skoki narciarskie
instagram.com/maciejkot
Autor Mateusz Wysokiński - 24 Lutego 2020

Polski skoczek wraca do wielkiej formy. Ważne słowa Macieja Kota

Skoki narciarskie w Polsce cieszą się w tym sezonie szczególnym zainteresowaniem. Reprezentanci Polski w praktycznie każdych zawodach pokazują z jak najlepszej strony. Do dobrej dyspozycji wraca ostatnimi czasy Maciej Kot, który zwyciężył dwa konkury Pucharu Kontynentalnego w Predazzo. Sportowiec odniósł się do swojej formy i zapewnia, że będzie w tym sezonie walczył jeszcze o wysokie miejsca w konkursach.

Skoki narciarskie w tym sezonie mogą przynieść jeszcze wiele emocji polskim kibicom. Dobre miejsce w konkursie Pucharu Świata wciąż może zająć Dawid Kubacki, który jak na razie jest trzeci w kwalifikacji generalnej. Dobrą informacją dla kibiców polskich skoczków jest to, że Maciej Kot wraca do dobrej dyspozycji. Skoczek, który ostatnimi czasy zwyciężył w zawodach Pucharu Kontynentalnego, przekazał kilka ważnych słów na temat swojej formy.

Żona Kobe Bryanta zabrała głos w sprawie śmierci męża. Pozwie znaną firmęŻona Kobe Bryanta zabrała głos w sprawie śmierci męża. Pozwie znaną firmęCzytaj dalej

Skoki narciarskie. Maciej Kot komentuje wzrost swojej formy

Kot, który dotychczas nie pokazywał się z dobrej strony w trakcie zawodów Pucharu Świata, zaczął odzyskiwać formę.Skoczek przyznał, że w końcu zaczął odzyskiwać swoją dyspozycję, co potwierdził w trakcie zawodów w Predazzo. Zawodnik uważa, że stać go jeszcze na wiele i zdecydował się w trakcie wywiadu z TVP Sport wyjawić swoje zamiary.

- W tej chwili plan jest bardzo jasny. Teraz Rena, pierwszy cel to wywalczenie większej kwoty startowej, czyli siedmiu zawodników w Pucharze Świata. Kiedy to wywalczę, kolejnym będzie Raw Air. Chciałbym punktować w każdym konkursie. O to chodzi, żeby zbierać jak najwięcej punktów i też dołożyć trochę do klasyfikacji Pucharu Narodów, gdzie wciąż trwa walka. A dobre skoki w Norwegii mogą mi pozwolić na wyjazd na mistrzostwa świata do Planicy. Tam będzie ciężko o miejsce w składzie, ale potrzeba mocnej "piątki". Musi być też zawodnik rezerwowy, na którego zawsze można liczyć. Chciałbym tam pojechać i wykonać skoki, które dadzą pewność całej drużynie i mam nadzieję pomogą kolegom w walce o jak najwyższe miejsca. - mówi Kot.

Skręciła kolano i sama je sobie nastawiła. Dzielna piłkarka wróciła do gry (WIDEO)Skręciła kolano i sama je sobie nastawiła. Dzielna piłkarka wróciła do gry (WIDEO)Czytaj dalej

Kot nie chciał jechać do Lahti

Głośno ostatnimi czasy zrobiło się o tym, że skoczek narciarski nie pojawi się w składzie reprezentacji Polski na konkurs w Lahti, mimo że jego dyspozycja w trakcie zawodów Pucharu Kontynentalnego wzbudziła ogólny zachwyt. Sam sportowiec wyznał jednak, że podjął tę decyzję sam wraz ze sztabem szkoleniowym kadry.

– Podjęliśmy tą decyzję wspólnie z trenerem Maciejem Maciusiakiem i Michalem Doleżalem. Wspólna, przedyskutowana decyzja. Było więcej za niż przeciw. Wiadomo, że bardzo chciałbym wrócić do Pucharu Świata, ale też chciałbym wrócić w odpowiednim stylu. Nie tylko po to, żeby sobie tam pojechać, ale po to, żeby walczyć o punkty. Jeszcze jeden weekend skoków z mniejszą presją, mniejszymi oczekiwaniami, a z większą swobodą, może tylko pomóc ustabilizować dobre skoki. - mówi Kot.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Wprowadzono dodatkowe kontrole na polskich lotniskach. Ważna wiadomość dla turystów
  2. Niepokojąca wizja Jackowskiego. Przepowiada pożar w Warszawie
  3. Tomasz Hajto skompromitowany na oczach tysięcy widzów. Ekspert ośmieszył go w programie na żywo w Polsacie
  4. Stefan Kraft oszukiwał w trakcie konkursu Pucharu Świata? Media publikują kontrowersyjne nagranie (WIDEO)
  5. Szalona radość reprezentacji Polski po wielkim zwycięstwie. Z dumy aż rośnie serce (WIDEO)
  6. Kiwi jest najzdrowszym owocem świata. Zjesz 1 dziennie i zauważysz 9 piorunujących zmian w organizmie

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj zestadionu.pl na: Google News