Reprezentacja Norwegii
Instagram/Marius Lindvik
Autor - 27 Stycznia 2020

Norweski skoczek zaprasza polskich kibiców. Użył polskich słów (WIDEO)

Skoki narciarskie w tym sezonie układają się dobrze dla Polaków. Jeden z norweskich skoczków postanowił zatem zaprosić polskich kibiców na zawody, które będą organizowane w jego kraju. To nagranie robi furorę w sieci.

Skoki narciarskie są zimowym sportem narodowym w Polsce. Nic w tym dziwnego, reprezentantom Polski w tej dyscyplinie idzie bardzo dobrze, co potwierdza również ten sezon. Biało-Czerwoni mają jednak groźnych konkurentów.

Kamil Stoch podziękował żonie po wielkim zwycięstwie. Taka kobieta u boku to skarb (FOTO)Kamil Stoch podziękował żonie po wielkim zwycięstwie. Taka kobieta u boku to skarb (FOTO)Czytaj dalej

Skoki narciarskie niebawem wrócą do Norwegii

Jednymi z nich są Norwedzy, którzy w klasyfikacji drużynowej Pucharu Świata zajmują drugie miejsce, natomiast w pierwszej dziesiątce w klasyfikacji indywidualnej mają aż trzech reprezentantów. Najlepsze miejsce - piąte - zajmuje Marius Lindvik. 21-latek postanowił zaprosić polskich kibiców na zawody, które będą organizowane w jego kraju.

Chodzi oczywiście o Raw Air. Ten turniej rozpocznie się 7 marca, a zakończy osiem dni później. Przed nim skoczkowie udadzą się do Sapporo, Willinger, Tauplitz, Rasnov oraz Lahti. Lindvik postanowił jednak już teraz zaprosić Polaków. Nauczył się nawet w tym celu kilku polskich słów.

Skoki narciarskie są w Polsce bardzo popularne

Norwegowie zdają sobie sprawę z tego, że Polacy uwielbiają skoki narciarskie, zwłaszcza jak dobrze radzą sobie Dawid Kubacki, Kamil Stoch i Piotr Żyła. Trzeba przyznać, że aktualnie bardzo dobrze spisują się nasi reprezentanci. Dawid Kubacki zajmuje aktualnie czwarte miejsce w klasyfikacji generalnej, mając tylko 107 punktów straty do pierwszego Karla Geigera. Z konkursu na konkurs odrabia dystans do lidera.

Bardzo dobrze idzie również Stochowi, który obecnie plasuje się na szóstej pozycji, ale jeśli utrzyma formę z Zakopanem, to może szybko przesunąć się na piątą lokatę (do której traci tylko 11 punktów), a następnie atakować podium. Żyła z kolei po słabym początku sezonu jest coraz bliżej pierwszej dziesiątki. Aktualnie zajmuje 13. miejsce.

ZOBACZ WIDEO, NA KTÓRYM MARIUS LINDVIK ZAPRASZA POLSKICH KIBICÓW NA RAW AIR 2020:

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Zidentyfikowano ciała ofiar wypadku helikoptera Bryanta. Potwierdziły się kolejne przykre informacje
  2. Marcin Gortat zabrał głos na temat Koby'ego Bryanta. Wzruszające słowa Polaka
  3. Legia Warszawa pobiła transferowy rekord Ekstraklasy. Znamy szczegóły transakcji
  4. Michael Jordan wydał oświadczenie ws. śmierci Bryanta. "Słowa nie mogą opisać moich uczuć"
  5. Wielkie wyróżnienie dla Roberta Lewandowskiego. Polak znów wśród najlepszych, prawdziwa klasa
  6. Dawid Kubacki zdradził, co zrobi za pieniądze od premiera. Odpowiedź powala, ale komentarz Kamila Stocha zwrócił uwagę wszystkich

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj zestadionu.pl na: Google News