skoki narciarskie
youtube.com/tvpsport
Autor Mateusz Wysokiński - 18 Marca 2020

Gorzkie słowa Simona Ammanna. Myśli o skończeniu kariery. "To wszystko było jak uderzenie w twarz"

Skoki narciarskie w tym sezonie zostały brutalnie przerwane przez epidemię koronawirusa. Anulowane zawody, brak rozgrywania lotniczych mistrzostw świata w Planicy, wszystko to bardzo odbiło się na dyscyplinie i sportowcach. Swoje zdanie w sprawie sezonu ma także Simon Ammann. Wielokrotny medalista olimpijski nie ukrywa, że sezon 2019/2020 mógł być ostatnim w jego karierze.

Skoki narciarskie cieszyły się w tym sezonie wielkim zainteresowaniem. Mimo że sezon nie został dokończony, to emocji nie brakowało do końca, a rywalizacja o Puchar Świata budziła emocje wszystkich kibiców na świecie. Okazuje się, że tegoroczne zmagania mogą być ostatnimi dla legendarnego Simona Ammanna. Skoczek, który rywalizował jeszcze z Adamem Małyszem, nie kryje, że jego postawa w trakcie konkursów Pucharu Świata go rozczarowywała i coraz poważniej myśli nad skończeniem kariery.

Zawodnik Premier League walczy o życie. Jego stan jest bardzo ciężkiZawodnik Premier League walczy o życie. Jego stan jest bardzo ciężkiCzytaj dalej

Skoki narciarskie. Simon Ammann opowiada o bierzącym sezonie

Trzeba przyznać, że 38-letni skoczek jest już u końca swojej bardzo udanej kariery sportowej. Skoczek, który stał się prawdziwą legendą dyscypliny ma w swoim CV medale olimpijskie, zwycięstwa na mistrzostwach świata i może się wydawać, że od pewnego czasu skacze w trakcie zawodów Pucharu Świata wyłącznie hobbystycznie. Okazuje się jednak, że stary mistrz ma do siebie pretensje, że nie jest już tak dobry, jak przed laty.

- To naprawdę nużące. Chciałem, by było lepiej. Podjąłem kilka błędnych decyzji w tym sezonie. Możliwe, że nie do końca odnalazłem się w drużynie. To wszystko było jak uderzenie w twarz – mówi Szwajcar.

Andrzej Gmoch nie żyje. Potwierdzono smutne informacje, tysiące kibiców w żałobieAndrzej Gmoch nie żyje. Potwierdzono smutne informacje, tysiące kibiców w żałobieCzytaj dalej

Ammann bliski skończenia kariery?

Zważając na wiek sportowca, możemy przypuszczać, że Szwajcar niebawem ogłosi decyzję o końcu kariery. O ile sam wstrzymuje się od oficjalnych komunikatów, to mówi swoim rodzimym mediom, że już się nad tym zastanawiał i sam czuje, że jego czas na skoczni powoli dobiega końca.

- Nie chcę iść dalej bez tych emocji. Jednak… Jestem otwarty na to, co mówi moje serce. Nie mam pojęcia czy zrezygnuję – mówi były mistrz olimpijski w skokach narciarskich.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Samolot z Francji wleciał nad Polskę i pilnie zawracał do Paryża. Nikt nic nie wie, podejrzany kurs
  2. Koronawirus. Zakażony pracownik Centrum Zdrowia Dziecka. Poszukiwania osób, które miały z nim kontakt
  3. Smutne wiadomości z samego rana. Nie żyje legendarny bokser - R. Mayweather
  4. Były najlepszy zawodnik świata usłyszał przerażającą diagnozę. Sytuacja jest bardzo niepokojąca
  5. Właściele Manchesteru City kupują kolejny klub. Na naszych oczach rodzi się kolejna potęga?
  6. WHO dobitnie odpowiedziała wszystkim, którzy z obawy przed koronawirusem jedzą czosnek

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj zestadionu.pl na: Google News