Skoki narciarskie koronawirus
Zestadionu.pl
Autor Łukasz Kowalski - 27 Listopada 2020

Fantastyczna wiadomość dla polskich skoczków. Są gotowi do występu, mają mnóstwo szczęścia

Skoki narciarskie w trwający weekend będą świadkami rywalizacji w fińskim Kuusamo. Polscy skoczkowie po długiej podróży do Finlandii w końcu są na miejscu zawodów. Polscy kibice mogą odetchnąć z ulgą. Wszyscy podopieczni trenera Michala Doleżala mogą przystąpić do zawodów. Badania na koronawirusa wskazały, że żaden z Biało-Czerwonych nie jest zakażony. W piątek po południu odbędą się kwalifikacje do konkursów.

Skoki narciarskie po raz kolejny stają się ofiarą koronawirusa. Wiadomo, że w najbliższy weekend, podczas zawodów Kuusamo nie wystąpią najlepsi austriaccy skoczkowie. Problemy z koronawirusem ma także reprezentacja Rosji.

DZISIAJ GRZEJE:

  1. Adam Małysz mieszka w prawdziwym pałacu. Dom za miliony złotych, pławi się w luksusach
  2. Sejm podjął ostateczną decyzję. W grudniu czekają nas spore zmiany, chodzi o niedziele handlowe
  3. Dziś podano wstrząsającą wiadomość. Zmarła uwielbiana Polka, była gwiazdą świata sportu
Właśnie ujawniono ostatnie słowa Diego Maradony przed śmiercią. Brzmią porażająco, prawda wyszła dopiero terazWłaśnie ujawniono ostatnie słowa Diego Maradony przed śmiercią. Brzmią porażająco, prawda wyszła dopiero terazCzytaj dalej

Skoki narciarskie w Kuusamo bez Rosjan, za to z Polakami

W czwartek reprezentacja Polski po długiej podróży dotarła w końcu do Kuusamo, gdzie na skoczni w Ruce rozegrane zostaną zawody. Polscy skoczkowie spędzili niemal 50 godzin, najpierw na promie, a później w samochodach, aby dojechać na zawody w Finlandii.

Jeszcze przed rozpoczęciem podróży Polacy usieli przejść obowiązkowe badania na obecność koronawirusa. Po dotarciu na miejsce musieli przejść je po raz kolejny, ponieważ te wcześniejsze są ważne tylko 72 godziny.

Na szczęście, żaden z Polskich skoczków nie jest zakażony koronawirusem. Wszyscy zawodnicy trenera Michala Doleżala mogą wziąć udział w piątkowych kwalifikacjach do konkursu. W kadrze Polski na zawody w Finlandii znaleźli się Paweł Wąsek, Andrzej Stękała, Klemens Murańka, Piotr Żyła, Dawid Kubacki oraz Kamil Stoch.

- Po 12 godzinach oczekiwania reprezentacja Polski w skokach otrzymała wynik negatywny kolejnych testów Covid-19, które odbyły się wczoraj tuż po przyjeździe do Ruki. Wszyscy negatywni i mają zielone światło, aby wystartować w dzisiejszych kwalifikacjach w skokach narciarskich - napisał na Twitterze portal Skaczemy.pl.

Niedawny rywal Legii Warszawa dotkliwie ukarany. Dożywotnia dyskwalifikacja, UEFA podjęła decyzjęNiedawny rywal Legii Warszawa dotkliwie ukarany. Dożywotnia dyskwalifikacja, UEFA podjęła decyzjęCzytaj dalej

Koronawirus w kadrze Austrii i Rosji

Mniej szczęścia mieli Austriacy, u których po zawodach w Wiśle pojawiły się cztery zakażenia koronawirusem. Pozytywne wyniki badań otrzymali Gregor Schlierenzauer, Philipp Aschenwald, trener Andreas Widhoelzl oraz jeden z jego asystentów.

W związku z zakażeniami wszyscy zawodnicy, którzy byli obecni na zawodach w Wiśle, zostali objęci kwarantanną. W Kuusamo wystartują skoczkowie z kadry B: Manuel Fettner, David Haagen, Timon-Pascal Kahofer, Clemens Leitner, Markus Schiffner i Marco Wörgötter, a prowadził ich będzie Florian Liegl.

Do tego w Kuusamo zabraknie reprezentacji Rosji. W środę tamtejsza federacja poinformowała, że u jednego z zawodników wykryto koronawirusa. W związku z tym cała drużyna obecna w Wiśle została poddana kwarantannie.

W reprezentacji Rosji zakażony jest jedynie Michaił Maksimoczkin. Jednak decyzją federacji w Kuusamo nie zobaczymy żadnego skoczka z tego kraju. Rosjanie nie zdecydowali się na podobny co Austria, żeby do Finlandii wysłać kadrę B.

- Wykorzystamy czas izolacji drużyny - zgodnie ze wszystkimi normami sanitarnymi - aby lepiej przygotować się do domowej odsłony Pucharu Świata w Niżnym Tagile - powiedział prezes Rosyjskiej Federacji Skoków Narciarskich, Dmitrij Dubrowski, cytowany przez portal sportbox.ru.

Zobacz także w naszych serwisach:

  1. Niesamowita oferta w Lidlu. Telewizor z 4K "za grosze"
  2. Od 1 grudnia zmiany w świadczeniach dla emerytów i rencistów. Na seniorów czeka miła niespodzianka
  3. Jan Tomaszewski opowiedział o swoim spotkaniu z Diego Maradoną. "To było po prostu niemożliwe"
  4. Nagłe zmiany w Pucharze Świata w skokach. Ulubieniec fanów zachorował, podjęto decyzję o zmianie
  5. Adam Małysz mieszka w prawdziwym pałacu. Dom za miliony złotych, pławi się w luksusach
  6. Luka w przepisach pozwoli na zrobienie przeglądu auta... za darmo
  7. Leśnicy pracowali w lesie. Porażające znalezisko odebrało im mowę, grom z jasnego nieba

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj zestadionu.pl na: Google News