Skoki narciarskie koronawirus
EAST NEWS
Autor Łukasz Kowalski - 23 Czerwca 2020

Nagły komunikat dotyczący kadry polskich skoczków narciarskich. Wszystko przez chorobę Małysza

Skoki narciarskie w Polsce natrafiły na niespodziewaną przeszkodę. W poniedziałek za pomocą swojego konta na Facebooku poinformował, że został wykryty u niego koronawirus. To spowodowało, że strach padł na kadrę polskich skoczków, których Małysz jest koordynatorem.

Skoki narciarskie mają wrócić już niedługo. W sierpniu ma rozpocząć się cykl Letniego Grand Prix. Tymczasem polscy skoczkowie napotkali niespodziewaną przeszkodę. W poniedziałek dyrektor koordynator ds. skoków narciarskich i kombinacji norweskiej w Polskim Związku Narciarskim Adam Małysz poinformował, że jest zarażony koronawirusem.

DZISIAJ GRZEJE:

  1. Adam Małysz chory na COVID-19. Wiemy, gdzie się zaraził i jak się czuje
  2. Aktywowano protokoły alarmowe, doszło do ekstremalnie potężnego trzęsienia ziemi. Miało siłę 7,4,
Adam Małysz chory na COVID-19. Wiemy, gdzie się zaraził i jak się czujeAdam Małysz chory na COVID-19. Wiemy, gdzie się zaraził i jak się czujeCzytaj dalej

Skoki narciarskie w Polsce napotkały problem

- Witajcie kochani. Tydzień zaczynam niezbyt dobrą wiadomością. Po tym, jak jedna z osób, z którymi miałem kontakt w ostatnich dniach, miała pozytywny wynik testu na Covid-19, zdecydowałem poddać się badaniu. Okazało się, że zachorowałem na koronawirusa. Na szczęście na razie choroba przebiega bezobjawowo. Mam nadzieję, że tak będzie do wyzdrowienia. - napisał Małysz na swoim profilu na Facebooku.

- Jak wiecie, przestrzegam zasad bezpieczeństwa, ale okazuje się, że to nie wystarcza. Niech ta sytuacja będzie i dla Was przestrogą - dbajcie o siebie i uważajcie. - dodał.

Do całej sytuacji odniosło się już Ministerstwo Zdrowia. - Nie ma zagrożenia dla naszych skoczków, bo w ostatnich dniach nikt z kadry nie miał bezpośredniego kontaktu z Adamem Małyszem. Nie ma zatem konieczności przechodzenia kwarantanny. Wszyscy, którzy mieli w ostatnim czasie kontakt z Adamem Małyszem, są objęci kwarantanną lub nadzorem epidemiologicznym. Tym ostatnim została też objęta kadra skoczków - powiedział rzecznik resortu, Wojciech Andrusiewicz.

Lewandowscy kupili córkom wózki. Nie do wiary, ile kosztują, za tyle można kupić samochód (FOTO)Lewandowscy kupili córkom wózki. Nie do wiary, ile kosztują, za tyle można kupić samochód (FOTO)Czytaj dalej

Polscy skoczkowie przejdą testy na koronawirusa

Asystent selekcjonera reprezentacji Polski w skokach narciarskich Michała Doleżala, Grzegorz Sobczyk, jeszcze w poniedziałek wyznał, że po informacji o zakażeniu Adama Małysza na badania został wysłany fizjoterapeuta polskich skoczków, Łukasz Gębala. Sobczyk potwierdził, również w rozmowie z Onetem, że wszyscy zawodnicy przejdą w tym tygodniu badania.

- Z Adamem widzieliśmy się po raz ostatni dziesięć dni temu. Zasięgnęliśmy informacji i po tym okresie, gdyby ktoś z nas był chory, już pewnie - przy tak licznej grupie - pojawiłyby się objawy. Wszyscy jednak dobrze się czują i przygotowania - jak na razie - przebiegają według planu. Nie ma paniki - wyznał Sobczyk, asystent trenera kadry Michala Doleżala w rozmowie z Onetem.

Jak dodał, wszyscy w kadrze trzymają kciuki za Małysza. - Zawsze w takich sytuacjach dużo się mówi o tym. Do tego Adam jest przecież medialną postacią. Są zatem rozmowy w grupie na ten temat. Nic już jednak na to nie poradzimy. Możemy tylko trzymać kciuki za Adama. To silny chłop i nieraz to w życiu udowadniał. Na pewno da sobie z tym radę. Zresztą miał być z nami na tym zgrupowaniu, ale poinformował nas o sytuacji. - powiedział Sobczyk.

Według doniesień medialnych kadra polskich skoczków i sztab szkoleniowy mają przejść testy na obecność koronawirusa w środę.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Straż miejska zyska nowe uprawienia, będzie mogła wlepić jeszcze więcej mandatów. Polacy się wściekną
  2. Koronawirus nie dał im do myślenia? W Chinach rozpoczął się festiwal psiego mięsa
  3. Smutna wiadomość obiegła media. 17-letni piłkarz utonął na oczach przyjaciół i rodziny. Fani pogrążyli się w żałobie
  4. Oficjalnie: Mariusz Pudzianowski wraca na ring. Pudzian przekazał fanom najlepszą wiadomość
  5. Mateusz Borek zmieszany z błotem. "To się nie nadaje do telewizji"
  6. Wideo - Koszmarny wypadek. Z gigantycznym impetem wbił się w inny samochód. Auto aż złamało się na pół

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj zestadionu.pl na: Google News