skoki narciarskie
instagram.com/joannaszwab
Autor Mateusz Wysokiński - 15 Stycznia 2020

Reprezentantki Polski zadebiutują w skokach narciarskich. Historyczne wydarzenie już niebawem

Skoki narciarskie w tym sezonie wywołują wielkie emocje wśród kibiców. Okazuje się, że oprócz męskiej obsady kadry, swoją szansę debiutu dostaną także skaczące Polki. Historyczny debiut reprezentantek Polski na zawodach Pucharu Świata odbędzie się już niedługo. Emocji nie zabraknie.

Skoki narciarskie zaczynają cieszyć się popularnością także wśród kobiet. Reprezentantki Polski, które mają ambicję powtórzenia sukcesów męskiej reprezentacji zadebiutują za trzy dni na konkursie Pucharu Świata. To historyczne wydarzenie w postaci konkursu drużynowego z udziałem naszej kadry odbędzie się w japońskim Zao. Wszyscy z niecierpliwością czekają na popisy kadry pod kierownictwem znanego polskim kibicom Łukasza Kruczka.

Rywale polskich skoczków przerywają milczenie. Rywale polskich skoczków przerywają milczenie. "Jesteśmy na skraju upadku"Czytaj dalej

Skoki narciarskie. Polki zadebiutują w Pucharze Świata

Reprezentantki Polski po raz pierwszy w historii wezmą udział w drużynowym konkursie Pucharu Świata. Reprezentantki Polski, będące pod kierownictwem Łukasza Kruczka będą zmagać się z utytułowanymi reprezentacjami Niemiec i Japonii, które dotychczas tryumfowały w czterech edycjach konkursu. Polki liczą na wielkie sukcesy i powtórzenie wyników swoich męskich kolegów, w związku z tym trenerem kadry jest Łukasz Kruczek, który w swoim trenerskim CV ma już sukcesy z męską reprezentacją.

Decyzją Łukasza Kruczka, skład polskiej reprezentacji skoków narciarskich będzie się składał z następujących zawodniczek: Nicole Konderla, Kinga Rajda, Anna Twardosz oraz Joanna Szwab.

Kiedy konkurs Polek?

Historyczny debiut reprezentacji Polski na konkursie drużynowym Pucharu Świata nastąpi 18 stycznia. Wtedy to, o godzinie 9 rano czasu polskiego reprezentantki pojawią się na skoczni w Zao i będą walczyć w pierwszej turze konkursu.

Kibice z Polski są zachwyceni takim debiutem i szansą reprezentantek Polski na udowodnienie, że nie tylko Dawid Kubacki i Kamil Stoch liczą się w tej popularnej dyscyplinie. Miejmy nadzieję, że Polki spełnią swoje marzenia i ten konkurs już na zawsze zapisze się w historii polskiego sportu.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Żona Krzysztofa Piątka to najprawdziwsza piękność. Jej zdjęcia podbijają internet (FOTO)
  2. Gwiazdor TVP chce walki z kontrowersyjnym celebrytą. Spotkają się na Fame MMA
  3. Wyciskające łzy z oczu szczegóły na temat śmierci legendy sportu. "Byłem odwodniony z powodu wylanych łez"
  4. Legenda piłki bez litości o Krzysztofie Piątku. "Ibrahimović zrobił więcej niż on"
  5. Polak błyszczy we Włoszech. Kapitalna gra, przecieramy oczy ze zdziwienia
  6. Fanki zamurowało, Justyna Żyła przyznała się do sztucznego poprawienia swojej urody. Do sieci wyciekły zdjęcia "przed" i "po"

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj zestadionu.pl na: Google News