Skoki narciarskie
ANDRZEJ IWANCZUK/REPORTER
Autor Piotr Mika - 14 Października 2020

Rywal Kamila Stocha pilnie przewieziony do szpitala. Miał poważny wypadek, odniósł ciężkie obrażenia

Skoki narciarskie są jedną z dyscyplin, której uprawianie może doprowadzić do poważnych konsekwencji zdrowotnych. Teraz przekonał się o tym jeden z czołowych Słoweńskich skoczków, którego w najbliższym czasie czeka przerwa w treningach. Okoliczności jego wypadku nie są jednak takie oczywiste.

Skoki narciarskie już za chwilę wejdą w sezon zimowy, a w listopadzie, mimo szalejącej pandemii koronawirusa, ma ruszyć Puchar Świata. Jednakże nie wszyscy skoczkowie z czołówki wezmą udział w inauguracji sezonu. O dużym pechu może mówić jeden z rywali Kamila Stocha, którego kontuzja może wykluczyć z pierwszych konkursów.

DZISIAJ GRZEJE:

  1. Światowe media podały druzgocącą informację. Cristiano Ronaldo ma koronawirusa
  2. Odbierzesz telefon, stracisz czujność i przy tym oszczędności. W całym kraju pojawiły się oszustwa nową metodą
  3. Justyna Żyła ośmieszyła Piotra Żyłę na oczach całej Polski? Chodzi o jej zdjęcia, fani nie mają wątpliwości (FOTO)
Adam Małysz został publicznie oskarżony przez byłego trenera. Miał być chciwy i oszukiwać, padły mocne słowaAdam Małysz został publicznie oskarżony przez byłego trenera. Miał być chciwy i oszukiwać, padły mocne słowaCzytaj dalej

Skoki narciarskie. Słoweńcy osłabieni przed startem Pucharu Świata

Pierwsze konkursy sezonu 2020/2021 odbędą się 21-22 listopada na Skoczni im. Adama Małysza w Wiśle. Do startu w Pucharze Świata nasi skoczkowie przygotowują się aktualnie w Oberstdorfie, gdzie starają się doszlifować swoją formę. Inne kadry również trenują, choć z pewnością Słoweńcy nie mają na razie najlepszych humorów.

Ich dużym problemem była słaba jak dotąd postawa jednego z najbardziej obiecujących skoczków ostatnim lat. Domen Prevc, który przebojem wdarł się do zawodów Pucharu Świata, w ostatnim czasie mocno zawodził, czego świetnym przykładem jest zajęcie dopiero 24. miejsca na mistrzostwach Słowenii. Teraz okazało się, że najpewniej nie będzie on gotowy na start sezonu 2020/2021 z powodu kontuzji.

Narzeczona Artura Szpilki pokazała się roznegliżowana w sieci. Fani oszaleli, zdjęcie tylko dla dorosłych (FOTO)Narzeczona Artura Szpilki pokazała się roznegliżowana w sieci. Fani oszaleli, zdjęcie tylko dla dorosłych (FOTO)Czytaj dalej

Kuriozalny uraz Domena Prevca

Obecnie 21-letni skoczek już w 2015 roku zadebiutował w PŚ, a rok później wygrał swój pierwszy konkurs w zawodach tej rangi. Dwa lata temu zdobył wraz z drużyną srebrny medal mistrzostw świata w lotach narciarskich. Niestety, ostatnio nie grzeszył on formą, przez co trener Słoweńców, Gorazd Bertoncelj, nie był pewien czy brać zawodnika na pierwsze konkursy Pucharu Świata.

Jego sytuacji na pewno nie poprawi uraz, jakiego nabawił się niedawno. Jak podaje portal skijumping.pl, Domen Prevc podczas zajęć kondycyjnych, a dokładnie skoków przez płotki, przewrócił się i upadł tak niefortunnie, że złamał nadgarstek. Z tego powodu zawodnik będzie musiał przez minimum półtora miesiąca trenować indywidualnie, co wyklucza go z możliwości startu w inauguracyjnym konkursie PŚ w Wiśle.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Stracił prawko za jazdę po pijaku. Zaskoczył egzaminatora na placu manewrowym
  2. Milionerzy: dostał pytanie za 250 000 zł i zdębiał. Nasi dziadkowie z pewnością znają odpowiedź
  3. Narzeczona Artura Szpilki pokazała się roznegliżowana w sieci. Fani oszaleli, zdjęcie tylko dla dorosłych (FOTO)
  4. Wielka tragedia obiegła świat. Uwielbiana legenda przegrała z ciężką chorobą, wychowała całe miliony
  5. Mariusz Pudzianowski wygadał się przed tysiącami Polaków. Jest w związku, wszystko ogłosił w sieci
  6. Mówią, że nie ma u nich koronawirusa. Nie publikują wyników testów, twierdzą, że wygrali. Dobry kierunek dla turystów?

11 powodów dlaczego warto adoptować psa ze schroniska

RACUCHY Z JABŁKAMI - BŁYSKAWICZNY PRZEPIS NA NIEBIAŃSKI SMAK DZIECIŃSTWA

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj zestadionu.pl na: Google News