Skoki narciarskie
JURE MAKOVEC/AFP/East News
Autor Mateusz Dziubiński - 17 Listopada 2020

Rywal Kamila Stocha zapowiada triumfalny powrót. Skoczkowie mogą zacząć się obawiać

Skoki narciarskie już w weekend ponownie zagoszczą w tysiącach polskich domów za sprawą transmisji z inauguracyjnych zawodów Pucharu Świata. Na skoczni w Wiśle wystartują najlepsi zawodnicy świata z reprezentantami Polski na czele. Jak się okazuje, pojawi się tam również słynny mistrz olimpijski, wielki rywal Kamila Stocha, który w ostatnich miesiącach musiał zrezygnować ze startów z powodu kontuzji.

Skoki narciarskie to jedna z ulubionych dyscyplin polskich kibiców. Wielu z nich zaskoczy informacja o planowanym powrocie do startów w Pucharze Świata znanego mistrza olimpijskiego. Wielki rywal Kamila Stocha w ostatnim czasie leczył ciężką kontuzję.

Nie żyje trener reprezentacji Polski. Był medalistą mistrzostw Europy i igrzysk olimpijskichNie żyje trener reprezentacji Polski. Był medalistą mistrzostw Europy i igrzysk olimpijskichCzytaj dalej

DZISIAJ GRZEJE:

  1. Dramatyczne wiadomości w sprawie reprezentacji Polski. Lewandowski może nie zagrać z Holandią
  2. Dramat Justyny Steczkowskiej. Nie żyje najbliższa jej osoba, o śmierci poinformowała siostra gwiazdy
  3. Adam Małysz zdradził sekret reprezentacji narodowej. Wskazał nowego gwiazdora, nie chodzi o Kamila Stocha i Piotra Żyłę


Skoki narciarskie. Wielki rywal Kamila Stocha wraca do startów

Już w najbliższy weekend na skoczni imienia Adama Małysza w Wiśle odbędą się pierwsze zawody Pucharu Świata w skokach narciarskich. Sezon 2020/2021 otworzą dwa konkursy, drużynowy i indywidualny. Niestety odbędą się bez udziału kibiców.

Od kilku tygodni wiadomo, że fani nie będą mogli zjawić się pod skocznią z powodu pandemii koronawirusa, która rozprzestrzenia się po Polsce. Kibice będą musieli zadowolić się transmisją telewizyjną. Ci, którzy zdecydują się zasiąść przed telewizorami, nie będą jednak rozczarowani.

Okazuje się bowiem, że do walki o miano najlepszego skoczka świata zamierza wrócić dawno nie widziany skoczek. Jeden z największych rywali Kamila Stocha w ostatnich latach właśnie zapowiedział powrót po długiej przerwie. Zawodnik zmagał się z ciężką kontuzją.

Mowa o Andreasie Wellingerze. Niemiec ostatni raz pojawił się na skoczni w marcu 2019 roku. Od kilkunastu miesięcy leczył koszmarną kontuzję. Wellinger miał zerwane więzadło krzyżowe w kolanie.

Bunt w reprezentacji Polski. Nie tylko Robert Lewandowski ma dość Jerzego Brzęczka, jego posada wisi na włoskuBunt w reprezentacji Polski. Nie tylko Robert Lewandowski ma dość Jerzego Brzęczka, jego posada wisi na włoskuCzytaj dalej


Andreas Wellinger po roku nieobecności wraca na skocznie Pucharu Świata

Skoczek, który ma na koncie m.in. dwa złote medale olimpijskie, chce już w tym sezonie wrócić do grona najlepszych skoczków świata. Wellinger właśnie zapowiedział powrót do rywalizacji. Pierwszy raz zobaczymy go już w Wiśle.

- Starego Andiego Wellingera już nie będzie. W ciągu ostatniego roku wiele się zmieniło. Towarzyszą mi nowe uczucia - powiedział reprezentant naszych zachodnich sąsiadów.

- Okaże się, jak pójdzie mi w zawodach, czy odnajdę właściwy rytm. Ale jestem ambitny i już tej zimy chcę wrócić na szczyt - zapowiada odważnie 25-latek z Traunstein.

Andreas Wellinger przed odniesieniem kontuzji był jednym z największych rywali Kamila Stocha i naszych pozostałych reprezentantów. Na swoim koncie ma dwa złote medale olimpijskie. Indywidualny z Pjongczangu i drużynowy z Soczi. Jest też drużynowym mistrzem świata i wicemistrzem olimpijskim zarówno indywidualnie, jak i drużynowo.

Źródło: sport.tvp.pl

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Wirus z Iranu rozprzestrzenia się w sieci. Eksperci ostrzegają, można stracić ogromne pieniądze
  2. W drodze do szpitala czeka nas niemałe zaskoczenie. Już nie tylko karetki będą transportować pacjentów
  3. Tragiczna wiadomość obiegła świat sportu. Legendarny dziennikarz przegrał walkę z rakiem, zapisał się w historii
  4. Adam Małysz zdradził sekret reprezentacji narodowej. Wskazał nowego gwiazdora, nie chodzi o Kamila Stocha i Piotra Żyłę
  5. Dramatyczne wiadomości w sprawie reprezentacji Polski. Lewandowski może nie zagrać z Holandią
  6. Już 5 grudnia wejdą w życie długo wyczekiwane zmiany. Kierowcy będą zadowoleni
  7. Niepublikowane dotąd zdjęcia i wielki sekret Andrzeja z Rolnicy. Podlasie ujrzały światło dzienne. Fani są zachwyceni

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj zestadionu.pl na: Google News