Skoki narciarskie
Facebook Kamil Stoch
Autor Mateusz Dziubiński - 22 Marca 2020

Kiedy Stoch i Kubacki zakończą karierę? Adam Małysz ujawnia plany skoczków

Skoki narciarskie to jedna z ulubionych dyscyplin sportowych polskich kibiców. Od lat w każdy weekend z Pucharem Świata przed telewizorami zasiadają setki tysięcy Polaków. Najpierw za sprawą Adama Małysza, a ostatnio dzięki sukcesom Kamila Stocha, Dawida Kubackiego czy Piotra Żyły. Skoczek z Wisły zdradził, jakie plany na kolejne miesiące mają nasi najlepsi skoczkowie.

Skoki narciarskie w tym roku zniknęły z ekranów telewizorów wcześniej niż zwykle. Oczywiście wszystko przez pandemię koronawirusa, która dotarła do Norwegii akurat, gdy przebywali tam najlepsi skoczkowie rywalizujący w cyklu Raw Air. Władze FIS podjęły decyzję o natychmiastowym zakończeniu sezonu, mając na uwadze bezpieczeństwo i zdrowie zawodników. Kibice, choć rozczarowani, ze zrozumieniem przyjęli decyzję federacji. Po zakończonym sezonie przyszedł czas podsumowań. Dowiedzieliśmy się między innymi, jak długo będziemy mogli cieszyć się skokami naszych najlepszych reprezentantów.

DZISIAJ GRZEJE:
1. PILNE: Nie żyje b. legendarny prezes Realu Madryt. Zabił go koronawirus
2. Przestępcy znaleźli wyjątkowo perfidny sposób na okradanie mieszkań. Uważaj, kto do Ciebie puka

Szczepionka na koronawirusa będzie już niebawem? Właściciel Hoffenheim podał radosną nowinę, znamy datęSzczepionka na koronawirusa będzie już niebawem? Właściciel Hoffenheim podał radosną nowinę, znamy datęCzytaj dalej

Skoki narciarskie w zakończonym niedawno sezonie dostarczyły powodów do zadowolenia

Na podsumowanie niedawno zakończonej kampanii zdecydowali się prezes Polskiego Związku Narciarskiego Apoloniusz Tajner, oraz dyrektor naszej kadry Adam Małysz. Panowie udzielili wywiadu w formie telekonferencji dziennikarzom TVP Sport. Jednym z tematów była między innymi praca wykonana przez trenera kadry skoczków i czy przewidywane są zmiany w sztabie kadry.

– Nie mam żadnych zastrzeżeń. Nie ma nawet powodów, żeby rozmawiać o jakiejś zmianie. Ze wszystkimi trenerami mamy kontakt. Przygotowujemy się już do przyszłego sezonu. Z zawodnikami kontakt mają z kolei trenerzy. Wszyscy wiedzą, co robić. A w zasadzie na razie mają niczego nie robić, mają być w domach. Wszystkie ekipy wróciły pomyślnie i zdrowo i teraz odbywają 14-dniową kwarantannę. To naturalny okres, w którym zawodnicy mogą odpocząć. Może trochę wymuszony, ale wpasuje się w cykl sportowy, który przechodzą zawodnicy – powiedział Tajner.

Reprezentant Polski był w centrum trzęsienia ziemi. Poruszające wyznanie. Reprezentant Polski był w centrum trzęsienia ziemi. Poruszające wyznanie. "Myślałem, ze to koniec świata"Czytaj dalej

Apoloniusz Tajner zdradził plany na przyszłość najlepszych skoczków kadry

Kibiców najbardziej jednak interesują informacje, jak długo będziemy mogli cieszyć się skokami najlepszych zawodników kadry. Kamil Stoch w niedawnej wypowiedzi zaniepokoił tysiące kibiców, sugerując, że jego przyszłość nie jest jasna na ten moment. Prezes PZN postanowił uspokoić kibiców.

– Zakładam, że do igrzysk olimpijskich mamy dwa lata, nasza grupa doświadczonych zawodników jak Kubacki, Stoch, Żyła zostaną. Nie wiem, czy nie pojawią się indywidualne decyzje, ale najbardziej logicznym rozwiązaniem i z tego co wiem, do igrzysk olimpijskich zachowamy ten stan. Mając te dwa lata, musimy podciągnąć grupkę, która jest za naszymi liderami. To są Aleksander Zniszczoł, Kuba Wolny, Klemens Murańka czy Paweł Wąsek, Tomek Pilch. To są zawodnicy niezwykle utalentowani – powiedział.

Ze swoim byłym trenerem wydaje się zgadzać również Adam Małysz.

– Żaden z chłopaków nie sygnalizował chęci zakończenia kariery. Nawet Kamil, który najbardziej dał do zrozumienia, że się zastanawia co i jak. Myślę, że dotrwa do tych igrzysk. Przytoczę taką rozmowę z Piotrkiem Żyłą o tym, co będzie robił po zakończeniu kariery. Chciałem go przekonać, żeby był bardziej łaskawy dla mediów. Odpowiedział mi, że nie zamierza kończyć kariery. "Ale będziesz miał 40, 45 lat i co dalej?". A on: "dale będę skakał". Dawid Kubacki też nie wspominał o zakończeniu kariery. Powiedziałbym, że jego kariera dopiero się rozpoczęła – dodał.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Największy skok zakażeń w Rosji. Smutna granica bardzo blisko
  2. Tłok w komunikacji miejskiej, ludziom puszczają nerwy. "Gdzie jest szacunek dla ludzi. To igranie z ogniem".
  3. Wielka radość w rodzinie Cristiano Ronaldo. Portugalczyk w euforii, ogromne szczęście
  4. Joanna Jędrzejczyk pokazała twarz po walce z Zhang. Musiało boleć (FOTO)
  5. Dramatyczny apel legendy światowej piłki nożnej. "Polacy, brońcie się"
  6. Asia pracująca w Biedronce nie zamierza dłużej milczeć. Treść jej ponurego listu trafiła do sieci

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj zestadionu.pl na: Google News