Skoki narciarskie koronawirus
JURE MAKOVEC/AFP/East News
Autor Łukasz Kowalski - 16 Grudnia 2020

Przed chwilą podano pilne informacje. Odwołane konkursy skoków narciarskich, podjęto nowe decyzje

Skoki narciarski odczuwają kolejne problemy związane z pandemią koronawirusa. Właśnie Międzynarodowa Federacja Narciarska poinformowała, że zostały odwołane kolejne zawody z cyklu Pucharu Kontynentalnego. Skoczków na pewno nie będziemy mieli okazji oglądać w połowie stycznia w Planicy. Początkowo miało się odbyć 29 konkursów, odwołano już 10 z nich. Skoczków czeka bardzo długa przerwa w środku stycznia.

⦁ Skoki narciarskie mają kolejne problemy związane z pandemią koronawirusa
⦁ Właśnie odwołano kolejne zawody Pucharu Kontynentalnego
⦁ W środku stycznia skoczków czeka bardzo długa przerwa
⦁ Na razie pandemii opiera się Puchar Świata

Skoki narciarskie po raz kolejny bardzo mocno odczuwają skutki pandemii koronawirusa. W środę FIS poinformował, że odwołane zostały kolejne zawody z cyklu Pucharu Kontynentalnego.

Po odwołanych konkursach w Lillehammer, Garmisch-Partenkirchen, Zhangjiakou i Sapporo przyszedł czas na Planicę. Skoczkowie w Słowenii mieli rywalizować 9 - 10 stycznia na skoczni HS138.

Skoki narciarskie mają kolejne problemy w tym sezonie

Na razie nie pojawiły się informacje o tym, żeby jakaś inna lokalizacja miała przejąć zawody w terminie zwolnionym przez Planicę. Jeżeli Puchar Kontynentalny nie zostanie przeniesiony w inne miejsce, to w styczniu skoczkowie będą rywalizować tylko w weekend 16 - 17 stycznia w Bischofshofen.

Po wielkich trudnościach i kolejnych przeszkodach Puchar Kontynentalny zainauguruje nowy sezon w zbliżający się weekend w fińskim Kuusamo. Do Finlandii pojechała reprezentacja Polski w składzie: Paweł Wąsek, Tomasz Pilch, Stefan Hula, Jakub Wolny i Maciej Kot.

Tak mieszka Kamil Stoch. Ma posiadłość jak pałac z bajki, zapracował sobie na niąTak mieszka Kamil Stoch. Ma posiadłość jak pałac z bajki, zapracował sobie na niąCzytaj dalej

Zaraz po świętach skoczków Pucharu Kontynentalnego czeka rywalizacja w szwajcarskim Engelbergu. Na następne zawody będą musieli czekać aż trzy tygodnie do konkursów w Bischofshofen. Początkowo planowano rozegrać 29 konkursów cyklu, ale już do tej pory odwołanych zostało 10.

Podobnych problemów nie mają za to organizatorzy Pucharu Świata. Na razie odwołano jedynie konkursy, które miały się odbyć w Sapporo i Zhangjiakou. Obie lokalizacje zostały już zastąpione. Zamiast w Japonii skoczkowie będą rywalizować w niemieckim Klingenthal, a miejsce Chin zajmie któraś ze skoczni w Polsce.

Odwołane kolejne zawody Pucharu Kontynentalnego

W Pucharze Świata największym zagrożeniem nie jest odwoływanie konkursów, ale zakażenia koronawirusem wśród zawodników. Już na początku sezonu wykryto przypadki m.in.: w reprezentacji Austrii, Rosji i Czech.

Na szczęście koronawirus omija reprezentantów Polski. W czwartek Biało-Czerwoni polecą do Szwajcarii na rywalizację w Engelbergu. W środę portal Skaczemy.pl przekazał wyniki testów polskiej kadry przed wyjazdem na kolejne zawody Pucharu Świata.

- Już siedmiokrotnie w tym sezonie polscy skoczkowie zostali przetestowani na obecność SARS-Cov-2. Ostatnie testy miały miejsce wczoraj w Polsce i tym razem wyniki są negatywne, a to ważne przed weekendowymi zawodami PŚ w Engelbergu - napisał serwis.

Na zawody w Engelbergu trener Michal Doleżal zabrał ze sobą Dawida Kubackiego, Piotra Żyłę, Kamila Stocha, Klemensa Murańkę, Aleksandra Zniszczoła i Andrzeja Stękałę. Konkursy są zaplanowane na sobotę i niedzielę.

Artykuły polecane przed redakcję ZeStadionu.pl:

d

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj zestadionu.pl na: Google News