skoki narciarskie
youtube.com/Skijumping
Autor Mateusz Wysokiński - 29 Stycznia 2020

Klemens Murańka ulubieńcem japońskich kibiców. Sceny, których nie zapomni żaden kibic (WIDEO)

Skoki narciarskie w ten weekend będą oglądane przez miliony Polaków. Kibice z kraju są spragnieni występów reprezentantów Polski a szczególnie Dawida Kubackiego, Kamila Stocha i Piotra Żyły. Żaden z tych skoczków nie zyskał w kraju Kwitnącej Wiśni takiej popularności jak Klemens Murańka, który został w Japonii po występach w kadrze B. Sportowiec został powitany przez azjatyckich kibiców w niesamowity sposób. To musi zobaczyć każdy kibic.

Skoki narciarskie w Japonii cieszą się ogromną popularnością. Kadra Japończyków w tym sezonie nie zawodzi, a Ryōyū Kobayashi nadal walczy o Kryształową Kulę. Mimo miłości do swoich sportowców, Japończycy wielkim szacunkiem darzą Europejczyków, a szczególnie Klemensa Murańkę, który brylował w kadrze B i zyskał sobie grono azjatyckich miłośników, a szczególnie miłośników z grupy "Sapporo Noise Team". Sportowiec będzie mógł liczyć na wielkie wsparcie.

Celia Krychowiak złożyła mężowi piękne życzenia urodzinowe. Modelka wygląda wręcz nieziemsko (FOTO)Celia Krychowiak złożyła mężowi piękne życzenia urodzinowe. Modelka wygląda wręcz nieziemsko (FOTO)Czytaj dalej

Skoki narciarskie. Klemens Murańka uwielbiany przez Japończyków

Murańka, który nie był w stanie przebić się do reprezentacji Polski na konkurs w Zakopanem, zaliczył cykl dobrych występów w kadrze B, w związku z czym trener pierwszej reprezentacji - Michal Doleżal pozwolił skoczkowi na pozostanie w Japonii i poczekanie na przyjazd kadry. W międzyczasie skoczek zyskał sobie grono miłośników swojego talentu, którzy pokazali, jak bardzo kochają polskiego skoczka. Dało się to odczuć na spotkaniu Murańki z kibicami z grupy "Sapporo Noise Team", którzy nie mogli przestać skandować nazwiska Polaka.

- Murańka, Murańka, Murańka! Number one!" - krzyczeli Japończycy z "Sapporo Noise Team".

Murańka zachwycony postawą Japończyków

Polak bardzo chętnie pozował do zdjęć z przedstawicielami "Sapporo Noise Team" i dawał im autografy. Zajście z udziałem japońskich kibiców zostało udokumentowane przez fizjoterapeutę kadry B - Michała Górnego, który pokazał w swoim mediach społecznościowych, jak bardzo Japończycy przepadają za Polakiem.

- Cesarz Klemens ze swoim ludem - napisał Górny na swoim Twitterze

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Największy transfer okienka został potwierdzony. Gwiazdor w nowym zespole (FOTO)
  2. Uczestnik Ligi Mistrzów w Ekstraklasie. Klub potwierdza hitowy zakup
  3. Z ostatniej chwili. Łukasz Piszczek może wrócić do Ekstraklasy
  4. Legia Warszawa zostanie zaskarżona do FIFA? "To nie jest normalne"
  5. Klub Polaka zmaga się z dramatem. "Chcą nas zniszczyć. Ich marzenie stanie się koszmarem"
  6. Smutne doniesienia o Piotrze Żyle. Media dotarły do nieznanych faktów, był na skraju

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj zestadionu.pl na: Google News