Skoki narciarskie
instagram.com/dawidkubacki
Autor Mateusz Wysokiński - 21 Stycznia 2020

Dawid Kubacki wśród największych gwiazd. Ważne słowa w sprawie skoczka

Skoki narciarskie w tym sezonie gromadzą przed telewizorami miliony Polaków, którzy są ciekawi występów reprezentantów Polski. Wyjątkowo dobrze w tym sezonie prezentuje się Dawid Kubacki, który ma wspaniałą serię występów zdaniem jednego z kultowych polskich trenerów może być lepszy niż największe legendy zimowej dyscypliny. Postawa Kubackiego wzbudza wielki szacunek i uwielbienie.

Skoki narciarskie są obecnie najchętniej oglądaną dyscypliną sportową. Polacy z wielką pasją oddają się oglądaniu wyczynów reprezentantów Polski, którzy w tym sezonie nie zawodzą swoich kibiców. Postawa Dawida Kubackiego w tym sezonie została skomentowana przez jednego ze znanych trenerów narciarskich, który nie ma żadnych złudzeń - Polak może osiągnąć w tym sezonie więcej, niż największe legendy zimowej dyscypliny sportowej.

Borek apeluje do Brzęczka. Borek apeluje do Brzęczka. "Nie wyobrażam sobie, by ten piłkarz nie dostał poważnej szansy w kadrze"Czytaj dalej

Skoki narciarskie na ustach całej Polski. Dawid Kubacki będzie lepszy od największych legend?

Trener Jan Szturc, który jest uważany za jeden z największych autorytetów w sprawie skoków narciarskich w Polsce, jest oczarowany postawą Dawida Kubackiego w tym sezonie. Szkoleniowiec, a prywatnie wujek Adama Małysza nie ma wątpliwości, że już w tym sezonie Kubacki może pobić rekordy wielkich legend. A wszystko przez to, że Polak 8 razy z rzędu stawał na podium zawodów Pucharu Świata, w związku z czym zrównał się z najlepszymi seriami takich mistrzów jak Gregor Schlierenzauer i Thomas Morgenstern. Jeśli Polak pojawi się na podium także w Zakopanem, dogoni wynik kultowego Fina - Mattiego Nykaenena.

- Dawid może się zbliżyć nawet do Janne Ahonena, który stawał trzynaście razy z rzędu na pucharowym podium - zapowiedział Jan Szturc, doświadczony trener skoków, w wywiadzie dla "Super Expressu".

Trener o zaletach Polaka

Jan Szturc zaznacza, że dobra dyspozycja skoczka narciarskiego w tym sezonie związana jest z kilkoma cechami jego charakteru. Wujek Adama Małysza pochwalił członka reprezentacji Polski w bardzo ważnych słowach.

- Po pierwsze moc odbicia z progu. Przy właściwym kierunku tego odbicia i swobodzie, z jaką to robi, daje to efekt piorunujący pod względem odległości. Może jednak głównym atutem jest to, że cieszy się skokami. Widać ogromną przyjemność, jaką z tego ma, gdy wyląduje - podkreśla kultowy trener.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Dawid Kubacki osiągnął sukces, który nie śnił się Małyszowi ani Stochowi. Nieprawdopodobny występ
  2. Robert Lewandowski wrócił na boisko w wielkim stylu. Polak strzelił 31. gola, co za mecz
  3. Fatalna wiadomość dla Krzysztofa Piątka. Trener podjął bezwzględną decyzję, Polak ma kłopoty
  4. Kultowy klub może spaść z Ekstraklasy. Zbigniew Boniek jest bezwzględny, kibice zrozpaczeni
  5. Polscy kibice zaatakowani w trakcie turnieju charytatywnego dla chorej dziewczynki
  6. Radosna nowina od Piotra i Justyny Żyłów. W sieci pojawiło się zaskakujące zdjęcie

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj zestadionu.pl na: Google News