Skoki narciarskie
Zestadionu.pl
Autor Piotr Mika - 19 Września 2020

Z ostatniej chwili: Puchar Świata w Wiśle może zostać przełożony. Wszystko przez decyzję rządu Finlandii

Skoki narciarskie wciąż borykają się ogromnymi problemami organizacyjnymi. W Letnim Grand Prix przeprowadzono tylko dwa konkursy, które odbyły się w Wiśle. Teraz okazuje się, że również Puchar Świata może być zagrożony, a przynajmniej część zawodów. Co więcej, decyzja o odwołaniu fińskiego konkursu może wpłynąć na ten, który odbędzie się w Polsce.

Skoki narciarskie choć nie ucierpiały tak mocno z powodu pandemii w poprzednim sezonie zimowym (odwołano tylko małą część konkursów z jej powodu), to już latem było dużo gorzej, a kolejny Puchar Świata również może mocno odczuć kłopoty spowodowane przez COVID-19. Teraz pojawiła się informacja, że inauguracja zimowego sezonu w skokach może się opóźnić.

DZISIAJ GRZEJE:

  1. Gdy wyszło na jaw, kto jest dziadkiem Adama Małysza, złapaliśmy się za głowy. Chodzi o prawdziwą legendę
  2. Komornik zapuka do drzwi i zacznie eksmisję. Strach wśród Polaków, ale wcale nie musisz opuszczać domu
  3. Media są zgodne, gwiazda TVN bierze ślub ze znanym polskim dziennikarzem sportowym. Niewiele osób wiedziało, że są razem
Wielki Bartosz Zmarzlik znów triumfuje. Polak jedzie po mistrzostwo świataWielki Bartosz Zmarzlik znów triumfuje. Polak jedzie po mistrzostwo świataCzytaj dalej

Skoki narciarskie z kolejnymi kłopotami

Inauguracja sezonu 2020/2021 została zaplanowana na weekend 21-22 listopada i odbędzie się na skoczni w Wiśle. One nie są zagrożone i organizatorzy mają już wszystko zaplanowane, aby jak najlepiej przygotować skocznię na nadchodzący początek Pucharu Świata.

Nie oznacza to jednak, że zawodny nie zostaną przesunięte. - Dzisiaj usłyszałem, że ze względu na brak zgody rządu Finlandii i możliwe duże koszta podróży z kalendarza może wylecieć Ruka. W Wiśle spotkali się wiceprezesi PZN, Adam Małysz i komitet organizacyjny, który na późniejszych obradach komisji kalendarzowej muszą zgłosić scenariusz, który preferujemy w takiej sytuacji jako organizator konkursów tuż przed Ruką - powiedział w rozmowie ze Sport.pl Andrzej Wąsowicz, dyrektor skoczni w Wiśle-Malince.

Okazuje się, że jeśli konkurs w Finlandii rzeczywiście zostanie odwołany, to organizatorzy polskiego konkursu chcieliby przesunąć go o tydzień. - Gdyby Ruka faktycznie zrezygnowała z przeprowadzenia swoich konkursów, będziemy chcieli przesunąć nasze konkursy o tydzień. [...] - zdradził Wąsowicz.

Interwencja CBA w PZPN. Związek wysłał tajemniczy list w tej sprawieInterwencja CBA w PZPN. Związek wysłał tajemniczy list w tej sprawieCzytaj dalej

Kolejne konkursy zagrożone? Wysokie koszta straszą organizatorów

Okazuje się, że wiele federacji nie zgadza się z zasadami wprowadzonymi przez Międzynarodową Federację Narciarską (FIS). Światowa centrala chce, aby przed każdym konkursem odbywały się testy na koronawirusa, a ogromnymi kosztami badań (po kilkaset akredytowanych na każde zawody) chce obciążyć ogranizatorów konkretnych zawodów.

Z tego względu nie tylku zawody w fińskiej Ruce mogą wypaść z kalendarza. Mimo że nie ma zagrożenia, że Puchar Świata miałby być odwołany, to ostatecznie może on zostać mocno okrojony.

Źródło: Sport.pl

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Nadchodzą kolejne zmiany w segregacji śmieci. System może się zmienić nie do poznania
  2. Tajemnicza planeta pojawiła się znikąd. Naukowcy aż osłupieli, gdy poznali prawdę
  3. Zbigniew Boniek nagle wydał pilne oświadczenie. W końcu przerwał milczenie, padły mocne słowa
  4. Waldemar Fornalik odsunięty od drużyny przed meczem el. LE. Trener Piasta Gliwice chory na COVID-19
  5. Ogromny skandal w sporcie. Podawał podopiecznym doping na stacjach benzynowych i w fast foodach
  6. Warto sprawdzić portfel. Ta pięciozłotówka jest warta fortunę

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj zestadionu.pl na: Google News