Skoki narciarskie
Zestadionu.pl
Autor Bartosz Goluch - 21 Lutego 2020

Polacy rozczarowali na treningu w Rasnovie. Dawid Kubacki zupełnie spalił skok

Skoki narciarskie to dyscyplina, w której decyduje dyspozycja chwili. Na szczęście skoki z serii treningowej nie będą liczyły się do klasyfikacji konkursu głównego. O serii próbnej na obiekcie w rumuńskim Rasnovie Biało-Czerwoni zapewne woleliby zapomnieć.

Tylko jeden z naszych reprezentantów zdołał uplasować się w pierwszej dziesiątce treningu. Kamil Stoch zajął 8. miejsce (93,5 m), natomiast pozostali Polacy mają prawo być bardzo rozczarowani swoją postawą.

Legenda polskiego sportu trafiła do szpitala. Sportowiec zapowiada, że się nie poddaLegenda polskiego sportu trafiła do szpitala. Sportowiec zapowiada, że się nie poddaCzytaj dalej

Skoki narciarskie w Rasnovie. Polacy nie błysnęli na treningu

Piotr Żyła zajął 14. miejsce, skacząc na odległość 91 m. Swoją próbę zupełnie spalił Dawid Kubacki, który uplasował się dopiero na 25. pozycji (90,5 m). 30. był Jakub Wolny (88 m), 34. Klemens Murańka (90 m), a 43. - Aleksander Zniszczoł (87,5 m).

Najlepszy na dzisiejszym treningu był Stefan Kraft. Lider Pucharu Świata wylądował na 98 metrze i wyprzedził Norwegów - Daniela Andre Tandego (94 m) oraz Mariusa Lindvika (94 m).

Koszmarny upadek młodego skoczka podczas konkursu. Upadał bezwładnie na oczach tysięcy widzówKoszmarny upadek młodego skoczka podczas konkursu. Upadał bezwładnie na oczach tysięcy widzówCzytaj dalej

Czas na konkursowe emocje

Podczas wczorajszych skoków w Rasnovie Biało-Czerwoni prezentowali się w kratkę. W kwalifikacjach do konkursu głównego Dawid Kubacki został sklasyfikowany na 6., a Kamil Stoch 7. pozycji. 11. miejsce zajął Piotr Żyła, 22. był Jakub Wolny, 30. Klemens Murańka, a 38. Aleksander Zniszczoł. O sporym pechu może mówić Paweł Wąsek, który uplasował się na 51. pozycji, a więc pierwszej, która nie daje udziału w konkursie.

Konkurs w Rasnovie jest zaplanowany na godz. 14. Skoki Kubackiego, Stocha i spółki można śledzić w TVP Sport i na antenie otwartego TVP.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Dwoje pasażerów wycieczkowca nie żyje. Trwa ewakuacja, koszmar pasażerów
  2. Tajemnicza palma w centrum Warszawy. Kto ją ustawił?
  3. Kamil Stoch niesamowicie wściekły po oddaniu skoku w Kulm. Polak nie mógł wytrzymać, wszystko na oczach widzów (WIDEO)
  4. Łukasz Piszczek strzelił niezwykłą bramkę. Pękamy z dumy, wielki mecz Polaka (WIDEO)
  5. Arkadiusz Milik o krok od transferu z Napoli. Polak podjął już decyzję, wszystko jasne
  6. Ważne, szybko musisz zwrócić znany produkt do Biedronki. Powód jest podejrzany i tajemniczy
  7. Polscy skoczkowie potraktowani nieludzko. Wszystko na kilkanaście godzin przed Pucharem Świata, co za upokorzenie

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj zestadionu.pl na: Google News