skoki narciarskie
zestadionu.pl
Autor Mateusz Wysokiński - 28 Lutego 2020

Do podium zabrakło naprawdę niewiele. Dziękujemy za walkę, liczymy na więcej

Skoki narciarskie w Lahti wzbudziły dzisiaj wielkie emocje wśród kibiców reprezentacji Polski. Wszyscy liczyli na to, że Dawid Kubacki i Kamil Stoch zaprezentują się z dobrej strony, po tym, jak pokazali się w trakcie pierwszej serii. Ostatecznie Dawidowi Kubackiemu i Kamilowi Stochowi zabrakło do podium naprawdę niewiele.

Skoki narciarskie w Lahti mogły dziś zagwarantować wiele wspaniałych emocji z udziałem reprezenantów Polski. Dawid Kubacki i Kamil Stoch pokazali prawdziwą klasę w trakcie kwalifikacji do konkursu, jak tez pierwszej serii. Wszyscy kibice w Polsce liczyli na to, że skoczkowie powtórzą dobre występy. Niestety, do podium zabrakło naprawdę niewiele.

Wybitny Kubacki, wspaniały Stoch. Polacy powalczą o zwycięstwoWybitny Kubacki, wspaniały Stoch. Polacy powalczą o zwycięstwoCzytaj dalej

Skoki narciarskie. Wielkie emocje w Lahti

Mimo że Kamil Stoch i Dawid Kubacki zaprezentowali się bardzo dobrze, to wielki pech dotknął innych reprezentantów Polski. Sensacyjnie Piotr Żyła z resztą kadry nie dał rady zakwalifkować się do drugiej serii, co mogło wywołać niemałe zdziwienie wśród polskich kibiców.

Faworytem zawodów w Finlandii pozostawał Dawid Kubacki, który zaliczył bardzo dobre kwalifikacje i pokazał się z wybitnej strony w trakcie kwalifikacji i pierwszej serii. Wszyscy liczyli na to, że Polak wróci do wybitnej dyspozycji, jaką prezentował w trakcie zawodów Turnieju Czterej Skoczni. Kibice się lekko zawiedli i reprezentant Polski zajął dopiero 6 miejsce w trakcie zawodów.

Niesamowity Dawid Kubacki. Polak oczarował w trakcie kwalifikacji do konkursuNiesamowity Dawid Kubacki. Polak oczarował w trakcie kwalifikacji do konkursuCzytaj dalej

Świetna postawa Stocha i Kubackiego

Stoch, który startował z piątej pozycji w trakcie drugiej serii wzbił się na odległość 127,5 metra, która dała mu trzecie miejsce. Wydawało się, że Polak może znaleźć się na podium, ale jego marzenia zakończył Karl Geiger, który skoczył na 130,5 metra.

Gorzej od Stocha wypadł Kubacki, który wzbił się na odległość 126 metrów i spadł na 6 miejsce w trakcie zawodów. Ostatecznie, zawody zwyciężył Stefan Kraft, drugi był Karl Geiger, Daniel Andre-Tande.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Turyści jadący do Zakopanego będą wściekli. Ogromne problemy aż przez 3 lata
  2. Tutaj badają koronawirusa w Polsce. Wyjątkowe zdjęcia laboratorium PZH od środka
  3. Koszmar Realu Madryt w meczu z Manchesterem City. Dwa gole w pięć minut, Królewscy mają gigantyczny kłopot
  4. Gigantyczna niespodzianka w Lyonie. Juventus o krok od odpadnięcia z Ligi Mistrzów
  5. PZPN podjął ostateczną decyzję w sprawie kary dla Legii. Pojawił się ważny komunikat
  6. Robert Makłowicz jest zdruzgotany. Nagle nadeszła smutna wiadomość

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj zestadionu.pl na: Google News