Skoki narciarskie
Instagram
Autor Bartosz Goluch - 19 Lutego 2020

Polskie skoki narciarskie znalazły się nad przepaścią? "Podupadamy, a będzie jeszcze gorzej"

Skoki narciarskie są polskim zimowym sportem narodowym. Kondycja dyscypliny jest całkiem niezła, a widok naszych reprezentantów na podiach Pucharu Świata nie jest nadzwyczajnym zjawiskiem. Znany trener i były zawodnik tej dyscypliny twierdzi, że już za parę lat ten stan rzeczy może ulec zmianie.

Skoki narciarskie nad Wisłą chylą się ku upadkowi? Tego zdania jest Kazimierz Długopolski - trener i sędzia FIS oraz ojciec skoczka Krystiana Długopolskiego. Były zawodnik uważa, że dyscyplinę czekają chude lata.

Cristiano Ronaldo daje Cristiano Ronaldo daje "kieszonkowe" swojej narzeczonej. Astronomiczna sumaCzytaj dalej

Polskie skoki narciarskie nad przepaścią?

– Niestety, taka jest rzeczywistość. Podupadliśmy, szczególnie w tym sezonie. Wyraźnie to widać. Oprócz trio Stoch-Kubacki-Żyła, reszta mocno się cofnęła. Coś się zatrzymało. Sztab szkoleniowy nie mówi, co się wydarzyło. Wygląda to tak, jakby byli zadowoleni z tego, co jest i nie myśleli o kolejnych miesiącach i latach - prognozuje Długopolski senior w rozmowie z TVP Sport.

Trener podkreśla, że indywidualne osiągnięcia Kubackiego czy Stocha "przykrywają" ogólny obraz skoków narciarskich. - W mediach nikt zbytnio nie drąży tematu, dlaczego dzieje się coraz gorzej. Rzadko słychać co będzie dalej. Z wypowiedzi przedstawicieli PZN można wywnioskować tylko jedno: "świetne wyniki, świetne wyniki". W polskich skokach nigdy nie usłyszymy, że jest źle - twierdzi Kazimierz Długopolski.

Gwiazdor reprezentacji Polski miał wypadek samochodowy. Nie zagra w Lidze MistrzówGwiazdor reprezentacji Polski miał wypadek samochodowy. Nie zagra w Lidze MistrzówCzytaj dalej

Co będzie bez Kubackiego i Stocha?

70-letni trener uważa, że gdy kariery zakończą Dawid Kubacki i Kamil Stoch, sytuacja polskich skoków narciarskich będzie nie do pozazdroszczenia. - Myślę, że dotrzemy do etapu, w którym będą zadowalały nas miejsca w "10". O podia i zwycięstwa będzie niezwykle trudno. Prezes Apoloniusz Tajner jest wiecznym optymistą. Może dzięki temu, że miał szczęście i jako trener, i najważniejsza osoba w PZN. Osobiście, obawiam się, że za z każdą kolejną rozmową na ten temat będą powielane wątki - przewiduje.

Obecnie w pierwszej 10. klasyfikacji generalnej Pucharu Świata plasuje się trzech Polaków: Dawid Kubacki jest 4., Kamil Stoch 5., a Piotr Żyła zajmuje 10. pozycję.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Strzały w centrum handlowym, jest ofiara i ranny. Trwa policyjna obława, dramatyczne wieści ze świata
  2. Różowe niebo nad Warszawą. Co się dzieje?
  3. Kamil Stoch niesamowicie wściekły po oddaniu skoku w Kulm. Polak nie mógł wytrzymać, wszystko na oczach widzów (WIDEO)
  4. Łukasz Piszczek strzelił niezwykłą bramkę. Pękamy z dumy, wielki mecz Polaka (WIDEO)
  5. Arkadiusz Milik o krok od transferu z Napoli. Polak podjął już decyzję, wszystko jasne
  6. Ważne, szybko musisz zwrócić znany produkt do Biedronki. Powód jest podejrzany i tajemniczy
  7. Polscy skoczkowie potraktowani nieludzko. Wszystko na kilkanaście godzin przed Pucharem Świata, co za upokorzenie

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj zestadionu.pl na: Google News