Skoki narciarskie
East News
Autor Bartosz Goluch - 16 Marca 2020

Wielkie serce skoczków narciarskich. Włączą się do walki z epidemią

Skoki narciarskie zjednoczą się przeciwko epidemii koronawirusa, która od tygodni pustoszy Europę. Skoczkinie i skoczkowie, którzy przedwcześnie zakończyli rywalizację w Pucharze Świata, pomogą chorym i objętym kwarantanną.

'Według kalendarza zaplanowanego na ten sezon, skoczkowie mieli zakończyć zmagania w Pucharze Świata w ten weekend, a w przyszłym tygodniu wystartować w mistrzostwach świata w lotach w słoweńskiej Planicy. Zawodniczki czekały natomiast finałowe konkursy w Rosji. Wszelkie zawody zostały odwołane z powodu epidemii koronawirusa, a rywalizację zakończono już w czwartek. Skoczkowie i skoczkinie nie zamierzają jednak spędzić wolnego czasu na lenistwie.

Nie żyje młoda polska zawodniczka. Miała zaledwie 13 lat, przegrała z chorobąNie żyje młoda polska zawodniczka. Miała zaledwie 13 lat, przegrała z chorobąCzytaj dalej

Skoki narciarskie kontra koronawirus

Akcja wystartuje pod egidą Norweskiego Związku Narciarskiego. "Kiedy nastały tak trudne czasy, należy wyciągnąć pomocną dłoń. Wiele osób jest chorych, a jeszcze więcej objętych kwarantanną. Codzienna rutyna wywróciła się do góry nogami, a tak proste czynności, jak kupno żywności i leków stały się trudnością. Chcemy zaoferować pomoc i włączyć się w akcję charytatywną, która zapobiegnie rozprzestrzenianiu się koronawirusa" – czytamy w komunikacie norweskiej federacji.

Skoczkowie zostaną wolontariuszami i będą dostarczać pożądane produkty żywnościowe i leki pod drzwi domów potrzebujących, by uniknąć bliższego kontaktu. W ten sposób zawodnicy zamierzają odwdzięczyć się rodakom za wsparcie podczas całego sezonu. - W naszej organizacji wolontariat i zapał do działania to podstawa. Jeśli możemy ułatwić życie komuś znajdującemu się w gorszej sytuacji, to bardzo wdzięczne zadanie - mówi dla norweskich mediów dyrektor sportwy tamtejszej kadry skoczków Clas Brede Bråthen.

Grzegorz Krychowiak bohaterem hitu ligi rosyjskiej! Piękny gol, asystował mu RybusGrzegorz Krychowiak bohaterem hitu ligi rosyjskiej! Piękny gol, asystował mu RybusCzytaj dalej

Są już pierwsi chętni

Chęć wzięcia udziału w akcji za pośrednictwem mediów społecznościowych wyraziła już tegoroczna zwyciężczyni kobiecego Pucharu Świata Maren Lundby. "Chcę pomóc! Potrzebujesz czegoś z naszego lokalnego sklepu lub apteki? Skontaktuj się ze mną, a zobaczymy, co da się zrobić" - czytamy na jej Instagramie.

Norwegowie przez cały tegoroczny cykl Pucharu Świata spisywali się nieźle. W klasyfikacji Pucharu Narodów zajęli 3. miejsce, za Niemcami i Austrią, a przed Polską. Najlepszym norweskim skoczkiem w tym sezonie był Marius Lindvik, który zgromadził 906 punktów i zajął 7. miejsce w "generalce".

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Pasażerowie uwięzieni w pociągu na dworcu PKP. Nie mogą wyjść, w środku osoba z podejrzeniem koronawirusa
  2. Dwie osoby zerwały kwarantannę. Prokuratura wszczęła śledztwo, grozi im osiem lat więzienia
  3. "Następca Lewandowskiego" nie dla Bayernu. Znalazł się o wiele poważniejszy nabywca
  4. Półfinały Ligi Europy odbędą się w Warszawie? Pojawiła się zupełnie nowa propozycja
  5. FC Barcelona domaga się mistrzostwa Hiszpanii. Wielkie kontrowersje w LaLiga, Real protestuje
  6. Zgony i nowe zakażenia koronawirusem w Polsce wywindowały ceny mięsa. W poniedziałek w sklepach może być drożyzna

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj zestadionu.pl na: Google News