skoki narciarskie
twitter.com/Mart | WILL SEE AVRIL IN BERLIN
Autor Mateusz Wysokiński - 23 Lutego 2020

Stefan Kraft oszukiwał w trakcie konkursu Pucharu Świata? Media publikują kontrowersyjne nagranie (WIDEO)

Skoki narciarskie w Rasnowie nie przyniosły dużych emocji wśród polskich kibiców. Reprezentanci Polski nie zaprezentowali się w Rumunii z dobrej strony, w dużej mierze przez złe warunki pogodowe. Po zawodach na jaw wyszło,że Austriak Stefan Kraft mógł oszukiwać, aby osiągnąć jak najlepszy rezultat. Wszystko zostało uwiecznione przez kamery, które nakryły skoczka na kontrowersyjnym zachowaniu.

Skoki narciarskie w Rasnowie zakończyły się wielkim niepowodzeniem ze strony polskich sportowców. Jednak to nie słabe występy Polaków na rumuńskiej skoczni stały się tematem, który wzburzył kibiców. Stefan Kraft, który zmierza po zwycięstwo w trakcie Pucharu Świata, miał złamać przepisy i dokonać oszustwa, które pomogło mu w osiągnięciu dobrego rezultatu. Nagranie skoczka wzbudza wielkie emocje i kontrowersje, a już teraz słychać głosy, że Austriak powinien zostać ukarany za swoje zachowanie.

Dawid Janczyk wraca do piłki nożnej. Była nadzieja polskiej piłki w nowym klubieDawid Janczyk wraca do piłki nożnej. Była nadzieja polskiej piłki w nowym klubieCzytaj dalej

Skoki narciarskie. Kraft oszukiwał w Rasnowie?

Reprezentant Austrii, który jest murowanym kandydatem do zwycięstwa w trakcie sezonu Pucharu Świata miał tuż przed swoim skokiem poluzować odrobinę kombinezon narciarski, co mogło przełożyć się na jakość jego występu. Mimo że przepisy FIS nazywają takie zachowanie oszustwem, to Austriak wykorzystał lukę w przepisach. Po tym, jak został skontrolowany przez działaczy sportowych, poluźnił swój kombinezon, a więc kontrola nie mogła już cofnąć jego udziału w konkursie.

Całe nagranie zostało uwiecznione przez realizatora konkursu, a zachowanie skoczka obiegły media na całym świecie. Kibice domagają się reakcji organizatorów konkursu, ale mimo to w sprawie skoczka nie zapadł jeszcze żaden wyrok.

Koronawirus dotarł do Serie A. Hitowe spotkania odwoływane, oficjalny komunikat władz ligiKoronawirus dotarł do Serie A. Hitowe spotkania odwoływane, oficjalny komunikat władz ligiCzytaj dalej

Czy FIS wymierzy karę?

O tym, czy FIS zdecyduje się na ukaranie skoczka, powinniśmy przekonać się w ciągu najbliższych dni. Jak na razie, wynik skoków Krafta jest uznawany za oficjalny. Wielu skoczków narciarskich zwróciło jednak uwagę na to, że organizatorzy zawodów karali za o wiele mniejsze przewinienia, takie jak m.in. złe stanięcie na belce startowej. Zachowanie faworyta Pucharu Świata można więc tym bardziej odebrać za kpinę z obowiązujących przepisów.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Policja wezwana do opuszczonego hotelu w Zakopanem. Widziano podejrzane błyski
  2. Skandaliczne zachowanie w Warszawie. Wyrzucili trumnę na przystanku
  3. Łukasz Piszczek strzelił niezwykłą bramkę. Pękamy z dumy, wielki mecz Polaka (WIDEO)
  4. Arkadiusz Milik o krok od transferu z Napoli. Polak podjął już decyzję, wszystko jasne
  5. Polscy skoczkowie potraktowani nieludzko. Wszystko na kilkanaście godzin przed Pucharem Świata, co za upokorzenie
  6. Bajecznie prosty sposób na gotowanie ziemniaków 4 razy szybciej. Ugotujesz nawet w 5 minut

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj zestadionu.pl na: Google News