skoki narciarskie
TVP Sport
Autor Mateusz Wysokiński - 16 Stycznia 2020

Pieniądze dla skoczków narciarskich coraz mniejsze. Dawid Kubacki zarobił grosze na swoim triumfie

Skoki narciarskie w tym sezonie są emocjonujące dla skoczków narciarskich, którzy walczą o uznanie kibiców. Ich zarobki są skandaliczne, o czym świadczy fakt, ile pieniędzy zarobił Dawid Kubacki na zwycięstwie w Turnieju Czterech Skoczni. Konkurs, którego wygranie zasilał kiedyś portfele skoczków na wielkie kwoty, stracił na znaczeniu. W te informacje aż ciężko uwierzyć.

Skoki narciarskie są bardzo chętnie oglądane przez widzów, którzy nie zdają sobie sprawy z tego, jak złe wypłaty dostają skoczkowie. Dawid Kubacki, który zwyciężył w Turnieju Czterech Skoczni, a więc w jednym z najbardziej prestiżowych konkursów skoków narciarskich, dostał wygraną, która jest tak niska, że debiutujący właśnie konkurs oferuje nagrodę główną w porównywalnej wielkości. Kubacki i reszta skoczków jest załamana - upadek prestiżu tej dyscypliny zimowej jeszcze nigdy nie był tak odczuwalny.

Żona Kamila Stocha nie może dłużej wytrzymać. Żona Kamila Stocha nie może dłużej wytrzymać. "Nie chce należeć do ich świata"Czytaj dalej

Skoki narciarskie. Dawid Kubacki zarobił grosze na Turnieju Czterech Skoczni

Według doniesień medialnych w trakcie tegorocznej edycji Turnieju Czterech Skoczni pieniądze oferowane skoczkom stanowczo odbiegały od tych, jakimi byli wynagradzani przed laty. Dawid Kubacki poprzez swój triumf w zawodach zyskał sobie wielu uwielbienie wielu kibiców, ale z drugiej strony nie mógł nacieszyć się z czeku, którego dostał w trakcie zawodów. Budżet polskiego mistrza zwiększył się o zaledwie 20 tysięcy euro. Patrząc na to, że debiutujące właśnie zawody w Norwegii - Titisee-Neustadt Five, oferują nagrodę o 1/5 większą.

Norwegowie już teraz uważani są przez skoczków jako bardzo hojni gospodarze. W mediach spekuluje się, że niektórym ze sportowców po prostu nie chciało się brać udziału w Turnieju Czterech Skoczni, ponieważ kwota nagrody ich nie satysfakcjonowała. Dzięki większym pieniądzom w Norwegii zaczynające się w piątek zawody mogą być o wiele bardziej emocjonujące.

Organizatorzy konkursu w Norwegii najbardziej hojnymi w świecie skoków narciarskich

Organizatorzy turnieju Titisee-Neustadt Five mówią, że sukces zorganizowania imprezy zawdzięczają wyłącznie bogatemu sponsorowi, który ma pomóc Norwegom osiągnąć większy prestiż, niż ten w trakcie Turnieju Czterech Skoczni.

- Kwota ma być opłacana przez zewnętrznego sponsora, a nie miasto, które zaczęło się martwić o to, w jaki sposób zostanie ona zapewniona. Mamy zapewnienie od sponsora, że podoła zadaniu. Miasto nie poniesie z tego tytułu żadnych strat – mówił w październiku cytowany przez Badische Zeitung, szef komitetu organizacyjnego norweskich zawodów Joachim Häfker.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Piłkarz Legii Warszawa przechodzi do Wisły Kraków. Kibice mogą mu tego nie wybaczyć
  2. Były reprezentant Polski znalazł nowy klub. Zagra w drugiej lidze tureckiej
  3. Kolejny wypadek w trakcie Rajdu Dakar. Helikopter zabrał rannego do szpitala
  4. Gwiazdor piłki nożnej wszedł do pralki. Potem zrobił coś, czego nikt się nie spodziewał [WIDEO]
  5. Uczestnik Ligi Mistrzów bliski gry w Ekstraklasie. Zadziwiający transfer może stać się faktem
  6. Wielu Polaków chciało mu pomóc. Niestety, nie żyje Patryk

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj zestadionu.pl na: Google News