Skoki narciarskie
MARKKU ULANDER/AFP/East News
Autor Piotr Mika - 18 Października 2020

Złe wiadomości w sprawie polskich skoczków. Miało być genialnie, jest niepokój, Kubacki i Żyła rozczarowują

Skoki narciarskie to jedna z ulubionych dyscyplin sportowych w Polsce. Kibice śledzą poczynania swoich ulubieńców nawet w mniej prestiżowych letnich mistrzostwach polski i wyniki tych zawodów mogą niepokoić. Liderzy polskiej kadry nie spisali się tak, jak mogliśmy tego oczekiwać.

Skoki narciarskie podobnie jak inne dyscypliny musi radzić sobie ze skutkami pandemii. Mimo że w Polsce zanotowaliśmy duży wzrost zachorowań, to udało się przeprowadzić letnie mistrzostwa Polski, w których zwyciężył Dawid Kubacki. Skoki najlepszych polskich zawodników nie napawają jednak dużym optymizmem.

DZISIAJ GRZEJE:

  1. Leo Messi jednak w Manchesterze City? Szejkowie mają plan, nie chcą czekać do końca kontrakt
  2. Dostaniesz list i nie wiedząc kiedy stracisz kilka tysięcy złotych. Lepiej obejrzyj dwa razy pismo, można tego uniknąć
  3. Mało kto zna prawdę o tajnej działalności Adama Małysza. Prawie nikt już nie pamięta
Zmysłowa Ewa Brodnicka rozgrzała nas do czerwoności. Pokazała się bez ubrań przed tysiącami Polaków (FOTO)Zmysłowa Ewa Brodnicka rozgrzała nas do czerwoności. Pokazała się bez ubrań przed tysiącami Polaków (FOTO)Czytaj dalej

Skoki narciarskie. Kubacki i Żyła poniżej oczekiwań

W weekendowych zawodach zabrakło najlepszego polskiego skoczka, Kamila Stocha. Reszta kadry A brała jednak udział w letnich mistrzostwach Polski i trzeba powiedzieć, że nie zawsze liderzy naszej reprezentacji zachwycali na tle młodszych zawodników. Już na zgrupowaniu w Oberstdorfie Dawid Kubacki zwracał uwagę na to, że nie skacze mu się najlepiej. Pomimo tego, że w sobotnim konkursie indywidualnym na skoczni w Szczyrku wygrał rywalizację, jego forma wciąż jest daleka od ideału.

Kubacki został letnim mistrzem Polski wyprzedzając o jeden punkt Andrzeja Stękałę i o 2,5 pkt Aleksandra Zniszczoła, czyli zawodników, którzy normalnie nie są w stanie wspiąć się na taki poziom jak 30-latek. Jeszcze gorzej było w niedzielę podczas zawodów drużynowych. Patrząc na wyniki indywidualne, Dawid Kubacki zajął dopiero 4. miejsce. Podobnie sytuacja ma się z Piotrem Żyłą.

Anna Lewandowska padła ofiarą druzgocącego oszustwa. Opowiedziała o wszystkim milionom Polaków, smutneAnna Lewandowska padła ofiarą druzgocącego oszustwa. Opowiedziała o wszystkim milionom Polaków, smutneCzytaj dalej

Nierówna forma liderów kadry

Piotr Żyła w niedzielnym konkursie zdeklasował rywali, wyprzedzając drugiego Murańkę o 7,5 pkt, zaś Zniszczoła i Kubackiego o 9 pkt. Niestety, nie możemy tu mówić o równej formie jednego z naszych czołowych skoczków, ponieważ dzień wcześniej Piotr Żyła po pierwszej serii konkursu indywidualnego zajmował dopiero 18. miejsce. Dopiero drugi skok pozwolił mu wejść do pierwszej dziesiątki.

Miejmy jednak nadzieję, że to tylko wahania formy typowe dla okresu przygotowawczego. Nasi zawodnicy najlepszą dyspozycję powinni pokazać dopiero w listopadzie, gdy wystartuje Puchar Świata. Wtedy będziemy wiedzieć, jak polscy skoczkowie przepracowali lato.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Stracił prawko za jazdę po pijaku. Zaskoczył egzaminatora na placu manewrowym
  2. Ogromna wpadka w programie TVN. W "Milionerach" padło absurdalne pytanie. Żadna odpowiedź nie była poprawna?
  3. Ewa Chodakowska zadziwiła tysiące Polaków. Wstawiła zdjęcie topless, fani nie mogli uwierzyć własnym oczom (FOTO)
  4. W końcu sukces Roberta Kubicy. Polak zaskoczył fanów na całym świecie, mamy podium
  5. TVN informuje: duże zmiany dla pasażerów w pociągach. PKP wyciągnęło wnioski?

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj zestadionu.pl na: Google News