skoki narciarskie
instagram.com/piuspaschke
Autor Mateusz Wysokiński - 20 Marca 2020

Najwięksi rywale polskich skoczków nie boją się epidemii. Wrócili do treningów

Skoki narciarskie w tym sezonie nie będą już rozgrywane. Wszystko przez epidemię koronawirusa, która odcisnęła wielkie piętno na światowym sporcie i zmusiła do zaprzestania wielu rozgrywek. Mimo zagrożenia chorobą, najwięksi rywale polskich skoczków już wrócili i będą trenować pod okiem swojego szkoleniowca.

Skoki narciarskie jeszcze czegoś takiego nie widziały. Mimo że na świecie trwa epidemia koronawirusa i zawody zostały odwołane, to trener kadry reprezentacji Niemiec w skokach powiedział swoim zawodnikom, aby przygotowywali się już teraz do następnego sezonu. Nie da się ukryć, że taki pomysł może pomóc Niemcom w osiąganiu jak najlepszych wyniku.

Z ostatniej chwili. Jest decyzja w sprawie kontynuowania Ekstraklasy. Pilny komunikat władz ligiZ ostatniej chwili. Jest decyzja w sprawie kontynuowania Ekstraklasy. Pilny komunikat władz ligiCzytaj dalej

Skoki narciarskie zostały zawieszone. Kadra naszych sąsiadów trenuje dalej

Za decyzją o wznowieniu treningów przez skoczków stoi bardzo dobrze znany polskim kibicom , Stefan Horngacher. Były trener reprezentacji Polski powiedział, że jego podopieczni zyskali wszelkie zasoby, które pozwolą im na przygotowania do sezonu w domu. Wszyscy członkowie kadry dostali do domu sprzęt ćwiczeniowy, jak też rozpisane plany treningowe. Horngacher przekazał niemieckiej agencji informacyjnej, że w miarę możliwości będzie kontrolował pracę podopiecznych osobiście, bądź przy użyciu kadry szkoleniowej reprezentacji.

– Kiedy jest to możliwe, pracę chłopaków nadzoruje trener. Jeżeli nie ma takiej możliwości, to skoczkowie są zobowiązani trenować samodzielnie – powiedział Horngacher Niemieckiej Agencji Prasowej.

Nie żyje kultowa postać polskiej piłki nożnej. Kibice nie mogą powstrzymać łez, wielka strataNie żyje kultowa postać polskiej piłki nożnej. Kibice nie mogą powstrzymać łez, wielka strataCzytaj dalej

Horngacher wierzy w rychły koniec epidemii

Przygotowania zarządzone przez trenera kadry Niemiec wiążą się z jego osobistym stosunkiem do choroby COVID-19. Horngacher uważa bowiem, że za dwa miesiące sytuacja będzie już na tyle stabilna, że będzie można wrócić do pracy ze skoczkami narciarskimi w normalnych warunkach.

- Wierzę, że w ciągu nadchodzących dwóch miesięcy sytuacja się uspokoi - mówi były trener reprezentacji Polski.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Tragiczny bilans we Włoszech. Wielu nie myślało, że jest aż tak źle, a zapowiadają prawdziwy szczyt
  2. Koronawirus w Polsce. Nie żyje 27-letnia kobieta. To już szósta ofiara
  3. PZPN zamierza pomóc polskim klubom. Zbigniew Boniek ujawnia szczegóły planu
  4. Kamil Stoch zakończy karierę? Eksperci nie mają wątpliwości, wyjście jest jedno
  5. Gwiazdor Juventusu złamał kwarantannę. Chciał opuścić kraj, czeka go surowa kara
  6. Polka wróciła z Niemiec. Szybko uciekła z kwarantanny, bo tradycyjne jedzenie jej nie smakowało

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj zestadionu.pl na: Google News