Skoki narciarskie Puchar Świata
Zestadionu.pl
Autor Łukasz Kowalski - 14 Stycznia 2021

Niepokojące informacje z Zakopanego. Chodzi o konkurs, mogą być problemy

Skoki narciarskie w Polsce będą miały swoje święto w najbliższy weekend. Na Wielkiej Krokwi odbędą się zawody Pucharu Świata. Plany organizatorów może popsuć pogoda. Do Polski w najbliższych dniach ma dotrzeć tzw. bestia ze wschodu. W trakcie zawodów ma padać intensywny śnieg, a temperatura ma osiągać nawet do -15 stopni Celsjusza. Największą przeszkodą może być wiatr, który w porywach może osiągać nawet 5 m/s.

  • Skoki narciarskie w Zakopanem mogą zostać storpedowane przez złe warunki atmosferyczne
  • Prognozy pogody na najbliższy weekend nie są optymistyczne dla Zakopanego
  • W trakcie zawodów ma wiać bardzo silny wiatr, do tego przewidywany jest mróz i intensywne opady śniegu

Skoki narciarskie na najwyższym poziomie już w piątek zawitają do Zakonnego. Przez najbliższe trzy dni Wielka Krokiew będzie gospodarzem zawodów Pucharu Świata. Na piątek zaplanowane są kwalifikacje, na sobotę konkurs drużynowy, a na niedzielę indywidualny.

Od kilku dni organizatorzy żyją bardzo złymi prognozami pogody. Jeszcze na początku tygodnia wydawało się, że konkursy odbędą się w sprawiedliwych i spokojnych warunkach. Z każdym kolejnym dniem wiadomości dla organizatorów są coraz gorsze.

Skoki narciarskie w Zakopanem mogą zostać storpedowane przez "bestę ze wschodu"

Na początku weekendu do Polski na dotrzeć tzw. bestia ze wschodu, czyli masyw bardzo zimnego powietrza. Towarzyszyć temu mają silne opady śniegu, niska temperatura i porywisty wiatr. Jeżeli prognozy się sprawdzą, konkursy w Zakopanem mogą stanąć pod znakiem zapytania.

Najgorsze warunki mają panować w sobotę podczas konkursu drużynowego. Między godziną 16 a 18, czyli w trakcie sobotniej rywalizacji, wiatr ma wiać z prędkością 5 m/s. W porywach może przekraczać 10 m/s. Do tego odczuwalna temperatura ma wynosić -15 stopni Celsjusza.

Nie żyje uwielbiany polski piłkarz. Był znany tysiącom Polaków, zapisał się w historii krajowego sportuNie żyje uwielbiany polski piłkarz. Był znany tysiącom Polaków, zapisał się w historii krajowego sportuCzytaj dalej

Niewiele lepsze warunki mają panować podczas piątkowych kwalifikacji i niedzielnego konkursu indywidualnego. W piątek wiatr ma wiać z prędkością do 3 m/s, a w niedzielę jego siła ma wynosić 2 m/s.

Przez cały weekend prognozy zapowiadają dla Zakopanego intensywne odpady śniegu. Te rozpoczęły się już w czwartek, co na swoim Twitterze podkreślił Kacper Merk z Eurosportu. - Od rana skocznie odśnieżają już trzeci raz - napisał dziennikarz.

Bardzo złe prognozy pogody przed konkursami w Zakopanem

Zapowiada się jeden z najmroźniejszych weekendów z Pucharem Świata w tym sezonie. Dlatego organizatorzy niedawno apelowali od kibiców. W związku z pandemią koronawirusa na trybunach nie mogą pojawić się kibice, ale organizatorzy przewidują, że grupa fanów zbierze się wokół skoczni.

Takie sceny miały miejsce np. podczas konkursów inauguracyjnych Pucharu Świata w Wiśle pod koniec listopada tego roku. Wtedy grupa kibiców zjawiła się niedaleko skoczni, aby wspierać polskich skoczków.

Organizatorzy chcą uniknąć podobnych scen pod Wielką Krokwią, szczególnie patrząc na prognozy pogody, które nie są optymistyczne. Apelują do kibiców, którzy mieli w planach pojawienie się pod skocznią w trakcie konkursów, aby w tych trudnych warunkach atmosferycznych wybrali transmisję telewizyjną.

- Apelujemy do osób, które chciałyby się wybrać na zbliżające się konkursy, by kibicować z ulicy, żeby jednak wybrały transmisję w telewizji. Tak będzie bezpieczniej i łatwiej - mówił niedawno Wojciech Gumny, wiceprezes Polskiego Związku Narciarskiego w rozmowie z Onetem.

Artykuły polecane przez redakcję ZeStadionu.pl:

Jak pożegnać się z pupilem? O najstarszym cmentarzu dla zwierząt w Polsce

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj zestadionu.pl na: Google News