Skoki narciarskie koronawirus
ANDRZEJ IWANCZUK/REPORTER
Autor Łukasz Kowalski - 17 Grudnia 2020

Właśnie do nas dotarły przykre informacje. Uwielbiany skoczek jest zarażony, nie wystąpi w PŚ

Skoki narciarskie w najbliższy weekend zawitają do szwajcarskiego Engelbergu. Na starcie nie zobaczymy świeżo ukoronowanego mistrza świata w lotach narciarskich Karla Geigera. W czwartek sztab szkoleniowy reprezentacji Niemiec przekazał informacje, że skoczek jest zakażony koronawirusem. Jego miejsce zajmie zawodnik, który wraca do rywalizacji po dwóch latach przerwy.

⦁ Skoki narciarskie w Engelbergu bez nowego mistrza świata w lotach
⦁ Karl Geiger otrzymał pozytywny wynik na koronawirusa
⦁ Jego miejsce w kadrze zajmie David Siegel
⦁ Biało-Czerwoni są zdrowi.

Skoki narciarski już w najbliższy weekend zawitają do szwajcarskiego Engelbergu. W zawodach zabraknie świeżo upieczonego mistrza świata w lotach Karla Geigera. Niemiec jest zakażony koronawirusem.

Bardzo złą wiadomość przekazał kibicom opiekun niemieckiej kadry Stefan Horngacher. - Niestety, musimy się obejść bez naszego nowo koronowanego mistrza świata - powiedział austriacki szkoleniowiec cytowany przez skispringen.com.

Skoki narciarskie w Engelbergu bez Karla Gigera. Niemiec jest zakażony koronawirusem

Pod znakiem zapytania stanął start Geigera podczas Turnieju Czterech Skoczni. Sam skoczek zdążył już uspokoić kibiców zmartwionych jego stanem zdrowia. Niemiec przechodzi zakażenie bezobjawowo.

- Nic mi nie jest, nie mam żadnych objawów. Jestem teraz w kwarantannie i będę mieć regularne testy - przekazał Geiger. Nowy mistrz świata w lotach jest jedynym zawodnikiem reprezentacji Niemiec, u którego wykryto koronawirusa.

Fenomenalna forma reprezentantki Polski. Zmiażdżyła konkurentki, wygrała zawody, wielkie brawaFenomenalna forma reprezentantki Polski. Zmiażdżyła konkurentki, wygrała zawody, wielkie brawaCzytaj dalej

Ostatnie tygodnie dla Geigera są niesamowite. Najpierw niespodziewanie wygrał mistrzostwo świata w Planicy, a do tego dwa dni temu został ojcem. Skoczek pochwalił się w poniedziałek, że na świat przyszła jego córeczka.

Trener Horngacher uzupełnił już lukę w kadrze powstałą przez przymusową absencję Geigera. Jego miejsce w składzie Niemiec na Puchar Świata w Engelbergu zajmie David Siegel. Oprócz niego do Engelbergu pojadą: Markus Eisenbichler, Severin Freund, Pius Paschke, Constantin Schmid, Martin Hamann

Wielki powrót do Pucharu Świata

Dla 24-latka to powrót do cyklu po dłuższej przerwie. Mistrz świata juniorów z 2016 roku dwa lata temu zerwał więzadło krzyżowe w kolanie i od tamtego czasu walczył o powrót do rywalizacji.

- Dla Davida to kolejny ważny krok na drodze do powrotu po kontuzji. Damy mu czas, którego potrzebuje na odzyskanie optymalnej formy - przekazał Horngacher.

Pandemia korona wirusa na szczęście omija reprezentantów Polski. Biało-Czerwoni w środę poznali wyniki testów na obecność koronawirusa. Wszyscy otrzymali wyniki negatywne. Michal Doleżal zdecydował, że do Engelbergu pojadą: Kamil Stoch, Dawid Kubacki, Piotr Żyła, Andrzej Stękała, Klemens Murańka i Aleksander Zniszczoł.

- Już siedmiokrotnie w tym sezonie polscy skoczkowie zostali przetestowani na obecność SARS-Cov-2. Ostatnie testy miały miejsce wczoraj w Polsce i tym razem wyniki są negatywne, a to ważne przed weekendowymi zawodami PŚ w Engelbergu - napisał portal Skaczemy.pl.

Artykuły polecane przed redakcję ZeStadionu.pl:

d

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj zestadionu.pl na: Google News