skoki narciarskie
youtube.com/NerVsss
Autor Mateusz Wysokiński - 26 Lutego 2020

Polska zyskała ogromne szanse medalowe w skokach narciarskich. Mistrzostwa świata mogą należeć do nas

Skoki narciarskie w Polsce cieszą się ogromną i nieustającą popularnością. Kibice z Polski mogą być zachwyceni wiadomością, że w 2021 roku dojdzie do zmian przepisów, które mogą uczynić z naszej reprezentacji światową potęgę. Wszystko przez pomysł działaczy FIS, którzy będą powoli wprowadzać konkursy mieszane dla mężczyzn i kobiet. Takie rozwiązanie może sprawić, że będziemy prawdziwą potęgą.

Skoki narciarskie mogą przynieść Polakom jeszcze wiele medali i wzruszeń związanych ze zwycięstwami Biało-czerwonych. Drużyna narodowa już niebawem będzie się mogła przygotowywać do wystawienia reprezentacji, która będzie się składać zarówno z mężczyzn, jak i z kobiet. Według doniesień medialnych FIS planuje zmiany, które mogą odmienić dyscyplinę na zawsze. Świadkami wprowadzenia zmian powinniśmy być w trakcie konkursu Pucharu Świata w 2021 roku w Oberstdorfie.

Robert Kubica o włos od wypadku. Groźny incydent na zakręcie (WIDEO)Robert Kubica o włos od wypadku. Groźny incydent na zakręcie (WIDEO)Czytaj dalej

Skoki narciarskie. Nowe przepisy umocnią reprezentację Polski

Okazuje się, że starania FIS o to, aby skoki narciarskie odbywały się w parach mieszanych, jest coraz bliższy realizacji. Drużyna narodowa, która odnosi sukcesy, miałaby zostać wzmocniona przez kobiety, które robią coraz to większe sukcesy pod okiem Łukasza Kruczka. Były trener kadry narodowej mężczyzn odnalazł się w trenowaniu kobiecej reprezentacji po tym, jak nie udało mu się osiągnąć znaczących sukcesów z reprezentacją Włoch. Zdaniem ekspertów, takie rozwiązanie może przynieść Polsce wiele medali pod warunkiem, że męscy skoczkowie utrzymają formę.

- Dziewczyny robią ogromny postęp. Jest to widoczne gołym okiem. Pytanie tylko, czy nasi skoczkowie zdołają utrzymać ten wysoki poziom przez kolejne lata. W tej kwestii mam pewne wątpliwości. Na ten moment młodzież nie wchodzi z przytupem do kadry A, a jej trzon z całym szacunkiem ma już swoje lata - mówi były skoczek narciarski Krystian Długopolski.

Robert Lewandowski wyrównał rekord Cristiano Ronaldo. Niesamowite liczby w Lidze MistrzówRobert Lewandowski wyrównał rekord Cristiano Ronaldo. Niesamowite liczby w Lidze MistrzówCzytaj dalej

Polska będzie potęgą na olimpiadzie?

Jeśli pomysł organizacji mieszanych skoków narciarskich się uda, to po zawodach w Oberstdorfie będziemy mogli doczekać się historycznego debiutu miksta na igrzyskach olimpijskich. Władze FIS mają być już po słowie z komitetem olimpijskim i wiele wskazuje na to, że dyscyplina w nowej formie pojawi się w trakcie zimowej olimpiady w Pekinie w 2022 roku.

Jak na razie jednak skoczkowie muszą skupić się na końcówce tego sezonu, szczególnie że wielkie szanse na utrzymanie trzeciej pozycji w kwalifikacji generalnej Pucharu Świata.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Polak prowadził relację z włoskiej izolatki. Zwykła poczekalnia i robaki [FILM]
  2. Zwrócił mu uwagę, w odwecie pokiereszował twarz. Policja szuka młodego człowieka z autobusu 186
  3. Tomasz Hajto skompromitowany na oczach tysięcy widzów. Ekspert ośmieszył go w programie na żywo w Polsacie
  4. Stefan Kraft oszukiwał w trakcie konkursu Pucharu Świata? Media publikują kontrowersyjne nagranie (WIDEO)
  5. Szalona radość reprezentacji Polski po wielkim zwycięstwie. Z dumy aż rośnie serce (WIDEO)
  6. Robert Makłowicz jest zdruzgotany. Nagle nadeszła smutna wiadomość

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj zestadionu.pl na: Google News