Skoki narciarskie
Zestadionu.pl
Autor - 23 Marca 2020

Wielcy rywale polskich skoczków bez trenera. Dymisja szkoleniowca zaskoczyła wszystkich

Skoki narciarskie są w tym sezonie dyscypliną pełną niespodzianek. Tuż po przedwczesnym zakończeniu Pucharu Świata gruchnęła wiadomość o rezygnacji trenera reprezentacji Austrii, która w ostatnich latach była jednym z głównych rywali Biało-Czerwonych do miejsca na podium Pucharu Narodów.

Andreas Felder zrezygnował po dwóch latach pracy. Co zaskakujące, stało się tak po sezonie, w którym jego podopieczny, Stefan Kraft, zdobył Kryształową Kulę, a austriacka kadra w klasyfikacji drużynowej zajęła drugie miejsce z niewielką stratą do najlepszych Niemców.

Apokaliptyczna prognoza wirusologów ws. futbolu. Lekarze ocenili, kiedy sytuacja wróci do normyApokaliptyczna prognoza wirusologów ws. futbolu. Lekarze ocenili, kiedy sytuacja wróci do normyCzytaj dalej

Skoki narciarskie. Austriacy będą mieli nowego trenera

Jak informuje portal skijumpng.pl, Andreas Felder odszedł z pracy na stanowisku trenera kadry skoczków Austrii po rozmowie z dyrektorem Austriackiego Związku Narciarskiego, Mario Stechrem. Felder pracował z kadrą Austrii od 2018 roku. To było drugie podejście, bowiem prowadził już skoczków w latach 1995-1997. Jak podaje kleinezeitung.at, powodem rezygnacji szkoleniowca jest sytuacja rodzinna.

Jak donoszą media, powodem rezygnacji Feldera były względy rodzinne. 58-letni trener w lutym został po raz trzeci ojcem i nie był w stanie pogodzić obowiązków głowy rodziny z pracą. Kibice i austriacka federacja są wdzięczni szkoleniowcowi za wykonaną pracę. - Andreas z powodzeniem wywiązał się z powierzonych mu zadań, za co należy mu się duży szacunek. Teraz nadszedł czas, aby spojrzeć w przyszłość i wyznaczyć kurs na kolejne lata. Przed nami kilka istotnych imprez, jak mistrzostwa świata w Oberstdorfie, przełożony czempionat w lotach narciarskich czy zimowe igrzyska olimpijskie w Pekinie. Teraz musimy stworzyć odpowiedni zespół ludzi nadzorujących tym projektem - mówi dyrektor sportowy skoków narciarskich i kombinacji norweskiej w austriackiej federacji Mario Stecher.

Ogromny hejt na Roberta Lewandowskiego. Znany dziennikarz staje w obronie piłkarzaOgromny hejt na Roberta Lewandowskiego. Znany dziennikarz staje w obronie piłkarzaCzytaj dalej

Co dalej ze sztabem Feldera?

W sezonie 2018/19 byłemu już trenerowi Austriaków asystowali Florian Liegl i Florian Schabereiter, natomiast minionej zimy zastąpili ich Harald Diess oraz Robert Treitinger. Nadal nie wiadomo jaka będzie przyszłość sztabu Feldera.

Pod wodzą 58-latka austriaccy skoczkowie spisywali się całkiem nieźle. Stefan Kraft był pierwszy, Philipp Aschenwald 10., a Daniel Huber18. w klasyfikacji Pucharu Świata.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Nie żyje jedna z najmłodszych ofiar koronawirusa. Była jeszcze dzieckiem, serce pęka
  2. Zabójstwo w Warszawie, jedna osoba nie żyje, druga jest ranna. Policja zarządziła blokady
  3. Wielka radość w rodzinie Cristiano Ronaldo. Portugalczyk w euforii, ogromne szczęście
  4. Joanna Jędrzejczyk pokazała twarz po walce z Zhang. Musiało boleć (FOTO)
  5. Dramatyczny apel legendy światowej piłki nożnej. "Polacy, brońcie się"
  6. Zła wiadomość, cenny produkt dla wszystkich już jest limitowany. Inspekcja Handlowa komentuje

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj zestadionu.pl na: Google News