Skoki narciarskie
Zestadionu.pl
Autor Mateusz Dziubiński - 21 Listopada 2020

Rewelacyjni Polacy. Jesteśmy dumni, udany początek, zapowiadają się wielkie emocje

Skoki narciarskie ponownie zagościły w domach tysięcy kibiców w sobotnie popołudnie. O godzinie 16:00 rozpoczął się konkurs drużynowy, w którym oczywiście wystartowali nasi reprezentanci. W pierwszej połowie na belce startowej zobaczyliśmy Piotra Żyłę, Klemensa Murańkę, Dawida Kubackiego i Kamila Stocha. Nasi zawodnicy pokazali się ze świetnej strony w pierwszej serii konkursu.

Skoki narciarskie zawitały do Wisły, gdzie zainaugurowano nowy sezon zimowy Pucharu Świata. Rywalizacja rozpoczęła się od konkursu drużynowego. W pierwszej serii obejrzeliśmy dziewięć drużyn. Oczywiście oczy wszystkich kibiców skierowane były na reprezentantów Polski.

Już się zaczęło. Policja będzie musiała interweniować? Chodzi o Kamila Stocha i polskich kibicówJuż się zaczęło. Policja będzie musiała interweniować? Chodzi o Kamila Stocha i polskich kibicówCzytaj dalej

DZISIAJ GRZEJE:

  1. Zbigniew Boniek mocno odpowiedział Lewandowskiemu. Chodzi o krytykę Brzęczka, prezes nie jest zadowolony
  2. Piękna wnuczka Szapołowskiej dorównuje urodą swojej babci. Właśnie trafiły na okładkę popularnego magazynu
  3. Media podają dalej druzgocącą wiadomość. Zmarł legendarny mistrz olimpijski, był wielką gwiazdą


Skoki narciarskie. Pierwszy konkurs nowego sezonu w Wiśle

Pierwszy konkurs nowego sezonu Pucharu Świata rozpoczął się w sobotę o godzinie 16:00. Na belce startowej w pierwszej połowie konkursu zaprezentowało się dziewięć drużyn. Były to Rosja, Szwajcaria, Czechy, Słowenia, Japonia, Polska, Austria, Norwegia i Niemcy.

Jako pierwszy z naszych reprezentantów na skoczni pojawił się Piotr Żyła. Ulubieniec kibiców poszybował na odległość 129 metrów. Skokiem tym zdeklasował pozostałych skoczków pierwszej grupy i dał Polsce pewne prowadzenie przed Austrią i Niemcami.

W drugiej grupie skoczków naszym przedstawicielem był Klemens Murańka. 26-latek uzyskał odległość 122 metry i utrzymał naszą kadrę na prowadzeniu. Po chwili jednak fantastyczny skok oddał Austriak Philipp Aschenwald. 128 metrów sprawiło, że Polacy spadli na drugie miejsce.

Po dwóch grupach skoczków na prowadzenie wysunęła się Austria. Nasza drużyna spadła na drugie miejsce i musiała bronić się przed pościgiem Niemców. Sędziowie zdecydowali się podwyższyć rozbieg. Belkę podniesiono o jeden stopień.

Niesamowite zagranie Roberta Lewandowskiego. Ten strzał przeczy prawom fizyki (WIDEO)Niesamowite zagranie Roberta Lewandowskiego. Ten strzał przeczy prawom fizyki (WIDEO)Czytaj dalej

Polacy stoczyli emocjonujący bój z Austriakami i Niemcami

Jako trzeci z naszych reprezentantów na belce startowej usiadł Dawid Kubacki. Mistrz świata z Seefeld oddał fantastyczny skok. Kubacki osiągnął 131,5 metra, co było najlepszą do tej pory odległością konkursu. W tym momencie Polacy wrócili na prowadzenie.

Z niecierpliwością musieliśmy czekać na kolejne próby Austriaków i Niemców. Po chwili na belce zasiadł Daniel Huber. Austriak skoczył naprawdę dobrze. Osiągnął 131 metrów i zapewnił swojej reprezentacji prowadzenie przed Polakami o 4 punkty. Niemiec Karl Geiger również oddał daleki skok. Uzyskał 131,5 metra. Niemcy tuż za nami.

To, kto będzie najlepszy po pierwszej serii konkursowej, rozstrzygnęło się po skokach czwartej grupy zawodników. Kamil Stoch skoczył 118,5 metra. Lider naszej kadry musiał jednak mierzyć się z niesprzyjającymi warunkami atmosferycznymi. Skakał też z niższego rozbiegu.

Na belce zasiadł Stefan Kraft. Austriak uzyskał odległość 120, 5 metra i stało się jasne, że Polacy nie będą liderami po pierwszej serii. Markus Eisenbichler z ekipy Niemiec skoczył 123,5 metra. Tym samym Niemcy objęli prowadzenie przed Austrią i Polską

ZOBACZ TAKŻE W NASZYCH SERWISACH:

  1. Naukowcy aż zamarli, gdy zobaczyli eksplozję meteoru. Nagranie uchwycił statek badawczy
  2. Lidl zaskakuje na Black Friday. Sprzęt niezbędny w każdym domu do 80 proc. taniej, żal nie skorzystać
  3. Media podają dalej druzgocącą wiadomość. Zmarł legendarny mistrz olimpijski, był wielką gwiazdą
  4. Robert Lewandowski może zostać wybrany piłkarzem roku. FIFA ogłosiła plebiscyt, Polak ma duże szanse
  5. Zbigniew Boniek mocno odpowiedział Lewandowskiemu. Chodzi o krytykę Brzęczka, prezes nie jest zadowolony
  6. Nagranie ze śmiertelnego wypadku w Łodzi. Tragiczne zdarzenie zarejestrowała samochodowa kamerka.
  7. Jaruś z “Chłopaków do wzięcia” z ważnym przesłaniem do fanów. Nikt się nie spodziewał

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj zestadionu.pl na: Google News