Nie był jednak w stanie wylądował, przez co wgniotło go w zeskok.

Doznał urazu prawego kolana i nie był w stanie nawet wyjść do dekoracji. Już wtedy było wiadomo, że czeka go dłuższa przerwa. Jak się później okazało, wyrok był najgorszy z możliwych.

- Przeszedłem dzisiaj badanie. Diagnoza wykazała zerwanie więzadeł krzyżowych w kolanie - napisał Japończyk na swoim Instagramie. To oznacza, że skoki narciarskie poczekają na niego minimum pół roku.

Skoki narciarskie są problematyczne dla skoczków

W ostatnich latach mnóstwo zawodników zerwało więzadła krzyżowe. Wystarczy wymienić takich skoczków, jak Thomas Aasen Maarkeng, Andreas Wellinger, Anders Fannemel, David Siegel, Robert Kranjec, Keneth Gangnes, Gregor Schlierenzauer, Manuel Poppinger, Ville Larinto czy Janne Happonen. Z kolei w tym sezonie PŚ poważnej kontuzji doznał Thomas Markeng, który od początku sezonu był wysoko w klasyfikacji generalnej. Podczas konkursu w Klingenthal 19-latek upadł na tle nieszczęśliwie, że również zerwał więzadła krzyżowe.

Yumu Harada to 29-letni skoczek z Japonii, który największe sukcesy osiągał jako junior. Podczas mistrzostw świata juniorów w 2007 roku zdobył srebrny medal z drużyną, natomiast na Uniwersjadzie w Erzurum w 2011 roku wygrał złoto, również razem z drużyną. W Pucharze Świata startował 13 razy, jednak nigdy nie zdobył żadnych punktów. W 2015 roku podczas Letniego Grand Prix był trzynasty.

ZOBACZ, JAK YUMU HARADA UPADŁ PODCZAS SKOKU W SAPPORO:

Wyświetl ten post na Instagramie.

昨日HBCカップで着地の時に潰れてしまいご心配をおかけしました。昨日、心配のラインや電話をくれた方ありがとうございます! 今日検査が終わり、右膝の前十字靭帯断裂と外側の半月板損傷と診断されました。 今シーズン初のラージヒルでラージヒル好きな僕はとてもテンション上がってて調子もなかなか良い感じになっていましたが、着地のミスでこのような形になってしまいました。 応援してくださっていた方々シーズンこれからと言う時に、いいジャンプを見せられないことに対して本当に申し訳ありません。 しっかりリハビリをして、またさらなるbig jumpできるように頑張って参りますので、これからもよろしくお願いします。 I finished the inspection today. The result was diagnosed as ACL tear in the right knee and lateral meniscal injury. I'm sorry for not being able to show a good jump when the season is coming. I will do my best to rehabilitate and do a big jump again, so thank you in the future. #skijumping #skijump #skijumpingfamily #injury #crash #acl #スキージャンプ #大倉山 #大倉山ジャンプ競技場 #hbc #hbcカップ #yumuharada

Post udostępniony przez Yumu Harada®︎//原田侑武 (@yumuharada)

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Gigantyczne zaskoczenie. FC Barcelona ogłosiła nowego trenera, miliony kibiców pierwszy raz o nim usłyszą
  2. Znany dziennikarz apeluje do Jerzego Brzęczka. "Jeszcze raz o to proszę"
  3. Lukas Podolski komentuje swoją przyszłość. Ważna informacja dla kibiców Ekstraklasy : Tu nigdy nie zagram
  4. Robert Lewandowski apeluje do kibiców. Chodzi o zdrowie małego chłopca
  5. Dawid Kubacki dostał reprymendę od kolegi z kadry. Poszło o jego ostatnie występy
  6. Fanki zamurowało, Justyna Żyła przyznała się do sztucznego poprawienia swojej urody. Do sieci wyciekły zdjęcia "przed" i "po"

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj zestadionu.pl na: Google News