Skoki narciarskie
Twitter/inSJders
Autor Bartosz Goluch - 28 Kwietnia 2020

Adam Małysz zaskoczył wszystkich. Oddał skok w góralskim stroju (WIDEO)

Skoki narciarskie to sport, w którym sprzęt i detale techniczne odgrywają kolosalną rolę. Na skok w ludowym stroju mógł pozwolić sobie tylko jeden człowiek: Adam Małysz. Nagranie z niecodziennej próby trafiło do internetu po niemal 20 latach.

Film powstał w samym szczycie "Małyszomanii", czyli w 2001 roku. Polacy zachwycili się triumfem "Orła z Wisły" w Pucharze Świata oraz Turnieju Czterech Skoczni. Małysz, który w ciągu miesięcy stał się bohaterem narodowym i wizytówką polskich sportów zimowych ku uciesze kibiców postanowił zademonstrować swoje umiejętności w nietypowych okolicznościach.

Świat futbolu pogrążył się w żałobie. Nie żyje reprezentant Francji, legenda Ligue 1Świat futbolu pogrążył się w żałobie. Nie żyje reprezentant Francji, legenda Ligue 1Czytaj dalej

DZISIAJ GRZEJE:

  1. Potwierdziły się najgorsze informacje. Legenda piłki nożnej przegrała z nowotworem, przerażające wieści
  2. Kolejne odkrycia w sprawie pandemii. To schorzenie sprawia, że chorobę przechodzi się ciężej

Skoki narciarskie "po góralsku"

Małysz oddał niecodzienny skok 21 lipca 2001 roku w Wiśle Jonidło. Właśnie tam zorganizowano festyn, podczas którego odbyła się zbiórka na przebudowę skoczni w Wiśle Malince. Impreza nosiła nazwę "Skok do Europy".

Ustawiono dwie drewniane skocznie o punkcie K usytuowanym na 17 metrze. Następnie obiekty wylicytowano, a zwycięzca aukcji mógł przewieźć je w dowolne miejsce na terenie Polski. Skok Małysza z pewnością zwiększył wartość oryginalnych "fantów".

Andrzej Gołota żyje jak król. Jego dom i kolekcja samochodów robią wrażenie (FOTO)Andrzej Gołota żyje jak król. Jego dom i kolekcja samochodów robią wrażenie (FOTO)Czytaj dalej

Ustał i utrzymał kapelusz

Na imprezie, oprócz Małysza, pojawiło się wiele znanych postaci polskiego sportu. Wydarzenie komentował na żywo Włodzimierz Szaranowicz, który do dziś jest nierozerwalnie kojarzony z transmisjami skoków narciarskich. - Ruszył... i utrzymał kapelusz - mówił podczas próby były dyrektor TVP Sport.

20 lat później możemy z rozrzewnieniem wspominać tamte czasy. Dzięki Małyszowi polskie skoki narciarskie wykonały milowy krok do przodu, a w Wiśle zamiast dwóch drewnianych skoczni stoją trzy i to z prawdziwego zdarzenia. Jeden z obiektów nosi zresztą imię Adama Małysza.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Rząd o II etapie znoszenia obostrzeń i otwieraniu hoteli. Wiadomo kiedy premier poda datę
  2. Ministerstwo Zdrowia ogłosiło bardzo ważną zmianę. Będą nowe komunikaty w sprawie koronawirusa
  3. Smutna wiadomość dotarła do Polski. Fani pożegnali prawdziwą legendę sportu, zmagał się z chorobą
  4. Legia Warszawa jeszcze nigdy nie miała aż takich kłopotów. "Nie jesteśmy w stanie funkcjonować"
  5. Michał Pazdan nie chce wracać do Ekstraklasy. Mocne słowa reprezentanta Polski
  6. Pracujesz z domu? Oferują ci dodatek pieniężny, wystarczy spełniać jeden warunek i złożyć wniosek

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj zestadionu.pl na: Google News