Skoki narciarskie, koronawirus
Zestadionu.pl
Autor Bartosz Goluch - 24 Lutego 2020

Skoki narciarskie zostaną odwołane przez koronawirus? Organizatorzy są pełni obaw

Skoki narciarskie w tym roku zakończą się w słoweńskiej Planicy. Mistrzostwa świata w lotach narciarskich stoją jednak pod znakiem zapytania. W sąsiadujących ze Słowenią Włochami stwierdzono bowiem lawinowy wzrost zachorowań na koronawirusa.

Skoki narciarskie w Planicy mają odbyć się w dniach 19-22 marca. Zawody mogą jednak zostać odwołane, podobnie jak cztery mecze ubiegłej kolejki Serie A oraz mecze ligi siatkówki. Wszystko w związku z szalejącym we Włoszech koronawirusem. Na Półwyspie Apenińskim jest już ponad 200 zakażonych i cztery przypadki śmiertelne. Jedenaście gmin w Lombardii i Wenecji Euganejskiej zostało uznanych za "czerwoną strefę" i zamkniętych. Wprowadzono też nadzwyczajne środki bezpieczeństwa.

Polska zawodniczka MMA o krok od kalectwa. Wojowniczka opublikowała zatrważające nagranie (WIDEO)Polska zawodniczka MMA o krok od kalectwa. Wojowniczka opublikowała zatrważające nagranie (WIDEO)Czytaj dalej

Skoki narciarskie przegrają z koronawirusem?

Zawody mistrzostw świata w lotach narciarskich w Planicy mogą dołączyć do listy imprez, które wskutek epidemii zostaną wykreślone z kalendarza. Miejscowość, w której mieści się słynny mamut leży tuż przy granicy z Włochami, a tempo rozprzestrzeniania się choroby może skłonić organizatorów do odwołania zawodów w trosce o zdrowie kibiców i zawodników.

Rozwój wypadków jest dynamieczny. - Oczywiście, bardzo dokładnie monitorujemy sytuację. W Słowenii nie ma na razie mowy o panice, rząd zapewniał, że wszystko jest w porządku. Po prostu przyglądamy się i patrzymy, jaki obrót przybiorą sprawy - powiedział w rozmowie z TVP Sport Tomi Trbovc ze Słoweńskiego Związku Narciarskiego.

Tomasz Hajto skompromitowany na oczach tysięcy widzów. Ekspert ośmieszył go w programie na żywo w PolsacieTomasz Hajto skompromitowany na oczach tysięcy widzów. Ekspert ośmieszył go w programie na żywo w PolsacieCzytaj dalej

Planica zamknie cykl tegorocznych skoków narciarskich

Konkursy mistrzostw świata w lotach narciarskich rozegrane zostaną w dniach 20-22 marca. Dzień wcześniej odbędą się kwalifikacje, które wyłonią 40 uczestników imprezy. W piątek i sobotę odbędą się konkursy indywidualne, a w niedzielę rozegrany zostanie konkurs drużynowy.

Na konkursy w Planicy z pewnością czeka Kamil Stoch. Polak zajmuje trzecie miejsce wśród zawodników, którzy najczęściej przekraczali odległość 200 metrów. Skoczek z Zębu oddał aż 167 takich prób. Najlepszy pozostaje Słoweniec Robert Kranjec (211).

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Chory na koronawirusa na pokładzie WizzAira. Media: jest potwierdzenie linii
  2. Zwrócił mu uwagę, w odwecie pokiereszował twarz. Policja szuka młodego człowieka z autobusu 186
  3. Znamy powołania Michala Doleżala na konkurs Pucharu Świata. Jedna duża sensacja
  4. Ten cios zakończył marzenia Wildera. Makabryczne uderzenie, przejdzie do historii (WIDEO)
  5. Maciej Kot kontynuuje zwycięską passę. Brawo, jesteśmy dumni
  6. Bajecznie prosty sposób na gotowanie ziemniaków 4 razy szybciej. Ugotujesz nawet w 5 minut

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj zestadionu.pl na: Google News