Skoki narciarskie pilne
zestadionu.pl
Autor Aleksy Kiełbasa - 25 Września 2020

Z ostatniej chwili: polscy skoczkowie wycofani z konkursu. Decyzja była natychmiastowa

Skoki narciarskie przegrywają z koronawirusem. A dokładniej chodzi o rumuńskich organizatorów najbliższych zawodów. Otóż na konkursy w Rasnovie decyzją Polskiego Związku Narciarskiego nie udadzą się polscy skoczkowie. Powód? Zbyt duże zagrożenie potencjalnym zakażeniem, związane z rosnąca liczną chorych na COVID 19 w Rumunii.

Skoki narciarskie w tym roku nie mają łatwo. Najpierw uszczuplono zawody Letniego Grand Prix tylko do turnieju w Wiśle, później okazało się, że trakcie Pucharu Świata w Kusaamo na trybunach nie będą mogli pojawić się kibice, a teraz z problemami muszą borykać się Rumuni. W Rasnovie 3 i 4 października odbędzie się rywalizacja skoczków w ramach FIS Cupu. Jednak z wyjazdu do Kraju Drakuli rezygnuję kolejne zespoły w tym reprezentacja Polski.

DZISIAJ GRZEJE:

  1. Ekstraklasa podjęła nagłą decyzję po meczu Legii w el. LE. Nie każdemu się spodoba
  2. Moneta 2 zł może być warta ponad 2 tys. zł. Wystarczy jeden szczegół
  3. Kiedy wyszło na jaw, kim jest ojciec Mariusza Pudzianowskiego, złapaliśmy się za głowy. Ma ogromne powiązania ze sportem
Ogromna strata dla świata polskiego sportu. Nie żyje legenda kultowego polskiego klubu, oddał mu całe życieOgromna strata dla świata polskiego sportu. Nie żyje legenda kultowego polskiego klubu, oddał mu całe życieCzytaj dalej

Skoki narciarskie w Rasnovie nie dla Polaków

Polski Związek Narciarski podjął decyzję o wycofaniu 10 polskich skoczków z rywalizacji w Rasnovie. Wszystko przez pogarszającą się sytuację Rumunii związaną z koronawirusem. Nasza federacja chce uniknąć ewentualnego zakażenia wśród młodych zawodników, co mogłoby spowodować wiele utrudnień.

„W związku z pogarszającą się sytuacją w Rumunii oraz rekomendacjami dotyczącymi podróży podjęliśmy decyzję o wycofaniu naszej juniorskiej reprezentacji ze startu w zawodach FIS Cup w Rasnovie” – można przeczytać w oficjalnym komunikacje PZN-u.

Robert Lewandowski pokazał wczoraj swoje najnowsze buty. Ich cena powala, mało który Polak mógłby sobie na nie pozwolićRobert Lewandowski pokazał wczoraj swoje najnowsze buty. Ich cena powala, mało który Polak mógłby sobie na nie pozwolićCzytaj dalej

Skoki narciarskie mają przestój. Nie skakali w Europie od zimy. Najbliższa okazja na to ma być w grudniu

Skoki narciarskie w kropce. Niestety, ale przez pandemię podopieczni Zbigniewa Klimowskiego nie mieli okazji sprawdzić się latem w trakcie zawodów. Ostatni raz mogli zmierzyć się z rywalami na międzynarodowej arenie jeszcze podczas sezonu zimowego. Przyszłość skoków narciarskich tej zimy generalnie jest niepewna. FIS usilnie pracuje bowiem nad utrzymaniem kalendarza na najbliższy sezon na śniegu. Jak nieoficjalnie wiadomo, wciąż rozważane są w tej sprawie różne scenariusze. Niestety na tej sytuacji ucierpią najbardziej młodzi skoczkowie, bowiem pierwszeństwo będą organizacji zawodów będą miały konkursy Pucharu Świata i Pucharu Kontynentalnego. Międzynarodowa federacja narciarska ma ujawnić zaktualizowane kalendarze na sezon 2020/21 na początku października.

Nasi zawodnicy w najbliższym czasie spotkają się w trakcie Mistrzostw Polski na igelicie w Szczyrku, które zaplanowano na połowę przyszłego miesiąca. W międzyczasie zostaną także rozegrane dwie edycje Lotos Cup.

Źródło: PZN, Onet Sport

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Wideo - Nietrzeźwy kierowca cysterny doprowadził do gigantycznej eksplozji kilkudziesięciu tysięcy litrów paliwa
  2. "Hugo" słynny teleturniej Polsatu do dziś wzbudza skrajne emocje. Dodzwonienie się graniczyło z cudem
  3. Robert Lewandowski bogatszy o kolejne cenne trofeum. Bayern po dogrywce wygrywa z Sevillą
  4. Koniec zamieszania wokół Arkadiusza Milika. Polak bardzo blisko nowego klubu
  5. Dramatyczny wypadek mistrzyni świata. W ułamku sekundy mogła stracić wszystko (WIDEO)
  6. Pola Raksa gwiazdą “Czterej pancerni i pies”. Tak dzisiaj wygląda gwiazda serialu

OBŁĘDNIE SMACZNE I PROSTE KOTLECIKI Z KURCZAKA - PYCHA

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj zestadionu.pl na: Google News