Skoki narciarskie
Instagram
Autor Bartosz Goluch - 17 Lutego 2020

Naukowiec kadry zapowiada rewolucję w polskich skokach. "Mam zupełnie nowy pomysł"

Skoki narciarskie są polskim zimowym sportem narodowym. Pracujący z kadrą naukowiec sportowy Harald Pernitsch twierdzi, że od nowego sezonu wdroży nowe rozwiązania, które wyniosą reprezentację na nowy poziom.

Problemem polskiej kadry jest słaby dopływ nowych talentów. Od lat w akcji obserwujemy Kamila Stocha, Dawida Kubackiego i Piotra Żyłę. Wszyscy ci zawodnicy są już jednak po 30-stce i za kilka lat odłożą narty do magazynu. Austriacki naukowiec twierdzi że wie, jak odmienić ten stan rzeczy.

Życiowy sukces Magdy Linette. Polska tenisistka dołączyła do światowej czołówkiŻyciowy sukces Magdy Linette. Polska tenisistka dołączyła do światowej czołówkiCzytaj dalej

Skoki narciarskie w Polsce wymagają reformy?

Austriacki naukowiec do sztabu polskiej kadry dołączył w 2019 roku, kiedy szkoleniowcem naszych skoczków był jeszcze Stefan Horngacher. - Powiem szczerze, że praca z reprezentacją Polski podoba mi się bardzo. Jest super! Nie chciałem odchodzić, bo wasi zawodnicy są niezwykle pracowici i zmotywowani. Dla nich skoki są naprawdę ważne. To wielki zaszczyt móc z nimi pracować - cieszy się Pernitsch w rozmowie z TVP Sport.

Doktor podkreśla, że w kolejnym sezonie planuje wdrożyć nowe rozwiązania treningowe. - Podstawowe metody na przyszły rok pozostaną te same, ale wprowadzimy też wiele zmian - zapowiada.

Michal Doleżal podał skład reprezentacji Polski na kolejny konkurs. Jest niespodziankaMichal Doleżal podał skład reprezentacji Polski na kolejny konkurs. Jest niespodziankaCzytaj dalej

Austriacki naukowiec liczy na polską młodzież

Pernitsch podkreśla, że kadrę jak najszybciej muszą zasilić młodzi zawodnicy. - Musimy pobudzić młodzież. Trzeba ich stopniowo wprowadzać do czołówki - zaznacza.

Zdaniem konsultanta reprezentacji Polski w skokach narciarskich, kadrowiczom potrzebne są nowe bodźce. - Mam już zupełnie nowy koncept na kolejny sezon i mam nadzieję, że da on duży impuls młodszym skoczkom. Przedstawiłem go trenerom i został zaakceptowany. Wszyscy chcą położyć nacisk na młodzież - zapowiada.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Michal Doleżal podał skład reprezentacji Polski na kolejny konkurs. Jest niespodzianka
  2. Nie żyje legenda Manchesteru United. Był ulubieńcem kibiców
  3. Piotr Żyła ujawnił tajemnicę niespodziewanego sukcesu. "Ostro sobie połupałem"
  4. Życiowy sukces Magdy Linette. Polska tenisistka dołączyła do światowej czołówki
  5. Adam Małysz broni polskiego skoczka. "Jest największym pechowcem tego sezonu"
  6. Po Walentynkach gruchnęła radosna nowina od Żyłów. Justyna i Piotr są szczęśliwi

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj zestadionu.pl na: Google News