Skoki narciarskie
Zestadionu.pl
Autor Mateusz Dziubiński - 16 Kwietnia 2020

Przykre informacje dla kibiców skoków narciarskich. Polskie zawody przegrały z epidemią

Skoki narciarskie to kolejna dyscyplina sportu, której zawody nie odbędą się zgodnie z planem. Wszystkiemu winna jest pandemia koronawirusa, która już wcześniej zmusiła organizatorów Pucharu Świata do przedwczesnego zakończenia sezonu. Informację potwierdził sekretarz generalny Polskiego Związku Narciarskiego.

Skoki narciarskie to jedna z ulubionych dyscyplin sportowych polskich kibiców. Niestety wciąż nie mamy dla nich dobrych wiadomości. Po tym, jak z powodu rozprzestrzeniającej się pandemii zakończono sezon bez rozegrania kilku konkursów, teraz organizacja kolejnych imprez okazuje się niemożliwa.

Zofia Klepacka znów szokuje. Podeptała symbol ważny dla milionów Polaków (FOTO)Zofia Klepacka znów szokuje. Podeptała symbol ważny dla milionów Polaków (FOTO)Czytaj dalej

DZISIAJ GRZEJE:

  1. Ekstraklasa szykuje się do powrotu. Jest terminarz i data wznowienia rozgrywek
  2. Polska Agencja Atomistyki wydała komunikat na temat pożaru w Czarnobylu. Dotyczy on naszego kraju


Skoki narciarskie to kolejny sport sparaliżowany przez koronawirusa

Skoczkowie rywalizujący o Puchar Świata przebywali w Norwegii, gdy zagrożenie epidemiczne w związku z koronawirusem rosło coraz bardziej. Wreszcie władze FIS w porozumieniu ze sztabami reprezentacji zdecydowali o zakończeniu rywalizacji w tym sezonie ze skutkiem natychmiastowym. Odwołano również mistrzostwa świata w lotach, które miały się odbyć w Planicy.

Jak się okazuje, pandemia nie miała wpływu tylko na sezon zimowy, ale sprawiła, że pod znakiem zapytania stanęła również organizacja letniej Grand Prix. Już teraz wiemy, że w pierwotnie przewidzianym terminie nie odbędą się zaplanowane na inaugurację cyklu zawody w Polsce.

Piotr Żyła ogłosił, kiedy zakończy karierę. Padła konkretna dataPiotr Żyła ogłosił, kiedy zakończy karierę. Padła konkretna dataCzytaj dalej


Zawody w Polsce nie odbędą się w terminie. FIS debatuje nad możliwymi scenariuszami

Skoczkowie mieli zacząć letnią rywalizację od konkursów na skoczni imienia Adama Małysza w jego rodzinnej miejscowości, Wiśle w dniach 17-19 lipca. Na ten moment zawody nie są odwołane, ale trwa dyskusja na temat ustalenia nowej daty dla zawodów. Międzynarodowa Federacja Narciarska nie zatwierdziła jeszcze kalendarza startów. Pojawiają się jednak już wstępne propozycje.

- Nowa data zakłada zawody na przełomie sierpnia i września - powiedział dla serwisu Skijumping.pl sekretarz generalny PZN, Jan Winkiel.

Możliwe jest, że nie tylko zawody w Wiśle, ale i cały cykl Grand Prix zostanie odwołany, jeśli sytuacja epidemiczna znacznie się nie poprawi. Na ten moment niezagrożone jest rozpoczęcie kolejnego zimowego sezonu, zaplanowane na listopad, co również potwierdził sekretarz PZN.

Źródło: Skijumping.pl

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Wicepremier: po weekendzie zniesienie części obostrzeń. Będzie gdzie spacerować
  2. Pilna konferencja premiera. Morawiecki powiedział prawdę o stanie polskiej gospodarki
  3. Nie żyje wielka postać włoskiego futbolu. Był przyjacielem Zbigniewa Bońka
  4. Znany trener skoków narciarskich zaginął. Topnieje nadzieja na odnalezienie
  5. Franciszek Smuda tłumaczy się z klęski na Euro. Były selekcjoner wskazał winnych
  6. Popularna sieciówka wprowadza trzy rodzaje maseczek. Najtańsze kupisz po 4 zł za sztukę

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj zestadionu.pl na: Google News