Adam Małysz
youtube.com/tvpsport
Autor Mateusz Wysokiński - 28 Marca 2020

Adam Małysz przekazał najgorszą informację dla kibiców skoków. Przyszłość dyscypliny maluje się w czarnych barwach

Skoki narciarskie w Polsce mogą być zagrożone. Adam Małysz, który kordynuje zawody rozgrywane w Polsce, a także odpowiada za bycie dyrektorem w PZN mówi otwarcie, że cięcia spowodowane przez epidemię koronawirusa mogą być bardzo odczuwalne dla przyszłości skoków w naszym kraju. Jeśli najczarniejszy scenariusz Małysza się spełni, możemy być świadkami wyjątkowo nieprzyjemnych scen.

Skoki narciarskie w Polsce mogą mieć kryzys, jakiego nie było jeszcze w historii. Cała branża sportu jest obecnie sparaliżowana przez koronawirusa i zasadniczo wszystkie głosy wskazują na to, że brak jak najszybszego wznowienia rozgrywek może przysporzyć problemu klubom piłkarskim i sportowcom, którzy będą zarabiać tylko kilkadziesiąt procent tego, co mogli uzyskiwać w trakcie regularnych rozgrywek. Sam Adam Małysz widzi, że polskie skoki będą musiały się zmierzyć z poważnym kryzysem, który odezwie się po końcu epidemii.

Piłkarz Atletico Madryt nie żyje. Był jeszcze dzieckiem, niezwykle smutne informacjePiłkarz Atletico Madryt nie żyje. Był jeszcze dzieckiem, niezwykle smutne informacjeCzytaj dalej

DZISIAJ GRZEJE:

  1. Adam Małysz przekazał informacje o stanie zdrowia skoczków. "Sytuacja jest poważna"
  2. Powstała mapa pokazująca stan załamania polskiej służby zdrowia na żywo

Skoki narciarskie w Polsce będą miały kryzys? Adam Małysz zabrał głos w ważnej sprawie

Sam Małysz zaznacza, że problemy polskich skoków mogą zacząć się przez pieniądze. Medalista olimpijski i obecny dyrektor PZN mówi, że sponsorami zawodów w naszym kraju jak też samych skoczków jest dużo firm, także tych państwowych, które z powodu cięć i zawieszenia działalności mogą nie chcieć dalej łożyć wielkich pieniędzy na sport.

- Sponsorzy Polskiego Związku Narciarskiego to głównie duże firmy państwowe i nie tylko. Są też mniejsze, które w jakimś stopniu dotknie kryzys. Zanim wszystko wróci do normalności, na pewno będą cięcia. Trochę to może potrwać - powiedział Małysz dla portalu WP Sportowe Fakty.

Reprezentant Polski zakończył karierę. Ma na koncie pięć mistrzów, został prawdziwą legendąReprezentant Polski zakończył karierę. Ma na koncie pięć mistrzów, został prawdziwą legendąCzytaj dalej

Małysz widzi światło nadziei

Legendarny skoczek narciarski zaznacza jednak, że sytuacja nie musi być aż tak zła, jak prezentowana w najgorszym scenariuszu. Uważa, że sponsoring wróci, a same firmy zaczną odczuwać z niego wymierne korzyści.

- Inwestycje w sport muszą być, żeby sytuacja ekonomiczna firm wróciła do normy po kryzysie. Trzeba się będzie przecież reklamować, napędzać zyski. Mam nadzieję, że nie będzie aż tak źle - stwierdził były znakomity skoczek, a obecnie dyrektor PZN.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Bary i kawiarnie działają, dzieci chodzą do szkoły. Podejście europejskiego kraju do pandemii może dziwić
  2. Trzy nowe ofiary koronawirusa na Mazowszu. Przekroczyliśmy dwa tysiące zachorowań
  3. Marcin Najman pokazuje, jak ćwiczy przed Fame MMA. Skrytykował też decyzję polskich władz
  4. Piłkarz Atletico Madryt nie żyje. Był jeszcze dzieckiem, niezwykle smutne informacje
  5. Real Madryt podjął decyzję ws. transferu Lewandowskiego. Teraz nie ma już odwrotu
  6. Polacy coraz bardziej się boją. Radykalni internauci chcą większych obostrzeń

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj zestadionu.pl na: Google News