Skoki narciarskie
EAST NEWS
Autor Bartosz Goluch - 27 Kwietnia 2020

Wielka szansa dla polskich skoków narciarskich. Inwestycja ma pomóc wyszkolić nowe gwiazdy

Skoki narciarskie od lat pozostają polskim zimowym sportem narodowym. Fani i zawodnicy tej dyscypliny z nadzieją patrzą na wielką inwestycję w Zakopanem. Dzięki niej polska infrastruktura i obiekty treningowe mają dołączyć do najlepszych na świecie.

Kibice narzekają, że młodzi skoczkowie nie są w stanie nawiązać do osiągnięć Kamila Stocha, Dawida Kubackiego czy Piotra Żyły. Polski Związek Narciarstwa nie szczędzi wydatków, by poprawić warunki rozwoju nowych pokoleń skoczków. Jak podaje TVP Sport, modernizacja obiektów w Zakopanem jest już w zaawansowanym stadium.

Co Materazzi powiedział Zidane'owi przed uderzeniem Co Materazzi powiedział Zidane'owi przed uderzeniem "z byka"? Włoch cytuje swoje słowaCzytaj dalej

DZISIAJ GRZEJE:

  1. Z ostatniej chwili. Nie żyje były selekcjoner kadry Polski. Był prawdziwą legendą, kibice w żałobie
  2. Zaskakujące wyniki badań. Naukowcy sprawdzą czy nikotyna zapobiega rozprzestrzenianiu się komórek wirusa

Skoki narciarskie w Polsce zyskają dzięki inwestycjom?

Mimo trwającej pandemii koronawirusa, trwa budowa kompleksu małych i średnich skoczni w Centralnym Ośrodku Sportu w Zakopanem. Przebudowywane są skocznie K-15, K-35, K-65 i K-85, a od nowa budowana jest skocznia K-23. Planowana jest także budowa nowej kolei linowej. - Prace są bardziej zaawansowane niż to było planowane. Bardzo cieszymy się z tej inwestycji, bo ona sprawi, że nasz ośrodek będzie dysponował jednym z najnowocześniejszych kompleksów skoczni na świecie - mówi w rozmowie z portalem dyrektor zakopiańskiego COS Sebastian Danikiewicz.

Po zakończeniu przebudowy małe i średnie obiekty mają spełniać wymogi Międzynarodowej Federacji Narciarskiej. W związku z tym, będzie można na nich organizować zawody rangi międzynarodowej. Na obiektach zamontowany zostanie nowoczesny system sztucznego dośnieżania. Zmodernizowany zostanie także system oświetlenia, który umożliwi uruchomienie reflektorów tylko przy jednej skoczni, bez konieczności oświetlania całego kompleksu.

Z ostatniej chwili. Nie żyje były selekcjoner kadry Polski. Był prawdziwą legendą, kibice w żałobieZ ostatniej chwili. Nie żyje były selekcjoner kadry Polski. Był prawdziwą legendą, kibice w żałobieCzytaj dalej

Wielkie pieniądze, jeszcze większe nadzieje

Koszt całej operacji wyniesie 44 miliony złotych. Jedna z największych inwestycji w historii naszego narciarstwa jest finansowana z budżetu ministerstwa sportu. Wysoki poziom infrastruktury i małych obiektów ma na celu poprawienie szkolenia młodych skoczków, którzy uczą się fachu właśnie na niewielkich obiektach. Miejmy nadzieję, że inwestycja zaprocentuje i już niebawem na nowoczesnych narodzi się talent na miarę Adama Małysza czy Kamila Stocha.

Za cel na przyszły sezon trener kadry A Michal Doleżal postawił sobie wprowadzenie kolejnych zawodników do czołówki Pucharu Świata. Lepsze warunki pracy z pewnością pomogą w jego osiągnięciu.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Decyzja zapadła. Obostrzenie przedłużono, jest zapis w Dzienniku Ustaw
  2. Nie żyją trzy bardzo młode osoby. Zginął 23-latek i jego dwie koleżanki
  3. Jerzy Dudek wspomina pierwsze momenty Cristiano Ronaldo w Realu. Polak ujawnił nieznane fakty
  4. Piękna żona reprezentanta Polski chwali się nowym zdjęciem. Pokazała, jak spędza wolny czas podczas izolacji (FOTO)
  5. Trener reprezentacji Polski przejdzie kwarantannę. Podjęto ważną decyzję
  6. Popularna sieć sprzedaje nie tylko żele i maski. Wprowadza coraz bardziej pożądane teraz akcesoria

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj zestadionu.pl na: Google News