Skoki narciarskie zawody odwołane
Zestadionu.pl
Autor Łukasz Kowalski - 24 Lipca 2020

Fatalne wieści dla kibiców skoków narciarskich. Podjęto decyzję o odwołaniu długo wyczekiwanych zawodów

Skoki narciarskie w sierpniu mają wrócić do rywalizacji po pandemii koronawirusa. Organizatorzy jednego z najbliższych konkursów postanowił odwołać zawody. Przyczyną jest panująca od kilku miesięcy pandemia. Organizatorzy nie są pewni czy będą w stanie przygotować bezpiecznie konkurs, dlatego podjęto decyzję o odwołaniu zawodów.

Skoki narciarskie w sierpniu mają wznowić rozgrywki po pandemii koronawirusa. W weekend 21-23 sierpnia na skoczni im. Adama Małysza w Wiśle odbędą się pierwsze konkursy w ramach tegorocznej edycji Letniego Grand Prix. W tym roku z racji pandemii cykl LGP będzie wyjątkowo okrojony.

DZISIAJ GRZEJE:

  1. Porażające sceny na pogrzebie Andrzeja Strzeleckiego. Nikt się nie spodziewał
  2. Masz stary dowód osobisty? Gratulacje, możesz zyskać ogromne pieniądze
  3. Wyjawili nowe informacje ws. bonu turystycznego. Padła data, która ucieszy Polaków
Robert Lewandowski jednak ze Złotą Piłką. Eksperci nie mają wątpliwościRobert Lewandowski jednak ze Złotą Piłką. Eksperci nie mają wątpliwościCzytaj dalej

Skoki narciarskie wrócą w sierpniu

Sezon Letniego Grand Prix 2020 będzie wyjątkowy. Początkowo zaplanowano tylko 8 konkursów, ale okazuje się, że kolejne miasta odwołują zawody. Na początku lipca, decyzja austriackich władz spowodowała, że nie nie odbędzie się konkurs na skoczni normalnej w Hinzenbach.

Los austriackiego miasteczka podzieliło niemieckie Klingenthal. Organizatorzy konkursu poinformowali, że nie są w stanie zapewnić całkowitego bezpieczeństwa podczas zawodów Letniego Grand Prix i postanowiono, że priorytetem pozostaną zimowe konkursy w ramach Pucharu Świata.

- Najwyższym priorytetem jest dla nas bezpieczeństwo i zdrowie zawodników i widzów. Aby je zagwarantować, potrzebujemy po prostu trochę więcej czasu na opracowanie i przetestowanie naszych koncepcji. Dlatego z ciężkim sercem zdecydowaliśmy się odwołać Letnie Grand Prix. Jednocześnie jesteśmy teraz w pełni skoncentrowani na wyzwaniach, które czekają nas zimą - wyjaśnił prezes niemieckiego związku narciarskiego Franz Steinle.

Justyna Żyła znów zaatakowała byłego męża przed tysiącami Polaków. Zdjęcie mówi wszystko (FOTO)Justyna Żyła znów zaatakowała byłego męża przed tysiącami Polaków. Zdjęcie mówi wszystko (FOTO)Czytaj dalej

Niemieckie miasto odwołało zawody Letniego Grand Prix

Decyzja niemieckiej federacji spowodowała, że w tym roku w ramach Letniego Grand Prix odbędzie się tylko sześć konkursów. Najlepszych skoczków świata w ramach letniego cyklu gościć będą tylko trzy miasta, a w każdym odbędą się dwa konkursy. Oprócz Wisły Letnie Grand Prix będzie rozgrywane w kazachskim Szczuczyńsk i w rosyjskiej miejscowości Czajkowskij.

Niemcy w sezonie zimowym będą miały bardzo dużo pracy. Na przełomie roku tradycyjnie odbędą się konkursy w Oberstdorfie i Garmisch-Partenkirchen, które są częścią Turnieju Czterech Skoczni. W ramach Pucharu Świata skoczkowie zawitają do Niemiec, by rozegrać zawody w Willingen i Titisee-Neustadt. Dodatkowo Niemcy będą organizatorami mistrzostw świata w narciarstwie klasycznym, które odbędą się w Oberstdorfie.

Źródło: WP SportoweFakty

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Matka zrobiła przy malutkiej córce niewybaczalną rzecz. Wstrząsające sceny, mogło się skończyć tragedią
  2. Prezes ZUS jasno o wieku emerytalnym: Polacy powinni pracować dłużej, do wykonania ogrom pracy
  3. Chińczycy znaleźli największą dziurę świata. "Smocza Dziura" jest w centrum konfliktu zbrojnego
  4. Była żona zrujnuje Piotra Żyłę? Eksperci apelują do popularnego skoczka
  5. Arkadiusz Milik jednak przejdzie do giganta? Pojawiła się wielka szansa dla Polaka
  6. Żona Radosława Majdana zadziwia. Jej żart oburzył tysiące Polaków, wyśmiewa się z bardzo ciężko chorych? (FOTO)
  7. Zabierają prawa jazdy na potęgę. W wakacje możesz je stracić nie tylko za prędkość

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj zestadionu.pl na: Google News