Skoki narciarskie koronawirus
Zestadionu.pl
Autor Łukasz Kowalski - 28 Grudnia 2020

Ogromny skandal przed Turniejem Czterech Skoczni. Zakażenie w reprezentacji Niemiec, nie zostali zdyskwalifikowani

Skoki narciarskie przeżywają jeden z największych absurdów ostatnich lat. Z powodu zakażenia koronawirusem u Klemensa Murańki w niemieckim Oberstdorfie nie wystąpi cała reprezentacja Polski. Za to organizatorzy nie widzą przeciwwskazań do tego, aby w konkursie udział wzięła reprezentacja gospodarzy, której zakażony okazał się fizjoterapeuta. Wielki skandal na chwilę przed startem kwalifikacji do konkursu inauguracyjnego Turniej Czterech Skoczni.

  • Skoki narciarskie przeżywają jeden z największych absurdów od lat
  • Z powodu zakażania koronawirusem u Klemensa Murańki w pierwszym konkursie Turnieju Czterech Skoczni nie wystąpią Biało-Czerwoni
  • Koronawirus w niemieckiej kadrze. Gospodarze wezmą udział we wtorkowym konkursie
  • Decyzja organizatorów wywołała wielkie poruszenie w środowisku skoków narciarskich

Skoki narciarskie przeżywają obecnie jeden z największych absurdów od lat. Od początku sezonu rozgrywanego w czasach pandemii koronawirusa wiadomo było, że z czasem może dojść do większych komplikacji związanych z rozgrywaniem konkursów.

Na nieszczęście dla polskich skoczków, tuż przed rozpoczęciem kolejnego Turnieju Czterech Skoczni wirusa wykryto u Klemensa Murańki. Pozostali polscy skoczkowie i członkowie sztabu trenerskiego mieli wyniki negatywne. Mimo tego wszyscy Polscy skoczkowie zostali wykluczeni z rywalizacji już przed poniedziałkowymi kwalifikacjami na skoczni w Oberstdorfie.

Skoki narciarskie świadkami absurdalnej sytuacji

- Ze względu na pozytywnie przetestowanego skoczka cała polska drużyna została wykluczona z imprezy otwierającej Turniej Czterech Skoczni w Oberstdorfie przed rozpoczęciem kwalifikacji. Klemens Murańka uzyskał pozytywny wynik w obowiązkowym teście PCR komitetu organizacyjnego w niedzielę 27 grudnia - przekazano w oświadczeniu.

- Jego koledzy z drużyny mieli negatywny wynik testu, ale należą do grupy kontaktowej 1, co oznacza, że ​​albo mieli bezpośredni kontakt twarzą w twarz więcej niż 15 minut lub przebywali razem w zamkniętym pomieszczeniu, lub nawet pojeździe dłużej niż 30 minut - uzasadniono decyzję o wykluczeniu Polaków.

Pilny komunikat Adama Małysza po decyzji. Zdradził, jak czują się polscy skoczkowie, reakcja jest wymownaPilny komunikat Adama Małysza po decyzji. Zdradził, jak czują się polscy skoczkowie, reakcja jest wymownaCzytaj dalej

Okazuje się, że koronawirusa wykryto także w sztabie reprezentacji Niemiec. Chory okazał się fizjoterapeuta niemieckich skoczków, jednak, jak podaje tamtejsza federacja, nie miał on kontaktu z trenerami i zawodnikami. Od razu został odizolowany od całej drużyny.

- Zgodnie z regulaminem organizatorów, odpowiednich służb medycznych oraz sztabu lekarskiego Niemieckiego Związku Narciarskiego (DSV), natychmiastowo zostały wdrożone wszelkie wymagane procedury - przekazała niemiecka federacja w oświadczeniu.

- Strategia zachowania higieny stosowana przez DSV przynosi efekty. Zakażony fizjoterapeuta został już odizolowany od drużyny i opuścił hotel - dodano.

Wielkie emocje po decyzji organizatorów konkursu w Oberstdorfie

Zakażenie koronawirusem u fizjoterapeuty nie będzie miało wpływu na występ niemieckich skoczków w poniedziałkowych kwalifikacjach i wtorkowym konkursie. W kwalifikacjach do konkursu w Oberstdorfie weźmie udział dwunastu zawodników gospodarzy.

Ta decyzja organizatorów już wywołała wielką dyskusję w środowisku skoków narciarskich. - Fizjoterapeuta z kadry niemieckiej jest zarazony - informacja z konferencji prasowej. "Nie miał kontaktu z członkami drużyny". We wszystko uwierzę, tylko nie w to, że fizjoterapeuta nie miał kontaktu z innymi - napisał Piotr Majchrzak ze Sport.pl.

Nie brakowało także mocniejszych reakcji. Nasz dziennikarz Aleksy Kiełbasa dobitnie skomentował oświadczenie niemieckiej kadry. - Nie no to już jest za przeproszeniem plucie nam w twarz. Jak fizjo mógł nie mieć kontaktu z zawodnikami? To co on w tej kadrze robi, jak nie współpracuje z zawodnikami?! Śmieci wyrzuca? - pyta ironicznie nasz dziennikarz.

Na razie nie wiadomo czy Polacy będą mogli wziąć udział w kolejnym niemieckim konkursie Turnieju Czterech Skoczni. W Nowy Rok skoczkowie tradycyjnie będą rywalizowali w Garmisch-Partenkirchen.

Artykuły polecane przed redakcję ZeStadionu.pl:

Przepis

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj zestadionu.pl na: Google News