Skoki narciarskie Polacy
.
Autor Piotr Bernaciak - 17 Stycznia 2020

Polacy udowodnili doskonałą formę w Titisee-Neustadt. Fantastyczny Dawid Kubacki, świetny Kamil Stoch

Skoki narciarskie w drugiej połowie stycznia rozpoczęły się od serii treningowych w Titisee-Neustadt. Dziś odbyły się dwa oficjalne treningi z udziałem Polaków. Na szczęście pokazali się oni z dobrej strony.

Skoki narciarskie w 2020 roku rozpoczęły się dla Polaków z bardzo dobrej strony. Wszystko przez świetne występy Dawida Kubackiego, który ostatecznie ukoronował swoją wybitną formę triumfem w Turnieju Czterech Skoczni, ale również całkiem obiecującymi występami ze strony Kamila Stocha i Piotra Żyły. Dziś liczyliśmy na podtrzymanie dobrej serii podczas treningów w Titisee-Neustadt.

Nasi skoczkowie po raz kolejny mieli okazję zademonstrować swoje wielkie umiejętności przed kibicami śledzącymi serię treningową. Nie da się ukryć, że nasi reprezentanci po raz kolejny pokazali, że stać ich na zajmowanie miejsc w samej czołówce elity Pucharu Świata. Niestety, to nie oni sięgnęli po zwycięstwo, choć i tak należy przyznać, że wszystko wyglądało bardzo dobrze.

Nie żyje Polak, który zapisał się w historii. Był prawdziwą legendą, mieszkańcy darzyli go wielkim szacunkiemNie żyje Polak, który zapisał się w historii. Był prawdziwą legendą, mieszkańcy darzyli go wielkim szacunkiemCzytaj dalej

Skoki narciarskie znów szczęśliwe dla naszych rodaków

Obie serie treningowe wygrał Ryoyu Kobayashi, który wraca do mistrzowskiej formy. Japończyk co prawda Turnieju Czterech Skoczni ostatecznie nie zaliczy do udanych, bo złapał zadyszkę oraz tym samym jego forma uległa regresowi, jednak nie oznacza to, że tak pozostanie już do końca sezonu. Rewelacyjny skoczek po raz kolejny pokazał klasę, wygrywając oba treningi.

W trakcie pierwszego z nich dobrze pokazał się Dawid Kubacki, zdobywając drugie miejsce, w kolejnej serii był trzeci. Dobrze wystąpił także Kamil Stoch, który zajmował czwarte, a następnie siódme miejsce. Trzeba przyznać, że forma obu naszych reprezentantów wygląda obiecująco. Wobec tego pozostaje nam jedynie liczyć na to, że podobnie będzie w kwalifikacjach, a potem we właściwym konkursie.

Skoki narciarskie przynoszą Polakom wiele radości

Skoki narciarskie w formule Titisee-Neustadt Five odbędą się jutro, kiedy dojdzie do rozpoczęcia oficjalnego konkursu. Liczyć się on będzie oczywiście do formuły Pucharu Świata. Trzymamy kciuki za naszych wspaniałych zawodników.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Piłkarz Legii Warszawa przechodzi do Wisły Kraków. Kibice mogą mu tego nie wybaczyć
  2. Były reprezentant Polski znalazł nowy klub. Zagra w drugiej lidze tureckiej
  3. Kolejny wypadek w trakcie Rajdu Dakar. Helikopter zabrał rannego do szpitala
  4. Gwiazdor piłki nożnej wszedł do pralki. Potem zrobił coś, czego nikt się nie spodziewał [WIDEO]
  5. Uczestnik Ligi Mistrzów bliski gry w Ekstraklasie. Zadziwiający transfer może stać się faktem
  6. Wielu Polaków chciało mu pomóc. Niestety, nie żyje Patryk

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj zestadionu.pl na: Google News