skoki narciarskie
instagram.com/maciejkot
Autor Mateusz Wysokiński - 28 Stycznia 2020

Ważne informacje o polskich skoczkach. Miejmy nadzieję, że odzyskają formę

Skoki narciarskie w tym sezonie przynoszą wiele radości polskim kibicom. O ile Kamil Stoch, Dawid Kubacki i Piotr Żyła pokazują się z jak najlepszej strony, o tyle postawa innych skoczków jest bardzo rozczarowująca. Trener kadry Michal Doleżal stracił cierpliwość co do niektórych i znalazł sposób, aby odbudowali swoją formę. Kibice mają nadzieję, że sportowcom uda się odzyskać dobrą dyspozycję.

Skoki narciarskie już w weekend znajdą się na ustach wszystkich kibiców w Polsce. Wszystko przez start Polaków w trakcie zawodów w Sapporo, gdzie Dawid Kubacki, Piotr Żyła i Kamil Stoch będą mogli po raz kolejny udowodnić swoją wielką formę. O ile trójka reprezentantów Polski prezentuje się w tym sezonie bardzo dobrze, o tyle ich koledzy mogą tylko pomarzyć o tak dużej formie. Trener reprezentacji, Michal Doleżal stracił cierpliwość do części sportowców i odesłał ich na zawody Pucharu Kontynentalnego. Wszyscy mają nadzieję, że to pomoże sportowcom w odzyskaniu dobrej dyspozycji.

Nowe fakty w sprawie śmierci Kobe Bryanta. Policja dotarła do przerażających ustaleńNowe fakty w sprawie śmierci Kobe Bryanta. Policja dotarła do przerażających ustaleńCzytaj dalej

Skoki narciarskie. Michal Doleżal odesłał kadrowiczów na Puchar Kontynentalny

Po konkursie w Zakopanem stało się jasne, że Michal Doleżal nie powoła na zawody w Sapporo części reprezentantów Polski, którzy zawiedli na Wielkiej Krokwi. Najbardziej krytykowany za swoje występy był Jakub Wolny, który zawiódł w trakcie konkursu drużynowego i po jego występach wiadome było, że reprezentacja będzie musiała poszukać kogoś nowego. W kadrze na Sapporo zabrakło nie tylko Wolnego, ale także zawodzących w tym sezonie Kota i Huli. Trener Doleżal względem tej dwójki przygotował specjalny program, który ma im pomóc w powrocie do dyspozycji.

.Skoczkowie zostali delegowani na Puchar Kontynentalny, a więc imprezę drugiej kategorii, w trakcie której skoczkowie polskiej kadry będą mogli pokazać się z lepszej strony. Reprezentacja Polski w trakcie zawodów zasilona zostanie także przez takich zawodników jak Adam Niżnik, Paweł Wąsek, Tomasz Pilch i Kacper Juroszek. Jeśli któryś z tych sportowców pokaże się z dobrej strony, najprawdopodobniej zyska sobie uznanie szkoleniowca kadry narodowej.

Słaba postawa Huli i Kota

Stefan Hula i Maciej Kot, którzy do niedawna prezentowali poziom podobny do Piotra Żyły, mają wielki problem, aby odnaleźć dobrą dyspozycję w tym sezonie. Kot w trakcie całego sezonu zdołał nagromadzić tylko 37 punktów, co daje mu 36. miejsce w klasyfikacji skoczków. Jeszcze gorzej radzi sobie Hula, który nie dość, że ma 6 punktów mniej, to zajmuje dopiero 39. miejsce.

Miejmy nadzieję, że Polacy na skoczni w Planicy odbudują swoją dobrą formę. Jeśli im się to nie uda, możliwe, że trener Domeżal będzie musiał pomyśleć nad zupełnie innymi wzmocnieniami reprezentacji Polski.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Zidentyfikowano ciała ofiar wypadku helikoptera Bryanta. Potwierdziły się kolejne przykre informacje
  2. Marcin Gortat zabrał głos na temat Koby'ego Bryanta. Wzruszające słowa Polaka
  3. Legia Warszawa pobiła transferowy rekord Ekstraklasy. Znamy szczegóły transakcji
  4. Michael Jordan wydał oświadczenie ws. śmierci Bryanta. "Słowa nie mogą opisać moich uczuć"
  5. Wielkie wyróżnienie dla Roberta Lewandowskiego. Polak znów wśród najlepszych, prawdziwa klasa
  6. Dawid Kubacki zdradził, co zrobi za pieniądze od premiera. Odpowiedź powala, ale komentarz Kamila Stocha zwrócił uwagę wszystkich

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj zestadionu.pl na: Google News