skoki narciarskie
zestadionu.pl
Autor Mateusz Wysokiński - 15 Lutego 2020

Brawo Polacy. Rewelacyjny Piotr Żyła, wspaniały Kubacki. Wielkie emocje w Kulm

Skoki narciarskie w Kulm są bez wątpienia najważniejszą imprezą sportową tego weekendu. Skoczkowie, którzy wystartowali w austriackich zawodach od samego początku zmagali się z ciężkimi warunkami pogodowymi przez co kwalifikacje do konkursu zostały odwołane, dzięki czemu w trakcie konkursu wystartowali wszyscy reprezentanci Polski. Polacy pokazali prawdziwą klasę, a do drugiej serii zakwalifikowało się aż pięciu reprezentantów kraju.

Skoki narciarskie w Kulm przyciągnęły przed telewizory tysiące polskich widzów. Konkurs w Austrii, który odbywa się mimo wielkich problemów pogodowych przyciągnął przed telewizory miliony kibiców z Polski, którzy liczyli na narciarskie popisy reprezentantów Polski. Pierwsza seria zaczęła się obiecująco od dobrego skoku Aleksandra Zniszczoła i dobrej postawy Jakuba Wolnego. Skoczkiem, który nieoczekiwanie zachwycił jest Piotr Żyła, który wyprzedził Kamila Stocha

Amerykanie rozkupują Ekstraklasę. Kolejny piłkarz z Polski w drodze do MLSAmerykanie rozkupują Ekstraklasę. Kolejny piłkarz z Polski w drodze do MLSCzytaj dalej

Skoki narciarskie. Pierwsza seria w Kulm. Rewelacyjny Piotr Żyła

Sobotni konkurs otwierał skok Aleksandra Zniszczoła. Skoczek, który w tym sezonie nie punktował jeszcze w zawodach Pucharu Świata oddał dość daleki skok, który przez pewien czas gwarantował mu pierwsze miejsce. Polak skoczył na odległość 197 metrów i wysunął się na prowadzenie, które utrzymywało się aż do skoku Jurija Tepesa. Poprawny skok oddał także Andrzej Stękała, który skoczył 191,5 metra, co było wyjątkowo ciężkie w niesprzyjających warunkach pogodowych. Klemens Murańka nie powtórzył sukcesów kolegów i wzbił się na odległość 170 metrów. Zważając jednak na wiatr, to początek pierwszej serii mógł zwiastować dobry początek dla reprezentacji Polski.

Jakub Wolny pokazał prawdziwą klasę i wyskoczył na odległość 211 metrów. Polak dzięki swojej postawie mógł cieszyć się awansem do kolejnej serii. Do finału konkursu, dzięki słabym skokom rywali zakwalifikował się także Zniszczoł. Piotr Żyła, który miał nadzieję na lepsze skoki niż przed tygodniem, oddał piękny skok i osiągnął 225 metrów i pewnie wszedł do drugiej serii konkursowej.

Łukasz Piszczek strzelił niezwykłą bramkę. Pękamy z dumy, wielki mecz Polaka (WIDEO)Łukasz Piszczek strzelił niezwykłą bramkę. Pękamy z dumy, wielki mecz Polaka (WIDEO)Czytaj dalej

Kubacki pokazał klasę. Stoch niezadowolony

Stoch, który w zeszłym tygodniu zanotował podium w Willingen ma złe wspomnienia z Kulm. Polak pokazał jednak wielką dyspozycję i oddał skok na odległość 217,5 metrów. Dawid Kubacki, który ostatnimi czasy cierpiał na zniżkę formy oddał rewelacyjny skok i zaliczył odległość 226 metrów, co było najdłuższą odległością w trakcie konkursu.

Ostatecznie, Piotr Żyła zajął trzecie miejsce w trakcie pierwszej serii i wiele wskazuje na to, że Polak w końcu stanie na upragnionym podium Pucharu Świata. Wszyscy kibice wprost nie mogą się doczekać drugiej serii austriackiego konkursu. Warto odnotować, że pierwszą serię zwyciężył reprezentant Niemiec - Karl Geiger.

Zobacz także:

  1. Legia Warszawa odwołuje się od decyzji Komisji Ligi. Mocne oświadczenie Wojskowych
  2. Włoski dziennikarz bezlitosny dla Wojciecha Szczęsnego. "Kibice woleli Buffona"
  3. Trzęsienie ziemi w polskim klubie. Najpierw odszedł trener, teraz prezes
  4. Nagły atak zimy nie przeszkodził piłkarzom. Bramkarz wcielił się w Adama Małysza (FOTO)
  5. Polscy skoczkowie przejdą specjalne testy. Badanie sprawdzi ich moc
  6. Dramatyczne doniesienia od rodziny Kamila Glika. Zmarł zbyt wcześnie, ogromna strata

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj zestadionu.pl na: Google News