Skoki narciarskie
youtube.com/fugerghiufureow5
Autor Mateusz Wysokiński - 23 Stycznia 2020

Dramat gwiazdora skoków narciarskich wystraszył całą Polskę. Szczegóły wypadku mogą wycisnąć łzy

Skoki narciarskie są wyjątkowo niebezpieczną dyscypliną. Widowiskowa walka o punkty wymaga swietnej techniki i odwagi. Niestety, czasem dochodzi do przerażających wypadków. Jeden ze skoczków zdradził szczegóły na temat bolesnego wypadku, którego doznał przed laty. Te słowa potrafią zmrozić krew w żyłach.

Skoki narciarskie od lat cieszą się wielką popularnością. Skoczkowie narciarscy wprost prześcigają się w osiąganiu jak najlepszych wyników, a ich popisy na zawsze zapisują się w historii sportu. Niestety sportowcy zmagają się czasami z wielkimi dramatami, a ich upadki w trakcie konkursów Pucharu Świata kończą się niekiedy tragicznie. Jan Mazoch, który przed laty doznał bolsenego wypadku w trakcie konkursu skoków w Zakopanem, wyznał, jak wyglądał jego upadek. To, co powiedział skoczek, potrafi ściąć z nóg.

Jerzy Brzęczek bezlitosny dla piłkarza. Nie pojedzie na EuroJerzy Brzęczek bezlitosny dla piłkarza. Nie pojedzie na EuroCzytaj dalej

Skoki narciarskie. Jan Mazoch wspomina pamiętny upadek

Mazoch, który na początku swojej kariery zapowiadał się na jeden z największych czeskich talentów, znalazł się 13 lat temu na ustach całego świata. 22-letni Czech doznał bardzo bolesnego upadku w trakcie zawodów w Zakopanem. Tamto zdarzenie mało co nie pozbawiło życia sportowca, a on sam był w tak złym stanie, że pamięta jedynie wielki ból i przebłyski tego, co się wydarzyło.

- Od samego rana tego feralnego dnia, nie pamiętam dosłownie niczego. Całą sytuację zobaczyłem dopiero w telewizji. Niewiele pamiętam nawet z pobytu w krakowskim szpitalu. Mam przebłyski momentów, kiedy odwiedziła mnie rodzina i jak byłem przewożony do Pragi. Nie ma to związku z chęcią wymazania swojej przeszłości - byłem bardzo mocno poturbowany, zapadłem w stan śpiączki. To jest powód. Dopiero po wszystkim starałem się połączyć kilka momentów i na ich podstawie wspominać wszystko, co wtedy się zdarzyło. To było jak odtwarzanie filmu. Tyle że to ja grałem w nim główną rolę. - mówi Mazoch

Wypadek zmienił jego życie

Czeski skoczek nie ukrywa, że to, co się stało przed laty w Zakopanem, na zawsze zmieniło jego podejście do życia i sportu.

- Wypadek sprawił, że teraz częściej myślę, "co by było gdyby". Zastanawiam się nad konsekwencjami swoich czynów. To była dla mnie prawdziwa szkoła życia. Przewartościowałem je na nowo. To, co się robi, można wykonywać znakomicie, można też być w tym słabym, ale najważniejsze to liczyć się z efektami. To jest dla mnie nowe pojęcie słowa profesjonalizm. Każdy potrafi bezmyślnie wykonywać swoją pracę. Umiejętność przewidywania konsekwencji, to już umiejętność, którą posiadają nieliczni.- opowiada Czech.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Adam Małysz krytykuje polskiego skoczka. Padły bardzo mocne słowa
  2. Legenda polskiego sportu zmaga się z chorobą. Pojawiły się szansę na uzdrowienie
  3. Polski trener dostał pracę za granicą. Znają go wszyscy kibice Ekstraklasy
  4. Ważna decyzja polskiego działacza. Uderzył w skorumpowanych Rosjan
  5. Nowy piłkarz Legii już strzela bramki. Pomoże w zdobyciu mistrzostwa
  6. Radosna nowina od Piotra i Justyny Żyłów. W sieci pojawiło się zaskakujące zdjęcie

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj zestadionu.pl na: Google News