Skoki narciarskie Ammann Polityka
facebook.com - Simon Ammann
Autor Łukasz Kowalski - 27 Czerwca 2020

Simon Ammann coraz bliżej kariery sportowej. Już teraz zdradził, co będzie robił na emeryturze

Skoki narciarskie wykreowały wielu popularnych i cenionych w swoich krajach zawodników. W Polsce mamy m.in.: Adama Małysz i Kamila Stocha, a Szwajcarzy mają Simona Ammanna. Czterokrotny mistrz olimpijski zapowiedział, że zbliżający się sezon Pucharu Świata nie będzie jego ostatnim, ale zawodnik już przygotowuje się do kolejnego zajęcia po zakończeniu kariery skoczka.

Skoki narciarskie w ostatnich trzydziestu latach zyskały ogromną popularność na świecie, a zawodnicy stali się jednymi z najpopularniejszych sportowców w swoich krajach. Przykładem może być Simon Ammann, czterokrotny złoty medalista olimpijski, który podobno planuje zająć się polityką po zakończeniu kariery.

DZISIAJ GRZEJE:

  1. Dramat dwóch polskich sportsmenek. Zostały potrącone przez samochód, teraz walczą o życie i zdrowie. Dramatyczny apel o pomoc, liczy się każda złotówka
  2. 116 osób tragiczne zginęło jednego dnia od piorunów. Dramatyczne i smutne wiadomości przekazały władze Indii
Wielki dramat Justyny Kowalczyk. Jej dziecko zmarło. Wyznanie polskiej mistrzyni poruszyło nas do łez, bolesna prawdaWielki dramat Justyny Kowalczyk. Jej dziecko zmarło. Wyznanie polskiej mistrzyni poruszyło nas do łez, bolesna prawdaCzytaj dalej

Skoki narciarskie przepustką do kariery politycznej?

W kwietniu Simon Ammann potwierdził, że planuje jeszcze wrócić do czołówki Pucharu Świata i walczyć o trofea przez co najmniej dwa najbliższe sezony. Szwajcar wiosną, na obiekcie w Einsiedeln rozpoczął przygotowania do kolejnego cyklu Pucharu Świata. Jak zaznaczył, skoki narciarskie wciąż dają mu wiele energii.

- Płonie we mnie ogień - powiedział po pierwszych wiosennych skokach cytowany przez portal blick.ch. 38-latek po raz ostatni na podium Pucharu Świata stanął ponad dwa lata temu i niektórzy sugerują mu zakończenie kariery. Inni z kolei są pod wrażeniem tego, że mimo osiągniętych laurów wciąż znajduje w sobie motywację do skakania.

- Jestem niezmiernie zadowolony z tego uznania - wyznał. - Nie idę do sklepu i nie mówię osobie przy kasie, która pracuje tam od 20 lat, że powinna teraz przestać. Dlaczego powinienem ją zmienić? - pytał ironicznie Ammann. Jak dodał, planuje skakać do najbliższych Igrzysk Olimpijskich, które odbędą się w 2022 roku w Pekinie.

Żona Kamila Stocha pęka z dumy. Odebrała nagrodę za swojego męża i pokazała swoje piękne oblicze (FOTO)Żona Kamila Stocha pęka z dumy. Odebrała nagrodę za swojego męża i pokazała swoje piękne oblicze (FOTO)Czytaj dalej

Amman na plan na siebie po zakończeniu kariery

Jeżeli Ammann wystąpi na Igrzyskach w Pekinie, to będzie jego siódma olimpiada w karierze. Pobije tym samym rekord Szwajcarii. - Potrzebuję wielkiej historii - wyznał. Chwilę później dodał, że po Igrzyskach w 2022 roku planuje zakończenie kariery. - Tak, zdecydowanie. Pekin to niezły cel końcowy- stwierdził. Po czym dodał, że prawdopodobnie jego miłość do tego sportu nigdy nie zgaśnie. - Prawdopodobnie w wieku 80 lat pomyślę: fajnie byłoby znów skakać - powiedział.

Jak podaje szwajcarska gazeta "St. Galler Tagblatt" podaje, że Ammann ma już konkretne plany związane z jego przyszłością po zakończeniu kariery skoczka narciarskiego. Gazeta informuje, że Szwajcar po zawieszeniu nart chce zostać politykiem. Jesienią będzie kandydował na radnego swojej rodzinnej gminy Wildhaus-Alt St.Johann. Ammann nie jest związany z żadną partią.

Kolejny sezon Pucharu Świata rozpocznie się pod koniec listopada od konkursów w Wiśle.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Już ponad 3 mln Polaków korzysta z dużego ułatwienia, ty też możesz. Wystarczy jedna rzecz
  2. Dramatyczna sytuacja na Podkarpaciu. Zerwany most, płyną samochody, powódź, drogi zamieniły się w rzeki
  3. 15-latka została skrzywdzona przez własnego trenera. Na jaw wyszły porażające fakty, ciężko powstrzymać łzy
  4. Mąż Anny Przybylskiej usłyszał wyrok. Znamy szczegóły sprawy Jarosława Bieniuka
  5. Media przekazały najgorszą informację. Nie żyje prawdziwa legenda, wspominają go tysiące osób z całego świata
  6. Wideo - Koszmarny wypadek. Z gigantycznym impetem wbił się w inny samochód. Auto aż złamało się na pół
Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj zestadionu.pl na: Google News