skoki narciarskie
youtube.com/ MUSTANG 98
Autor Mateusz Wysokiński - 22 Lutego 2020

Wielkie zwycięstwo Macieja Kota. Polak nie dał szans rywalom w trakcie zawodów

Skoki narciarskie w tym sezonie wzbudzają wielkie emocje. Mimo że skoczkowie nie zajęli wysokich miejsc w trakcie konkursu Pucharu Świata w Rasnowie, to wielkie zwycięstwo w trakcie zawodów Pucharu Kontynentalnego odniósł Maciej Kot. Skoczek potwierdził, że wraca do formy i może być jeszcze wzmocnieniem pierwszej reprezentacji.

Skoki narciarskie w Rasnowie nie skończyły się powodzeniem reprezentantów Polski. Mimo to Maciej Kot potwierdził, że może być jeszcze cennym wzmocnieniem kadry reprezentacji Polski w tym sezonie Pucharu Świata. Sportowiec odniósł spektakularne zwycięstwo w trakcie zawodów Pucharu Kontynentalnego. Polak nie pozostawił złudzeń, że wraca do wielkiej formy.

Poważna kontuzja reprezentanta Polski. Potrzebna będzie operacjaPoważna kontuzja reprezentanta Polski. Potrzebna będzie operacjaCzytaj dalej

Skoki narciarskie. Maciej Kot tryumfuje w Pucharze Kontynentalnym

Polak, który do tej pory nie miał szczęścia w trakcie zawodów Pucharu Świata o wiele lepiej radzi sobie w trakcie zawodów Pucharu Kontynentalnego. Polski skoczek nie pozostawił dzisiaj złudzeń rywali i we włoskim Predazzo pokazał prawdziwą klasę. Sportowiec oddał dwa dobre skoki na odległość 101 i 104 metrów, co zapewniło mu zwycięstwo w konkursie. Na podium znalazł się także Austriak Clemens Aigner (102 i 103 metry) i Niemiec Moritz Baer (100 i 104,5 metra).

Przyzwoity występ zanotował także Tomasz Pilch. Polski skoczek zajął 19. miejsce w zawodach i oddał dobre skoki na odległość 95,5 i 96 metrów. O wiele gorzej od Pilicha zaprezentowali się sportowcy, którzy jeszcze do niedawna byli podporą kadry A.

Wielki wyczyn Leo Messiego. Argentyńczyk z oficjalnym rekordem świataWielki wyczyn Leo Messiego. Argentyńczyk z oficjalnym rekordem świataCzytaj dalej

Inni skoczkowie z Polski nie zaprezentowali się tak dobrze

Mimo że Andrzej Stękała i Stefan Hula pukają w tym sezonie do drzwi kadry A, to ich występy w trakcie dzisiejszego konkursu Pucharu Kontynentalnego mogą nie przekonać Michala Doleżala, aby dał im szansę w kadrze A. Stękała zajął 25. miejsce po skokach na odległości 97 i 91,5 metra, a Hula był o trzy miejsca gorszy z dorobkiem 94,5 i 89,5 metra.

Polakami, którym nie się zakwalifikować do serii finałowej byli Kacper Juroszek (91,5 metra) i Adam Niżnik (89,5 metra). Juroszczek zajął 35. miejsce w trakcie konkursu, a Niżnik 37.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Wprowadzono dodatkowe kontrole na polskich lotniskach. Ważna wiadomość dla turystów
  2. Akcja straży w parku Moczydło. Łabędź zaplątał się w linkę wędkarską
  3. Łukasz Piszczek strzelił niezwykłą bramkę. Pękamy z dumy, wielki mecz Polaka (WIDEO)
  4. Arkadiusz Milik o krok od transferu z Napoli. Polak podjął już decyzję, wszystko jasne
  5. Polscy skoczkowie potraktowani nieludzko. Wszystko na kilkanaście godzin przed Pucharem Świata, co za upokorzenie
  6. Kiwi jest najzdrowszym owocem świata. Zjesz 1 dziennie i zauważysz 9 piorunujących zmian w organizmie

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj zestadionu.pl na: Google News